Forum Ekoosada

Pełna wersja: Szukam projektantki(-ta) który pomoże stworzyć ekoosadę w zgodzie z naturą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

Rozpoczynam realizację swojego marzenia :) W związku z tym poszukuję architektki(-ta)/projektantki(-ta) do stworzenia projektu odnowienia/przebudowy gospodarstwa składającego się z 21ha ziemi, starego domu (raczej do rozbiórki) i 2 budynków gospodarczych (jest możliwość odbudowy też 3-go - został fundament).

Jest to miejsce, gdzie chciałbym stworzyć zarówno przestrzeń do spotkań jak i uruchomić działalność rolniczą, polegającą na produkcji zdrowej, ekologicznej żywności.

Projekt musi być harmonijnie wkomponowany w istniejącą tam naturę i wykorzystywać potencjał miejsca, bez zmieniania tego co jest "na siłę". Szukam osoby, która potrafi "czytać naturę" i umie wczuć się w otoczenie. Do remontu/przebudowy chciałbym na ile się da wykorzystać naturalne materiały budowlane - kompletnie się na tym nie znam, potrzebuję kogoś z doświadczeniem w tym obszarze.


Ze względu na skalę spodziewam się, że realizacja całości projektu będzie rozłożona w czasie na kilka lat, ale chciałbym żeby architekt(ka)/projektant(ka) spojrzał na to miejsce całościowo i zaprojektował wszystkie budynki. Dzięki temu działania już od początku będą zmierzały w kierunku określonej wizji :)

Wstępnie oczywiście możemy porozmawiać telefonicznie lub online, ale ze względu na powyższe wymagania co do wkomponowania projektu w otoczenie i odczucia miejsca, poszukuję osoby, która docelowo będzie miała możliwość fizycznego dotarcia na teren Drawskiego Parku Krajobrazowego w zachodniopomorskim (niezmotoryzowanych mogę odebrać z pobliskich miejscowości np. Czaplinek, Połczyn Zdrój, Barwice).

Jeśli jest tu na forum jakiś/jakaś projektant/architekt(ka) lub możecie kogoś polecić, to będę wdzięczny za przekazanie kontaktu. Po bezpośredni numer do mnie zapraszam na prv.

Dziękuję za pomoc!
Paweł
Witaj
Nie wiem czy korzystasz z facebooka , podsyłam parę grup które mogą Cię zainteresować
Naturalne budownictwo

https://www.facebook.com/groups/42197949...3450275863
-jak dla mnie takie sobie
życie poza systemem - off the grid
https://www.facebook.com/groups/zyciepozasystemem
/?multi_permalinks=1213620212469419
czasem coś się trafi
remonty starych domów i nie tylko,porady
https://www.facebook.com/groups/16467019...9117195887
sporo porad ale i sporo głupków
My wolni ludzie północy
https://www.facebook.com/groups/470782213789014/
grupa odjechańców z okolicy Twojej też :-D
projektowanie Permakulturowe
https://www.facebook.com/groups/Projekto...kulturowe/
Konkretne porady możesz tam kogoś pozyskać
Budownictwo Naturalne
https://www.facebook.com/groups/1351139748257374/
trochę takiego piepszenia czasem coś ułowisz

Pozdrawiam
Na Fejsie Marceli Nowotko
mieszkam koło Okonka w Glinkach Mokrych u kumpla tymczasowo koło Ciebie chyba najbliżej Aani z tego forum . miedzy Czaplinkiem a Połczynem
Wszebad - dzięki za linki.

Nieźle ogarniasz cały kontekst, chyba powinieneś mieć tutaj na forum jakieś dedykowane miejsce gdzie mógłbyś wrzucać odnośniki pokategoryzowane :) bo widziałem że w innym wątku odpowiedziałeś z kolei linkami do różnych grup/osad w okolicy. Widać że śledzisz co się dzieje :)

Część grup kojarzę, część jest nowa więc się zapiszę. Bywam w Bornym (osada Anastazyjna, Słoneczne Wzgórza) czy w Pobądziu. Przez Okonek wiele razy przejeżdżałem, moje bliskie strony rodzinne, może się kiedyś złapiemy :)

Aani z tego co wiem miał jedynie działkę na sprzedaż w Nowym Worowie, ale na stałe przebywa w Niemczech.
Przekierowanie