Forum Ekoosada

Pełna wersja: Szukamy miejsca na Ziemii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie:)

akurat dzisiaj znalazłam to forum i postanowiłam napisać. Razem z moją małą trójosobową rodzinką poszukujemy  miejsca na wynajem. Obecnie mieszkamy w północnej części Polski, ale chętnie przeprowadzilibyśmy się w inny miejsce. Szukamy możliwości zamieszkania w eko-wiosce, w domu na wsi o niedużych kosztach wynajmu. Interesujemy się edukacją alternatywna i ze względu na synka chcielibyśmy zagłębić swoją wiedzę w tym temacie. Z zawodu jesteśmy grafikami/marketingowcami i ze względu na możliwość pracy zdalnej szukamy jakiejś innej perspektywy niż życie w pełnym chaosu mieście. Żyjemy zgodnie  z naturą, preferujemy żywność nie "marketową". Kochamy muzykę, podróże  i życie bez pośpiechu i stresu.Być może są miejsca/osady/wioski do których moglibyśmy dołączyć.
Byłabym wdzięczna za udzielenie informacji.

Pozdrawiam:)
Witaj,

Jesteśmy rodziną z wielkopolski, mamy dwie córki w wieku 1,5 i 6 lat.
Mamy podobne zainteresowania, jesteśmy wege. Córka chodziła do alternatywnego przedszkola a teraz poszła do normalnej szkoły i może to być kropla która przeleje czare naszej goryczy życiem w mieście :(

Czy bierzecie pod uwagę wspólny wynajem nieruchomości/gospodarstwa ?

Jeżeli tak to zapraszam na prywatny kanał :)

Pozdrawiam :)
dzień dobry

Szukam dobrych i odpowiedzialnych ludzi, którzy zamieszkają w moim piernikowym domku na Podkarpaciu (160km od Krakowa) podczas mojej nieobecności (mieszkam w Szkocji).Miejsce  jest przepiękne, na skraju wsi, otoczone 1,5 ha łąk, przed domem rośnie lipa, za lipą płynie rzeczka (można obserwować bobry!). W olchach wzdłuż rzeczki lęgną się od paru już lat wilgi (!), ptaków jest co niemiara-bażanty, pustułki, myszołowy, gile, krogulce, szczygły, etc, etc. Codzienne koncerty na tarasie za darmo!

Duża drewniana stodoła z przybudówką. Duży kojec dla pieska.Domek bardzo oszczędny-centralne na węgiel, kaloryfery podłączone do tradycyjnej kuchni kaflowej (wkład jak do pieca, z przesuwanymi rusztami i wydajną podkową). Przytulny w zimie i przyjemnie chłodny latem.Łąki są koszone raz do roku. Można założyć ogródek kwiatowy, warzywny, etc.Załączam parę fotografii.Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!Hanka
hankawilk ,tu jest dział bezinteresownie/za opiekę ,a nie darmowy serwis nieruchomości !
Chcesz ludziom wynająć swój dom piernikowy za dużą kasę,żeby wygodnie z niej żyć w Szkocji.
Oferta na portalu otodom.pl nie wypaliła?Zostały tylko profesjonalnie wykonane zdjęcia?
Przykro mi, że na tym portalu ludzie wysylają takie pełne jadu wiadomości. Trochę zawód. Ale odpowiadam: Oferta na oto.dom tak naprawde wypaliła, ale ja nie zdecydowałam się domku sprzedać, bo-jak widać na zdjeciach, nie do sprzedania!
W Szkocji żyje mi się wygodnie i bez dodatkowych pieniędzy z wynajmu. Tak jak piszę w ogłoszeniu, zależy mi głównie na dobrych i uczciwych ludziach, którzy by się domem zajęli. Stać by ich było na symboliczny czynsz, który by szedł i tak na dom, to dobrze, nie stać by ich było na czynsz, ale widziałabym, że porządni ludzie i domem się porządnie zajmą-jeszcze lepiej!

Pozdrawiam i życzę radości i spokoju w sercu, pomimo wszystko.

Hanka
Nie chcę tu nikomu skraść cennego doświadczenia, przytoczę jeno zdanie warte zapamiętania:

Po owocach je poznacie...
Dziewczyna ma fajne siedlisko. Na pisała pierwszy raz ogłoszenie i bez żadnej dyskusji od razu taki atak od osoby która ma tutaj trzy posty.
To właśnie jest wizerunek polskich świętych- vege, ekologów, wzrastających duchowo joginów, kochających przecież cały świat.
Żadnej wolności i przestrzeni innym ludziom.
Ktoś będzie chciał skorzystać to skorzysta,
ktoś będzie się chciał dogadać to dogada.
Ja jeszcze dwa lata wcześniej spróbowałabym się z Hanką skontaktować,
powiedzieć o sobie i swoich sprawach i wiem że by się udało porozumieć.
Ja szukałam czegoś takiego jeszcze dwa lata temu.
Dlaczego decyduje się za innych ludzi na tym forum
to ja tego nie rozumiem.
W ludziach ciągle brak przestrzeni dla innych ludzi. 
A tacy zieloni, eko, miłością przepełnieni.
Koszmar.Straszne ego w takich świadomych siedzi. I nie widzą.
@ Moderator - prośba o usunięcie z topicu wszystkiego od "Post: #3"
No dobra, skoro defibrylator, kultywator.. jak mu tam.. @moderator ma w nosie netykietę i prośby mimo zgłoszeń, to cytując klasyka...

(14.05.2017 00:43)kajko napisał(a): [ -> ]Po owocach je poznacie...

Sprowadzam na ziemię głosząc prawdę prawdziwą prawdziwie:

Obie osoby - tak p. Hania jak i p. Ania - mają spoko owoce, zdrowe i konkretne - niebawem jak dobrze pójdzie też owce się pojawią lub kozy i zabeczą ten wątek głębokim meeeee i beeee skoro nie chce zniknąć ta gównoburza z pola widzenia :)

Samo miejsce jest cudowne, wsadzono weń masę serducha i wszystko się zgadza z tym co było mówione w ogłoszeniu przez @HankaWilk oraz przez @Ankka.

Serdecznie dziękuję Ci @Kajko jak i @Liberyjka za taki a nie inny odczyt Waszych korespondencji, bo wówczas nie poznałbym ani tego miejsca, ani nie miał możliwości poznania tych osób....

Tak więc cóż.. pozdrawiam z miejsca - gdzie widok przypomina tapetę z windowsa 95 - łąkę i błękit nieba... bez zbędnej cywilizacji... w magicznym domku, który na dzień dobry wita zapachem żywicy. Bez ciśnienia o czynsz - z ciśnieniem w kranie. Z masą prezentów na rozruch. Z.... tym, czego nie dane było Wam doświadczyć. Dziękuję @HankaWilk za tą możliwość.

<3

EOT.
drodzy, zrobiliście tu śmietnisko. Pierwsza sprawa @hankawilk Twoje ogłoszenie jest ok, tyle ze powinnien byc w tym celu utworzony nowy wątek i w innym dziale:  http://ekoosada.pl/ekowioska/forumdisplay.php?fid=44 czyli ogłoszenie odpłatne . A jesli jest ono nieodpłatne to prosze napisać o tym wyraźnie że w zamian za opiekę.
@Liberyjka, Twoja odpowiedź jest nieuprzejma, to jest publiczne forum i nie  będę tolerował tutaj nieuprzejmości i hejtu. Z tego co czytam była miedzy Wami wymiana korespondencji z której nie jesteś zadowolona, szkoda czasu i miejsca w watku na cos takiego więc to wywalam. Nie widze problemu jesli ktos chce cos wynająć za pieniadze , błędem jest jedynie to że oferta jest w złym wątku i wystarczyło mi to zaraportować - przeniósłbym to i byłoby z głowy. 
@Kajko, prywatna korespondencja jest prowadzona pomiędzy stronami i nie publikujemy jej na publicznym forum , chyba że obie strony się na to zgadzają - Zakrywam twój post w którym publikujesz prywatny list innej osoby. 
Przekierowanie