ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJAutarkia. Czy ktoś jest REALNIE chętny do budowania jej od podstaw?
Autor Wiadomość
Weganka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 08.2019
Post: #1
Autarkia. Czy ktoś jest REALNIE chętny do budowania jej od podstaw?
Witajcie, szukam osób, które zdecydowane są do wspólnego tworzenia swojego rodzaju autarkii, która powstanie na wypracowanych razem przez nas zasadach. W ogólnym zarysie ma to być sąsiedzka sieć odrębnych gospodarstw, które będą ze sobą współpracowały i wzajemnie się wspierały. Czyli mamy łączące nas obszary działania, możemy też wydzielić z nabytego terenu część wspólną służącą spotkaniom, obradom, ewentualnym warsztatom i co tam jeszcze byśmy ustalili, ale każdy ma ten przysłowiowy kawałek podłogi, do którego nikt mu się nie wtrąca. Zależy mi na zebraniu w jednym miejscu świadomych ludzi, którzy chcą żyć w otoczeniu normalnych sąsiadów, ponieważ doświadczenia znajomych, którzy osiedlili się samotnie na wsi i dla całej wioski są dziwolągami (bo np. nie mogą patrzeć na uwiązane na łańcuchach i wyjące cały dzień psy), jak na razie skutecznie zniechęcają mnie do jakiegokolwiek ruchu. Z kolei różne ekowioski, o których do tej pory gdzieś tam czytałam, mają już narzucone odgórnie zasady i w sumie nawet gospodarząc niby na swoim dostosować się musisz do odgórnych wytycznych - np. musisz budować się w określonej technologii. 

Proszę odezwijcie się, żebym choć zorientowała się na ile to forum żyje i czy jest nadzieja, że znajdę tu jakąś ekipę, która jest realnie nastawiona na zmiany w swoim życiu.
07.09.2019 15:00
Wpisy użytkownika Cytuj"
Miroslaw Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: 08.2019
Post: #2
RE: Autarkia. Czy ktoś jest REALNIE chętny do budowania jej od podstaw?
Witam,
Zainteresował mnie Pani wpis. Mam mieszkanie w Poznaniu ale od kilkunastu lat posiadam też nieruchomość na wsi (obszar nadnotecki), gdzie głównie przebywam. Wydaje się, że dysponuję bazą do rozpoczęcia wdrażania Pani pomysłu. Jeżeli powyższa odpowiedź Panią zainteresuje proszę o odpowiedź na stob@vp.pl - chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam
Mirosław
08.09.2019 12:07
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błagam o pomoc, musze uciec gdzie jest czyste powietrze mateuszk 2 389 16.02.2019 16:35
Ostatni post: Jacek
  Ktoś chętny na przygodę? Bartek82 0 739 10.06.2016 12:51
Ostatni post: Bartek82
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS