Forum Ekoosada

Pełna wersja: Hektar ziemi pod Szmotułami (Poznań) udostępnię chętnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam hektar ziemi pod Szamotułami niedaleko Poznania. Jest to ziemia rolna 4 i 5 klasy(o ile pamietam) w jednym kawałku o kształcie zbliżonym do kwadratu z jednej strony ograniczona drogą śródpolną od północy rów zwany Kanałem Otorowskim, od południa zwykły rów, od wschodu kawałek pola kogoś innego. Ziemia uzywana do niedawna przez miejscowego rolnikapod uprawę zbóż. W zeszłym roku nawożona obornikiem, niedawno zaorana.

Udostępnię chętnym którzy chcą uprawiać własne warzywa, owoce, utrzymywać pasiekę czy prowadzić inną aktywność rolniczo ogrodniczą a nie mają własnego miejsca na taką działalność. 

Od razu uprzedzam że nie udostępniam terenu pod uprawę monokulturową jednej osoby z nastawieniem na zysk. Nie chcę też tam skupiska małych ogrodzonych płotkami poletek na których każdy sobie grządkę skrobie...

W tej chwili zebrało się kilkanaście chętnych osób - mam na facebooku grupę z tym związaną ale po zebraniu się gawiedzi nastała cisza... rozumiem zima idzie ale jakieś plany i przygotowania można poczynić a tam nic...

Jeśli jest tutaj ktoś konkretnie zainteresowany i ma pomysł na wykorzystanie tak dużego terenu - (najlepiej we współpracy z innymi chętnymi) to proszę o kontakt.


Ziemia w zakolu kanału otorowskiego w miejscowości Lipnickie Huby - łatwo znaleźć. Szczegóły udostępnię chętnym po krótkiej rozmowie.
żadnych chetnych?
Przekierowanie