Forum Ekoosada

Pełna wersja: Zaopiekuję się gospodarstwem w zamian za mieszkanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich Państwa serdecznie,

wraz z moim narzeczonym znaleźliśmy się ostatnio w bardzo nieciekawej sytuacji życiowej, spowodowanej problemami finansowymi, zdradliwymi tak zwanymi przyjaciółmi, brakiem chęci jakiejkolwiek pomocy ze strony rodziny. Zostaliśmy sami, z wynajętym mieszkaniem na głowie, za które opłaty coraz ciężej jest nam pokrywać. Borykamy się z problemem być albo nie być jeśli chodzi o dach nad głową... 
Oboje jesteśmy osobami bardzo spokojnymi, wyrozumiałymi z wielką dozą empatii. Marzymy o przeniesieniu się w miejsce blisko natury, spokojne i ciche, które zastąpiłoby nasze obecne położenie, wśród tłoku i hałasu.
Kochamy zwierzęta i przyrodę. Mamy rękę do roślin, lubimy prace w ogrodzie. Mieliśmy okazję sprawdzić się we własnym ogródku. Postawiliśmy własny tunel foliowy, w którym uprawialiśmy pomidorki koktajlowe, w 100% wolne od chemii. Rozdawaliśmy je sąsiadom, którzy byli zachwyceni smakiem i zdziwieni, że bez użycia nawozów i wspomagaczy mogły powstać tak zdrowe i smaczne plony.
Nie jest nam więc obca i straszna praca np. właśnie przy warzywach, owocach, a wręcz wkładalibyśmy w nią całe serce, gdyż to właśnie nam od dawna w sercach i duszach gra, aby być blisko natury.
Zwracam się zatem do Państwa z prośbą, czy ktoś z Państwa (lub czy kogoś takiego Państwo znają) ma możliwość pomocy nam. W zamian za zakwaterowanie oferujemy swoją opiekę nad gospodarstwem, ogrodem, zwierzętami. Być może ktoś z Państwa mógłby zaoferować tani wynajem domku, mieszkania czy właśnie gospodarstwa, o które sam nie może zadbać z jakiegoś powodu. Poza pomocą fizyczną, zapewniamy uczciwość, sumienność i dozgonną wdzięczność.
Mieszkamy obecnie w województwie małopolskim, ale nie jest to żadna wytyczna. W obliczu ciężkich życiowych sytuacji i chęci znalezienia swojego miejsca i spokoju, człowiek jest w stanie rozważyć każdą możliwość...
Aby być fair od początku muszę nadmienić, że niestety oboje jesteśmy palący, natomiast nigdy w domu czy innych pomieszczeniach, zawsze na zewnątrz.
Mamy również 4 koty (wszystkie kotki, wysterylizowane i zdrowe), z którymi trudno byłoby się nam rozstać, ze względu na ogromną miłość, jaką obdarzamy zwierzęta. Również fakt, że staliśmy się ich właścicielami (choć to kiepskie słowo. nie lubimy określenia "Pan" w stosunku do zwierząt. Przecież nikt nie jest panem zwierząt- tylko Pan Bóg :)) zobowiązuje nas do opieki nad nimi. Nie wyobrażamy sobie porzucenia ich dla własnej wygody, bo niby "byłoby łatwiej się przeprowadzić". Mam jednak szczerą nadzieję, że nie dla wszystkich owe oba "minusy" okażą się minusami w rzeczywistości.

Dziękuję wszystkim za poświęcenie czasu na przeczytanie mojego apelu.

Pozdrawiam,
Ada.
Witaj Ado:-)
Bardzo Wam współczuję, bo sam wiem, jak to jest:-(
Aby było trochę optymistyczniej, to powiem o plusach:
macie siebie - to ogromny plus!!!!:-))
i macie wspólny cel - to drugi ogromny plus!:-)))
a jest i trzeci - Wasza sytuacja wbrew pozorom!!!!:-)
Często ludzie marzą o czymś, ale strach przed nieznanym blokuje ich działania.
Was postawiło życie pod ścianą i w zasadzie nie daje alternatywy, jeżeli chcecie spełnić swoje marzenia - to w tym wypadku ogromny plus:-)
No, tak, ale trzeba z czegoś żyć:-(
Teraz trudno na gospodarstwach, bo martwy okres.
Chyba, że interesuje Was praca na dużych gosp. konwencjonalnych z prod. zwierzęcą. o eko trzeba tam zapomnieć:-(((
Są takie oferty w gazetach rolniczych typu "Farmer", "Wiadomości rolnicze", ale pewnie też w innych tego typu.
A tu na portalu jest taka oferta, pewnie już patrzyłaś, albo i nie, to daję linka, choć to daleko od Was, ale jak piszesz to mniejszy problem.
http://ekoosada.pl/ekowioska/ekologiczne...-5ha-id395
Powodzenia i pisz, jak leci to może coś poradzimy:-)
Proszę o usunięcie tego posta. Dziękuję.
Zmieniam tytuł Twojego wpisu.  Zamiast mało treściwego tytułu "Prośba o przeczytanie-pomoc" proponuję "Zaopiekuję się gospodarstwem w zamian za mieszkanie"
tutaj ważne są tytuły wątków i jest to w Twoim interesie aby tytuł ogłoszenia określał treść wpisu, dzięki temu łatwiej odnaleźć ogłoszenie. Nazwy wątków są pozycjonowane w google, dzięki temu ktoś może Cię odnaleźć także poza forum.

pewnie zauważyłaś też tę drugą ofertę, ale w razie czego podlinkuję:
http://ekoosada.pl/ekowioska/ekologiczne...twem-id381
Witam,
jestem nowa na tym portalu. Chciałabym ponowić ten temat, gdyż jestem w podobnej sytuacji. Mam 8-miesięcznego synka oraz chłopaka. Poszukujemy mieszkania, domu na terenie Podkarpacia, lecz nie stać nas na wysokie koszty jakimi są czynsz i rachunki. Wszystko mieści się w granicach powyżej 1000 za miesiąc. Ja jestem na bezrobociu, utrzymujemy się z jednej niskiej pensji, mieszkamy u rodziców mojego chłopaka. A nie chcemy już dłużej, chcemy się usamodzielnić, bo z każdym dniem relacje się zmieniają. Może właśnie tutaj znajdę dla nas dom tymczasowy? Może ktoś chce oddać swoją posiadłość pod opiekę? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Przekierowanie