Forum Ekoosada

Pełna wersja: forma mieszana wolontariat+zarobek na Jesionowym Źródle
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie

Tej zimy wypróbowaliśmy formę mieszaną pomocy na Jesionowym Źródle.

Bartosz jako volontariusz mógł brać udział w wykonywanych przez profesyjonalną brygadę grubszych pracach terenowych, wycince i przycince drzew i  zadaniach konstrukcyjno-budowlanych. Za tejże godziny pracy został wynagrodzony pieniężnie.

Równolegle zakończyliśmy zamknięcie ważywników na zimę, kiszenie kapusty, pakowanie ziół i wykonaliśmy wiele ważnych małych prac gospodarskich, podczas których tenże młody człowiek wiele się nauczyć mógł o permakulturopodobnym gospodarzeniu.

Pod kreską dałem mieszkanie (w jednoosobowym pokoju), jedzenie (z wlasnej uprawy) i dzieliłem się swą wiedzą i doświadczeniem. Opłaciłem koszty przejazdu i turystycznego ubezpieczenia medycznego.

Obie strony są oczeń zadowolone. Nie każdy może pozwolić sobie na czysty volontaryjat...
Wobec takiego pozytywnwgo doświadczenia, pozwalam sobie w.w. ofertę ponowić dla następnych chętnych.

Gruß
Ani
Wow... to tak jakby odpowiedz na to czego szukam. Jestem tu nowy i nie wiem co jak dziala, ale prosze o kontakt bo jestem bardzo zainteresowany wspolpraca :)
Cytat:prosze o kontakt bo jestem bardzo zainteresowany wspolpraca :)

posłałem prywatną wiadomością swój adres mejlowy i zaprosiłem do współpracy...
...a tenże tak baaaaardzo zainteresowany człowiek nawet nie raczył (nawet pod jakimś bzdurnym pretextem) odmówić... niestety zdarza się mi to bardzo często...

kwitowanie contactów milczeniem nie jest nowym phenomenem, lecz w dobie internetu staje się postępowaniem standartowym...

może jestem zbyt starej daty, może przywiązuję zbyt wielką wagę do form międzyludzkiej kommunikacyji.... lecz niestety odbieram takie zachowanie w pozytywie jako godne osobników w okresie dojrzewania, a w negatywie jako brutalizacyję stosunków międzyludzkich.

Smuci mnie to, iż wlaśnie w kręgach afiszujących się "pozytywnymi zmianami społecznymi" takie (i inne bardzo brzydkie) phenomeny rozmnażają się nad wymiar...
Pan wybaczy najmocniej, ale pisalem Panu o zamiarze wybrania sie do Wloskiej wioski w Alpach, w ktorej aktualnie jestem i nie chetnie korzystam z internetu bo upajam sie tutejszym spokojem cisza i widokami. Inna kwestia jest to ze po prostu po jednym czy dwoch mailach wyczulem Panskie usposobienie ktoro Pan tu demonstruje. Niczego Panu nie obiecywalem, niczego nie oczekiwalem i niczego nie oferowalem, byla to luzna rozmowa na temat Panskiego projektu. Teraz jednak jestem w stanie Panu oznajmic  otwarcie i dobitnie skoro tak Panu na tym zalezy ze: "dziekuje, ale nie skorzystam" pozdrawiam.
Cytat:Pan wybaczy najmocniej
Nie wYbaczam, albowiem proźba twa o wybaczenie jest tylko chwycikiem retorycznym.

Cytat:Inna kwestia jest to ze po prostu po jednym czy dwoch mailach wyczulem Panskie usposobienie ktoro Pan tu demonstruje.
Takowe wieszanie psów na kimkolwiek nie spełnia warunków "pozytywnych zmian spolecznych". Przejście na "Pan" i ładnie opakowany agresywny ton także nie wystawiają o tobie dobrego świadectwa.
Ja tylko pożaliłem się na deficyty kommunikacyji międzyludzkiej, ty natomiast od razu atakujesz mnie osobiście zaświadczając mi (samemu sobie na podstawie 1 mejla "wyczute") negatywne "usposobienie" = charakter...
MASZ CZEGO SIĘ POWSTYDZIĆ, TAK NIEPOPRAWNIE SIĘ ZACHOWUJĄC!

GDY POKAZUJESZ PALCEM NA KOGOŚ, PAMIĘTAJ, IŻ TRZY PALCE WSKAZUJĄ NA CIEBIE SAMEGO!!!
Lecz się człowieku.
Ach, ten perfekcyjnie do końca wyleczony się odezwał...

Komu (z jakiegokolwiek powodu) nic na temat argumentatywnie nie przychodzi do główki - - - ten próbuje dyskwalifikować rozmówcę... zaświadczając chorobę... i dając "dobrą radę" leczniczą... phenomen znany i **** *****

smutne jest takie zachowanie na forum zatytułowanym między innymi "pozytywnymi zmianami społecznymi"...
Odradzam, ten czlowiek to psychopata.

wstrzymajcie ten shitstorm i te osobiste ataki poniżej pasa
i dajcie Jackowi, jako moderatorowi zadecydować co się będzie działo na JEGO FORUM!!!
Nie wiem gdzie znajduje się informacja o kosztach obsługi/ utrzymania tego forum, bo ją przeoczyłem . Przyznaje, że nie dorzuciłem się do jego utrzymania . Jestem jednak skłonny/chętny do przyjęcia propozycji uiszczania niezbędnych kwot przez forumowiczów . W sensie idei naprawiania wyblakłej harmonii człowieka z naturą, właśnie miałem refleksję o konieczności toczenia się dalej karawany pt. ocalić w/w harmonię .
Przyznam też, że z kilku postów Aani-ego wnioskowałem jego sponsoring forum . Sam kiedyś otrzymałem szturchańca od Jacka chcąc zapodać link, poszukującym zabezpieczeń na kopułę . Było to mało strawne, jak ustawianie po kątach przez Aani-ego ale dla toczenia się w/w karawany/pokoju/cudu wybaczania, strawność była łatwiejsza . Nie znaczy to, iż pochwalam tulenie głowy,- wiedziałem że to tylko kwestia czasu, gdy wybuchnie to co wybuchło .
P.S. Gdyby jednak miało okazać się, że ruszanie tego problemu (wybuchu) miałoby generować obszary trawiące człowieczeństwo, jak wchodzenie w politykę/faszyzm, to lepiej przygotować jakiś plan ratowania tutejszego dorobku .

Pozdrawiam i kuszę do pokoju/wybaczania, bo to największy biznes oraz potraktowania ujawnianych okoliczności/przyczyn w/w wybuchu, jako sygnał/wytyczne do przestawienia torów . Przyczyny niechęci, uprzedzeń zazwyczaj mają źródło w przeszłości i gdy w przeszłości wyruszono nie tym torem, rzeczywistość retuszujemy na swą modłę . Gdy okolicznościom podróży towarzyszą wartościowania siebie wobec innych, to nawet pozorny spokój jest ponętą udowadniania sobie "panowania" nad potencjalnymi słabszymi . Gdy jednak takiej drodze towarzyszą niepokoje/starcia, do faszyzmu staje się bliżej niż mogłoby się wydawać .
cześć.

1.niniejsze forum serwer oraz domenę od początku kilka lat utrzymuję za swoje prywatne pieniądze, żaden użytkownik nie dał mi pieniędzy, Jamore nie wiem skąd wnioskujesz że Aani sponsoruje forum? Jeśli ktos chce się dorzucić do tegorocznych kosztów utrzymania to super - proszę pisać na priva ;)
2.cała praca aby to forum zaistniało (ogromna praca swego czasu) oraz moderacja, administracja to póki co działanie "w czynie społecznym" i mierzi mnie tutaj widok hejtu, Luka, nazywanie kogoś debilem na publicznym forum to słabiutkie zagranie osoby schowanej za anonimowym nickiem.Twoje słowo "przepraszam" byłoby przeciwwagą dla hejtu który tu opublikowałeś.  
3.Aani poprosił o przeniesienie krytycznej dyskusji do innego tematu, ten temat dotyczy właśnie oferty wolontariatu i tu proszę dyskutować o współpracy z Aanim. Swego czasu w jakimś osobnym wątku ktoś napisał recenzję z pobytu u Niego i o wspólnej pracy, ta ocena współpracy była wtedy neutralna. Jeśli ktoś chciałby pomocy na zasadzie wolontariatu to musi się liczyć z możliwością opublikowania recenzji z takiej współpracy. Jednak ostatnie krytyczne wpisy pojawiły się w wyniku wymiany korespondencji a nie w wyniku współpracy. 
Wobec tego co piszesz Jacek w/s forum/serwer-a, chylę czoła za zasługi wobec Ciebie . Domniemanie potencjalnego sponsoringu Aani-ego zrodziło się z klimatu emocjonalnych sporów, gdzie Aani odwoływał się też do mającej zadziałać mocy Admina .
Pozdrawiam . Pokoju i wytrwałości .
Hej, Jamore

Ale łatwiutko się dajesz zwodzić! Jacek dementuje, a ty wierzysz!
A jednak miałeś przecież dobrego nosa!

Oczywiście ja kupiłem i Jacka i jego całą osadę.
Jestem agentem mosadu i międzynarodowego Żydowstwa! W '68 emigrowałem do Izraela i przez Niemcy po upadku komuny wróciłem do Polski, by za pieniądze Rotschilda jaknajwięcej ziemi wykupić i destabilizować polskie spoleczeństwo.

W naszych osadach mamy zamiar judaizować polaków! Bizness jest niesamowity: za kiełbasę z odcinanych przy obrzezaniu napletków polskich płaci B. Netaniahu 100 000$ za 100g!!!

Innym naszym agentem jest Wladimir Pusakoff (bardziej znany jako W. Megre). On z jego absurdalną Anastazyją także działa w kierunku oderwania Ruskich i Polaków, jak i oczywiście innych Europejczyków od wiary chrześcijańskiej i  wartości nacjonalistycznych. Tak będziemy rozkładali wasze społeczeństwa, by w końcu zawładnąć całą Europą!

I tak jak dziś już władamy USA, tak niedługo zawładniemy Europą! Wszyscy uchodżcy to też w większości zakamuflowani Żydzi z państw arabskich i Etipiji. Oni wlaśnie mają być w przyszłości europejską klasą żądzącą - najlepiej już dziś wybierajcie najładniejsze wasze córki do wysłania do naszych haremów! Dlatego najlepiej, byście masowo przybywali do mnie na volontaryjat, albowiem w tenże sposób możecie trenować niewolnictwo, które i tak was niedługo czeka!!
Dzien dobry. Myślę, że dobrze by było pousuwać nie merytoryczne posty z tej dyskusji. niezbyt dobrze świadcza o forum. Dziękuję
Marcin
Przekierowanie