Forum Ekoosada

Pełna wersja: Jak ruszyć z miejsca?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Potrzebuję chyba małego kopniaka na rozpęd. Pewnie podobnie do tysiąca innych osób, zastanawiam się co począć ze swoim życiem. Nie umie wykrystalizować się we mnie jakaś koncepcja, a jak już nawet określam to jak chciałabym żyć, to niestety nie mam pomysłu jak to zrealizować. Stoję na rozstaju, z rozwalonym kompletnie życiem, i bez perspektywy poskładania go. Mój mózg odmówił posłuszeństwa i stwierdził, że kreatywnością się nie wykaże i nic mi nie wymyśli ;). Wiem jedno - nie chcę wracać do życia w korpo. To nigdy nie był mój świat, zniszczył mnie emocjonalnie, nie nadaję się do takiego życia, nie rozumiem go, nie pochwalam gonitw a tym bardziej wyścigów. Nie mam kasy, nie mam perspektyw i jedyne co przychodzi mi do głowy to powrót do dużego miasta, bo tam chyba łatwiej będzie zarobić na życie. Ale tak bardzo nie chcę takiego życia...

Moje największe marzenie to mieć swój dom, stado alpak, może uratować jakieś zwierzę z rzeźni. Swój sad, swoje pszczółki, swoje warzywa (jak zdrowie pozwoli i dam radę przyswoić zasady obróbki technicznej ;)). Żyć spokojnie, żyć jak najbardziej zgodnie z naturą, żyć bez pośpiechu, bez zgiełku, bez gonitwy za czymś, co wartością dla mnie nie jest. Już widzę oczami wyobraźni łąkę i biegające po niej alpaki :). Tylko nie mam pojęcia jak zabrać się do realizacji tego marzenia, z czego potem żyć. Nie wiem jak to ogarnąć logistycznie, gdzie i jak postawić pierwszy krok.
Od półtora roku zmieniam diametralnie swoje życie, przewartościowałam siebie i swój system wartości. Tragedia życiowa jaka spotkała moją rodzinę została przekuta na błogosławieństwo, bo postanowiłam jej nie zmarnować i wycisnąć jak cytrynę. Zwróciłam się w stronę własnej mądrości, która gdzieś tam we mnie cichutko siedziała i czekała właśnie na odpowiedni impuls. Zwróciłam swoją uwagę na naturalne sposoby leczenia ciała, na pozbycie się chemii ze swojego otoczenia, na uwolnienie się od nawyków/nałogów, które de facto sprawiały że byłam niewolnikiem czegoś, co powoli zabijało mnie. Nie jest idealnie jeszcze, nie wszystko co powinno zostać zrobione już zrobiłam. Ale tak wiele zmieniłam, że dumna z siebie jestem i tak :). Dlatego tak bardzo przeżywam to, że będę musiała ponownie stać się trybikiem w tzw. społeczeństwie. I za cholerę tego nie widzę - bo niby jak mam to zrobić, jak wyjechać do miasta, jak rozsyłać aplikacje i udowadniać innym, że posiadam jakąkolwiek wartość. I jak ich oszukać, że mi zależy? Ech... to najcięższe zadanie będzie, bo przecież nie powiem potencjalnemu pracodawcy, żeby nie podskakiwał z radości, bo ja mam w głębokim szacunku tę firmę i nigdy się z nią nie utożsamię, dlatego pracownikiem roku nie zostanę ;). I jeszcze w jakiej branży szukać, aby za mocno się nie męczyć? Boję się tego wyścigu szczurów, tym bardziej, że wypadłam z obiegu przez ostatnie kilka lat, które poświęciłam rodzinnym problemom.

Może ktoś mnie delikatnie szturchnie? Może tego szturchnięcia właśnie potrzebuję, aby nabrać odwagi w siebie i wiary we Wszechświat? Może Wasz przykład mnie zainspiruje i przekona, że samotna babka może sobie poradzić i stworzyć życie takie, jakim powinniśmy wszyscy żyć.

Szukam, ale nie szukania mi trzeba...

Ach... gapa ze mnie, nie przywitałam się :/. A więc wszystkim mówię "dzień dobry" i chylę z podziwu przed Wami głowę :).

Oby wszystkie istoty zaznały szczęścia!
Witaj milo poznać. Niestety życie czasami jest pokręcone jak świński ogonek. Jezeli nie ma pieniędzy na start to i to zostają tylko kredyty i kierat uzależnień.
Ja jako swoisty kompromis miedzy chęciami a RZECZYWISTOŚCIĄ mam konia z którym pracuje tzn ucze ja, a mieszkam w mieście.
Troszkę porozmyślałam, zapędziłam głowę do pracy i doszłam do wniosku (a właściwie sama przed sobą to głośno przyznałam), że nie dam rady w pojedynkę i że właściwie nie chcę w pojedynkę. Chyba pierwszą rzeczą jaką zrobię na drodze realizacji tego marzenia, to będzie otworzenie się na osobników płci przeciwnej i stworzenie dobrej relacji damsko-męskiej.
Wniosek bardzo dobry to moze wyjść tak jak byś chciała, z jakich rejonów jesteś?
Teraz mieszkam w mazowieckim, ale pewnie lada moment będę znowu w dolnośląskim. Zresztą sama już nie wiem co będzie lada moment :). Choć to jest najbardziej prawdopodobne.
Lada moment to będziemy musieli spłacać grube miliardy pewnej nacji..
Ja jestem z pomorskiego to kawałek drogi,ale nie taki znowu wielki.
Teraz to chyba tak naprawdę wszędzie jest blisko :).
Nadii, doskonale rozumiem Twoje rozterki. 

Ten sposób na ruszenie z miejsca w kierunku, w którym chciałoby się iść dla każdego chyba jest inny. Na pewno wymaga odwagi. I samozapracia. Przede wsytskim przełamania swojego lęku przed utratą znanego komfortu. 
Pewnie masz rację, że w pojedynkę może być trudniej, ale też nie zawsze :) 
Ja się zastanawiam nad tym, aby opuścić ten polski padół i wyjechać poza UE. Jeszcze trochę takich rządów jak ostatnie 10 lat, to będzie u nas h** dupa i kamieni kupa xd
Przekierowanie