ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJCOHABITAT (film)
Autor Wiadomość
Elza Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 140
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 6
Post: #1
COHABITAT (film)
.
„Cohabitat - the movie" to podróż do jądra nowej rodzącej się świadomości, która stanowi zapowiedź nieuniknionej zmiany naszego życia, relacji z drugim człowiekiem, technologią i naturą. Ten film, to milowy krok na ścieżce ewolucji Grupy Cohabitat. Ukazuje wczesne stadium formowania się niezwykle silnej i spójnej społeczności.
cohabitat.net

Paweł Sroczyński, założyciel "Cohabitatu", w skrócie ideę określa słowami: Cohabitat to ruch społeczny, sieć ludzi, organizacji, przedsiębiorstw i instytucji. Wykorzystując zjawisko synergii, pracuje na rzecz nowego paradygmatu dotyczącego relacji cywilizacji człowieka z ekosystemami planety. Postrzegając je jako jedną, spójną całość, grupa podejmuje wspólne przedsięwzięcia, przekładając ideę na realne, łatwo dostępne, otwarte rozwiązania, produkty i działania poprawiające zdrowie lokalnych społeczności oraz ekosystemów. Tło filmu tworzy relacja z budowy domu strawbale. Przedstawiony jest system nanoHabitat - konstrukcja specjalnie stworzona na potrzeby użycia do budowy kostek słomy. Wyjątkowo dobre właściwości techniczne, połączone z lokalną dostępnością oraz niskim stopniem przetworzenia to cechy, które lokują tę technologie w czołówce rozwiązań budowlanych nadchodzących lat.
Imponujące jest to, że całą strukturę budynku, od fundamentów aż po dach, wznoszą uczestnicy warsztatów, czyli w zdecydowanej większości amatorzy budownictwa. W filmie możemy obserwować grupę około 30 osób pochodzących z bardzo wielu rożnych środowisk, między innymi architektów, ekonomistów, dziennikarzy, którzy z pełnym zaangażowaniem i radością przeżywają jedną z ciekawszych przygód ich życia.
http://www.youtube.com/embed/KoMcoUQvUl4

--------------------------------------------------------
http://Bardo.ekoOsada.pl
28.05.2012 01:21
Wpisy użytkownika Cytuj"
caryca Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 06.2015
Post: #2
RE: COHABITAT (film)
Czy oni coś wybudowali w ogóle??? Każdy promuje domy z gliny i słomy mówi ze takie tanie ale nie wspomni że za projekt sobie życzy jak za zboże przysłowiowe.... Ja już mam tyle ale idzie wolno z braku finansów :-(


Załączone pliki Miniatury
   
02.06.2015 13:33
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS