Forum Ekoosada

Pełna wersja: Poszukuję osób do pomocy w tworzeniu zdrowej przestrzeni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sława .Udało się. Po wielu latach poszukiwań dojrzewający cel został osiągnięty. Jestem szczęśliwym posiadaczem przestrzeni do uwalniania się od systemu. Jest 3 ha w zdrowej okolicy w woj.dolnośląskim, powiat Ząbkowice Śl. Jest domek. Jest woda.I jest pracy wiele.I tutaj pojawia się propozycja.
Poszukuję jednej lub kilku osób do pomocy w odbudowie domku goscinnego, rozbudowy i opieki nad ogrodem itp.W domu jest kilka wolnych pokoi,ogród już powoli karmi a zachody słońca dostarczają energii do działania:)
Prosze o kontakt osoby które były by zainteresowane pomocą w współtworzeniu permakulturowego/anastazjowego/slowianskiego zakątka:)
Witaj

Ponad trzy lata temu kupiliśmy 2-hektarowe, stare, zrujnowane poniemieckie gospodarstwo we wsi między Ziębicami a Ząbkowicami. W grudniu udało nam się już zamieszkać, ale pracy mam na następne 120 lat, tym bardziej, że większość prac budowlanych robię sam. Ziemię uprawiamy oczywiście bez agrochemii. To w wielkim skrócie.
Nadszedł czas wyjść do ludzi, chętnie nawiążemy kontakt z osobami podobnie podchodzącymi do życia w naszej okolicy. Szanujemy wolność, odrzucamy fanatyzm, np. moja partnerka jest weganką, ale nie nawraca wszystkich na "jedyną słuszną dietę". Nie jestem w stanie przyjechać do Ciebie na miesięczny wolontariat, ale możemy współpracować na wielu polach, między innymi: wymiana doświadczeń, porady, dzielenie się nadmiarem materiału lub plonu, pomoc typu: ja przyjeżdżam na dwie dniówki u Ciebie, a Ty odwdzięczasz się tym samym po kilku tygodniach. Posiadam narzędzia i doświadczenie. 
Przede wszystkim jednak kontakt z "żywym" człowiekiem, nie mam fake-book'a (specjalnie piszę "fake" czyli fałszywy). Nie mam oczekiwań, nie obiecuję niczego, ale możemy wszyscy skorzystać nawet na bezinteresownej znajomości. 

Co Ty na to?

Pozdrawiam

Miron
Witam,

jeżeli temat jest aktualny, to proszę o napisanie na czym polegać by miało to współtworzenie. Czy chodzi o osoby, które chcą kupić kawałek ziemi, osiedlić się i pomagać na zasadzie współpracy, czy raczej o wolontariacką pomoc w zamian za możliwość pomieszkania w zdrowym otoczeniu?
Pozdrawiam
Witam.
Powraca pomysł na pomoc/wolontariat w opiece i pracy nad gospodarstwem które nabyłem dwa lata temu.Dużo prac do tej pory zostało wykonane, w jeszcze więcej zostało:)
Przyznam się że nie mam żadnego doświadczenia w przeprowadzaniu takich "spotkaniach" ewentualnie kilka jako pomocnik w "Anastazjowym" budowaniu ogrodu.
Zapraszam jedna, lub kilka osób do siebie na "koniec świata" (powiat Ząbkowice Ślaskie) na weekend,tydzień, dwa do pomocy przygotowaniu ogrodu na nadchodzący rok,są też stare owocowe drzewa do rehabilitacji i wiele innych prac porządkowych.
Ze swojej strony dysponuje domem wielopokojowym, kuchnią i łazienką.
Z góry przepraszam za ewentualny brak treściwości mojej propozycji, dlatego o szczegóły proszę dopytywać.
Pozdrawiam
Piotr
Hej, Piotrze

[satyra] po co potrzebni ci są ludzie, jeśli twa Idolka za pomocą nadprzyrodzonych promiennych sił mogłaby nastręczyć ci wilki i niedźwiedzie do pomocy? [/satyra]

A teraz tak na serio: tu w Niemczech w kręgach zielono/alternatywnych w ostatnich czasach wzmogła się bardzo krytyczna rozprawa z (podobno ideologiczno wątpliwymi, antyemancypatorycznymi, antysemitycznymi itd) dziełami pana Pussakoffa (alias Megre)(i jego podobno wątpliwej osobowości i powiązań z niewątpliwie negatywnym reżimem putinowskim) i ruchem Anastazyjnym przenikniętym azaliż przez elementy szowinistyczno-neofaszystowskie.
Może miałbyś odwagę poinformować mnie (może na osobnym wąteczku?) jak się kręgi alternatywne w PL na te tematy zapatrują i oczywiście vice/versa?

Gruß
Ani
(08.06.2019 22:21)Slowianin napisał(a): [ -> ]Sława .Udało się. Po wielu latach poszukiwań dojrzewający cel został osiągnięty. Jestem szczęśliwym posiadaczem przestrzeni do uwalniania się od systemu. Jest 3 ha w zdrowej okolicy w woj.dolnośląskim, powiat Ząbkowice Śl. Jest  domek. Jest woda.I jest pracy wiele.I tutaj pojawia się propozycja.
Poszukuję jednej lub kilku osób  do pomocy w odbudowie domku goscinnego,  rozbudowy i opieki nad ogrodem itp.W domu jest kilka wolnych pokoi,ogród już powoli karmi a zachody słońca dostarczają  energii do działania:)
Prosze o kontakt osoby które były by zainteresowane pomocą w współtworzeniu permakulturowego/anastazjowego/slowianskiego zakątka:)
Witam,


Jest Pan zainteresowany tworzeniem alternatywnej, samowystarczalnej wspólnoty? Dom, który ma Pan do dyspozycji jest na wynajem i na osobność czy do współdzielenia? Mógłby Pan coś więcej napisać, czego konkretnie Pan poszukuje, co Pan oferuje. Wątek dalej aktualny?
Pozdrawiam,
miel
Witam serdecznie,
Jestem zainteresowana wspoltworzeniem samowystarczalnej ekoklogicznej wspolnoty, jesli wciaz jestes zainteresowany, prosze o kontakt. Anna
Przekierowanie