Forum Ekoosada

Pełna wersja: O co tak naprawdę chodzi w systemie w którym żyjemy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bardzo klarownie przedstawiony system, w którym my wszyscy żyjemy. Podlinkuj znajomym, rodzinie, propaguj gdzie się da. Jesteś nauczycielem w szkole? - puść uczniom! Szkoda, że taki materiał nie poleci w ramach reklam "po dzienniku" - bo kto sfinansuje czas antenowy na filmik zrealizowany przez środowiska niezależne?

http://vimeo.com/19305807
.
Jeśli macie wolne 3 minuty czasu polecamy Wam obejrzeć bardzo skróconą (a przy tym bardzo ironiczną) historię gatunku homo sapiens na planecie zwanej Ziemią. Trafne aż do bólu

http://www.youtube.com/watch?v=WfGMYdalClU
(08.06.2012 17:23)Jacek napisał(a): [ -> ]Bardzo klarownie przedstawiony system, w którym my wszyscy żyjemy.  Podlinkuj znajomym, rodzinie, propaguj gdzie się da. Jesteś nauczycielem w szkole? - puść uczniom! Szkoda, że taki materiał nie poleci w ramach reklam "po dzienniku" - bo kto sfinansuje czas antenowy na filmik zrealizowany przez środowiska niezależne?

http://vimeo.com/19305807

Mnie zastanawia, czy oglądanie tego filmu przez Polaków nie powoduje więcej szkód niż korzyści. Niby namawia do całościowego spojrzeniu na przepływ surowców, a nijak nie pochyliło się nad zwykłym człowiekiem, co on może zrobić, bo przedstawionymi hasłami przynajmniej w Europie siły sprawcze posługują się przy okazji działań o z reguły negatywnym bilansie dla ekologii, i nic nie wskazuje, żeby ten proces miał się zmienić. Perswazyjny ton mówiących pań bynajmniej nie skłania oglądającego do głębszej refleksji. 
Z tego co pamiętam o podobnym spektrum zagadnień mówi ten film: https://www.youtube.com/watch?v=DhCIRYrXhzU
No i jeszcze kilka pod wspólną nazwą "Zeitgeist" (jakby ktoś jeszcze nie widział). Teraz oglądam fragment jednego z nich: http://youtu.be/CLD5zuMqujg, i w 36. minucie widzę, że tam jest mowa o pozytywnych zjawiskach społecznych zachodzących w kibucach, co ma chyba coś wspólnego z ekoosadami.
(08.06.2012 17:23)Jacek napisał(a): [ -> ]Bardzo klarownie przedstawiony system, w którym my wszyscy żyjemy.  Podlinkuj znajomym, rodzinie, propaguj gdzie się da. Jesteś nauczycielem w szkole? - puść uczniom! Szkoda, że taki materiał nie poleci w ramach reklam "po dzienniku" - bo kto sfinansuje czas antenowy na filmik zrealizowany przez środowiska niezależne?

http://vimeo.com/19305807

Świetny materiał, czemu tego w szkołach nie puszczają???


Choroby wewnętrzne http://www.medpharm.pl/34-choroby-wewnetrzne | Recyklus drukuje na papierze z recyklingu
Witam,

odnośnie korzyści można dyskutować. Jak dla mnie może to przynieść więcej strat aniżeli korzyści. Nie potrafimy wydobywać zalet z takich przedsięwzięć. A szkoda, marnujemy się.


http://www.bojar-tuning.eu/

http://www.bojar-tuning.eu/oferta-karawa...s-cls.html
Ja sądzicie,
ile % społeczeństwa potrafi słuchać i czytać ze zrozumieniem ??
I komu zależy aby ten % był najmniejszy ??
Gdyż takimi łatwiej sterować, wierzą kolejny raz w te same obietnice, bo odbierają je jako pierwsze.
Co robią dodatki chemiczne np, fluor, chlor, brom masowo stosowany w "wojsku" - otępiają.
Są to też nośniki informacji, na zasadzie informacji podprogowej.
Skąd takie rządy, państwa wyznaniowe, debilne ustawy i brak zmiany przez kolejne pokolenia, wybory, ..
jedyną inicjatywą jest marudzenie, narzekanie, użalanie się.
0 odwagi cywilnej, 0 wymagania od zawładujących więc i 0 odpowiedzialności - także prawnej jak np komornicy pokazali.
Jacek oczywiście, że masz rację. Zakładajmy teraz że ty czytasz i rozumiesz ten sytem poprawnie, wiesz o co chodzi, czytasz między wierszami, masz przewagę. Co z tego? skoro i tak w pewnym momencie napotykasz ścianę i nic nie możesz więcej zrobić? Ja tam idę kupić jakieś zabawki kreatywne dla dzieci i lepiej zacznę inwestować w ich rozwój osobisty, dla mnie już za późno, ale im może lepszą przyszłość zapewnię.
Moim zdaniem ten materiał jest świetny i wiele możemy się z niego nauczyć. Nie uważam, żeby były w nim treści, których moglibyśmy jako naród nie zrozumieć lub które mogłyby nam zaszkodzić w różnym stopniu. Drugi materiał również dobry i ciekawy. Sama poszukam czegoś w tym temacie.
Takie filmy nigdy nie bedą pokazywane ani promowane w mediach, z wiadomego powodu. A nawet, gdyby któryś z nich był zbytnio nagłośniony, zawsze pojawią się filmy/dokumenty kontrujące (tak jak w przypadku Zeitgeist). Po sukcesie serii, zaraz pojawiły się filmy podważające jego wiarygodność. Wiem, że to przykre, ale niestety większość ludzi ma wyprane mózgi tak, że nawet próba doedukowania ich, nic nie zmieni.
Jacek, dzięki za link.
Film zrealizowany dla Amerykanów, a więc dwukrotnie łatwiejszy do zrozumienia dla Europejczyka/ Polaka.
Niestety, korporacje posługując się systemem złotej strzały ( zgubnej), nie pominęły w "edukowaniu/uświadamianiu" najbiedniejszych w tym i Polaków . tvn zdążył wykonać dla nich (korporacji) robotę zanim został zdemaskowany od strony politycznej. Niestety,-po- wtóre, jesteśmy na etapie oczarowania s. złotej strzały, a problemem dla lemingozy wydaje się największym krótsza żywotność aut, których szrot częściej musimy kupować. Niestety, to nie alternatywy-4, to real; w szrocie kończy się katalizator, kowalski nie kupuje nowego za ok.400zł tylko przedziurawia stary. Korporacje wmówiły ludziom że skracają im drogę z domu do pracy a skróciły ludziom drogę do zagłady .
Elza
film potwierdza, że te 3 min uświadamiania jest pilniejsze w pożytecznym edukowaniu niż uniwersytet wieloletni . testem, może być wsłuchanie się w priorytet mas ludzi dokształcających się w języku nadającym s. złotej strzały dynamiki . dynamiki po której pozostały prawie himalaje ale syntetyczno-toksyczne przygniatajace ostatnie źdźbło . Tak, źdźbło jako ostanie, nie leming a i nie ma pewności czy wtedy widząc na szczycie welcome nie poczułby się lepiej".."
mijają lata, a dalej słyszę, że filmy dla amerykanów muszą być 2 razy lżejsze i łatwiejsze do przetworzenia. Czy to czasem nie jest za duża przesada tak pisać?
Przekierowanie