Forum Ekoosada

Pełna wersja: Zapraszamy wolontariuszy, tworzymy ogród i dom/w Ekoosadzie Bardo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
będziemy w Bardo w zwiazku z pracami geodezyjnymi. Jesli ktoś ma ochotę zobaczyć teren i porozmawiać z nami to byłaby okazja sie spotkać ( przyjeżdzamy w niedziele 12.VIII. )
Jesli pogoda dopisze to przez nastepne dni bedziemy prowadzic prace związane ze zbiorem słomy, prasowanie do kostek i składowanie na strychu- są to pierwsze fizyczne prace w terenie związane z tworzeniem "Ekoosady Bardo".
Zapraszamy wolontariuszy

-----------------------------

Dziękujemy wszystkim za pomoc w pracach związanych z oznaczaniem granic i zbiorem kostki słomianej .
Trudno mi to wyrazić - atmosfera wspólnego tworzenia, pomoc, wspólna praca, miłe towarzystwo to było coś wspaniałego!
Podczas tego nieformalnego zjazdu pojawiło się tu 17 wspaniałych osób :)

[Obrazek: thumb_zniwa2b.jpg]

Więcej zdjęć jest dostepna w galerii:
http://ekoosada.pl/galeria/thumbnails.php?album=52
oraz
http://ekoosada.pl/galeria/thumbnails.php?album=53
W najbliższym czasie planujemy kolejny nasz zjazd w eko-osadzie.
Zjazd będzie w dwóch turach. Pierwszy etap w terminie 12-15.IX., drugi prawdopodobnie w terminie od 22 lub od 25.IX. na ok. 5 dni, moze dłużej ( zależy od pogody i na kiedy dojdzie zamówiony sprzet )
Będziemy grodzić siedliska siatką leśną - ogrodzenie ma chronić młode nasadzenia drzew przed zwierzętami leśnymi do momentu gdy rolę tą przejmie naturalny żywopłot. Jest to okazja aby się zobaczyć, poznać oraz wspólnie posunąć naprzód rozwój ogrodów.
W pozniejszym terminie (późną jesienią) będziemy sadzili drzewa i żywopłot... (mamy zamówione setki drzew).
Stawiamy ogrodzenie - jest to kolejny etap tworzenia naszego siedliska w Ekowiosce Bardo.
Postanowiliśmy lepiej zorganizować sobie pracę (i innym którzy chcą przyjechać pomóc).
Aby nie stanąć w szczerym polu bez narzędzi i bez pomysłu, aby doskonalej wszystko zaplanować, postanowiliśmy rozpisać jak chcemy daną pracę wykonać, jakie narzędzia potrzebujemy i w jaki sopsób można nam pomóc w fazie przygotowań oraz w terenie. Każdy może się samodzielnie wdrożyć w dany etap prac, doradzić, uzupełnić nasze pomysły oraz ewentualne braki sprzętu.

Oto bezpośredni link do Portalu Otwartych Projektów w którym opisujemy co i jak chcemy teraz zrobić:
http://projekt.ekoosada.pl
.
Ze wzgledu na to ze niektórzy dysponują wolnym czasem tylko w weekend zdecydowalismy ze przyjedziemy od piątku lub soboty 22.IX. do ok.26.IX. albo dłużej .
Jesli ktos jeszcze chce nas odwiedzić ( oprócz umówionych już osób ) to prosze dac znać telefonicznie. Pogoda nie zachęca do noclegu w namiotach więc w weekend będzie ciasno w pokojach, od niedzieli 1 pokoj sie zwolni.
Niestety w sobote moze byc deszczowo i chłodnawo wiec radzimy zabrać kalosze, cieplejesze ubranie itp. ale od niedzieli juz ma być ładnie, i coraz cieplej :)

Ze składu osobowego zapowiada sie Łukasz z Poznania oraz trzy rodzinki z dziećmi no i my ( Jacek i Eliza ) . Więc w sumie z nami bedzie ok.10 dorosłych, 5 dzieci, pies i kot ;) ( zapowiada się wesoło :D )

Niestety nie zdążymy sie spotkać z jedną parą którzy goszczą u Mariusza od kilki dni i niestety wyjezdzają juz w piątek :( a szkoda bo oferowali swój koncert gongów :cry:
.
Zostaliśmy tu jeszcze z Jackiem do piatku wiecz.( 05.X.) bo mamy jeszcze sporo pracy a ma byc jeszcze ladna pogoda.
Jesli ktos ma ochote odwiedzic nas to zapraszamy :)
Prawdopodobnie od 18-tego do 23-go albo dłużej będziemy realizować drugą turę prac przy ogradzaniu siedliska. Prace będą polegały na montażu siatki leśnej na słupkach które stawialiśmy 1-2 tyg temu. Mamy też już sporą ilość sadzonek drzew owocowych być może będziemy tworzyć sad.
Jest kolejna okazja aby wspólnie pchnąć projekt do przodu i przy okazji poznać się przy wspólnej pracy. Każde ręce do pomocy mile widziane, zwłaszcza że rolki z siatką są dość masywne.
Oprócz Elizy, Jacka i Mariusza zapowiedział się Grzegorz (nie wiem czy sam czy z rodziną), Renata ze Sławkiem (20-go i 21-go), być może wpadnie też Marcel.

Dokładne plany i przebieg prac dla tych, którzy chcieliby się wdrożyć i pomóc są tu:  http://projekt.ekoosada.pl/Siedlisko-Elizy-i-Jacka
.
Ze wzgledu na niespodziewane problemy z autem zostajemy tu dluzej niz planowalismy. Bedziemy tu pracowac do ok. 30.X.
Zapraszamy chetnych wolontariuszy do pomocy przy ogradzaniu a potem przy sadzeniu drzewek
 Planujemy pobyt od 14.XI. przez ok. 2 tygodnie w zależnosci od warunków pogodowych ( pogoda na pierwszy tydzień zapowiada się słoneczna :)
Jesli ktos ma ochotę na odwiedziny i pomoc to zapraszamy 

Edit :  Jeszcze tu pracujemy do ok 02.XII.
Elza napisał(a):Planujemy pobyt od 14.XI. przez ok. 2 tygodnie w zależnosci od warunków pogodowych ( pogoda na pierwszy tydzień zapowiada się słoneczna :)
Jesli ktos ma ochotę na odwiedziny i pomoc to zapraszamy , nr telefonu w załączniku.

Edit :  Jeszcze tu pracujemy do ok 02.XII.

hej jak potrzebna para rąk do pracy to  chętnie pomogę jestem wolny 28/29  i pół dnia 30/12/2012 tel 533614887 Seba
.
My z Jackiem jeszcze tu jesteśmy przez najbliższe kilkanaście dni
.
NIEAKTUALNE.
Jeśli ktoś chciałby pomóc przy budowaniu naturalnego domku w technice słomo-glinianej to zapraszamy.
U nas na naszych siedliskach w tym roku ruszy budowa fundamentów i być moze konstrukcja. Ale w bliskim sąsiedztwie mamy zaprzyjaźnioną sympatyczną rodzinke która jest juz w połowie budowy swojego domu. konstrukcja drewniana juz prawie skończona, niebawem bedzie wypełnianie słomą i tynkowanie gliną. Jesli są jacys chętni do pomocy w budowie to zapraszamy. Rodzina zapewnia wyżywienie, Nocleg pod namiotami z widokami na panoramę gór gratis :)
.
Planujemy przyjazd na żniwa w połowie sierpnia ok. 14.VIII. ( ale to zależy od pogody) a od 18.VIII. rusza budowa u sąsiada wiec od połowy sierpnia na pewno ktoś tu od nas bedzie przez co najmniej kilka tygodni.

Dla chętnych możliwy nocleg w pokojach u sąsiadującego z nami Mariusza (proszę o wcześniejszą rezerwację tel.) lub w swoim namiocie z dostępem do sanitariatu, prysznica i kuchni.
Szkoda, ze mieszkam za daleko i nie moze to byc wyskok na weekend... ale wiosna-latem chcialabym wpasc na dluzej i zobaczyc jak sie rozwija osada...

Ja na wiosne bede sadzic las w Swietokrzyskim, ale nie wlasnymi rekami, bo przy pomocy "srodkow unijnych".
Witamy
Od 09.04 rozpoczynamy nasz "Sezon Prac 2014" w Bardo.
Zapraszamy jeśli chcesz nas odwiedzić.
Wszelka pomoc się przyda ;)
Jacek i Eliza

kontakt:
[Obrazek: te-mod.jpg]
Przekierowanie