ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJCohousing Żerniki Wrocławskie
Autor Wiadomość
Kamila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: 05.2013
Post: #1
Cohousing Żerniki Wrocławskie
Witam,
Ciesze się że jest takie forum, które zrzesza ludzi o podobnych ideach i pomaga w realizacji ciekawych i fajnych projektów. 
Ja z przyjaciółmi też chcemy w przyszłości stworzyć ekoosadę gdzieś w woj. dolnośląskim. Na chwile obecną wpadliśmy na inny pomysł, ponieważ mieszkaliśmy we Wrocławiu i jesteśmy od niego jeszcze w pewien sposób uzaleznieni finansowo, to trzeba było wymyślić inny projekt, który byłby jednym z kroków do takiej osady.
Najważniejszym elementem takiej ekoosady to ludzie z którymi chce się mieszkać, zatem celem naszego przedsięwzięcia było poznanie się bliżej i sprawdzenie czy rzeczywiście do siebie pasujemy. W tym celu zaczęliśmy szukać dużego domu w którym wszyscy byśmy zamieszkali i poznali się od nowa. Na początku było na 8 osób ale w końcowym etapie, czyli znalezieniu odpowiedniego domu było Nas już 10. Mieszkamy obecnie w Żernikach Wrocławskich jest Nas teraz 11 i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego przedsięwzięcia, bo dużo Nam to dało. Obecnie realizujemy różne wspólne projekty które finansowo są rozkładane na poszczególne osoby. Robimy wspólne obiady, przy którym jest niesamowita atmosfera. Kiedy 11 osób siada do stołu i razem spożywa posiłek czuje się więź z tymi ludźmi, oni są jak rodzina o której się marzy. W dzisiejszych czasach trudno o wspólny posiłek w rodzinie 4 osobowej, bo wszyscy mijają się w czasie.
Jest to na prawdę niezwykły projekt który chcemy promować dla osób, które mieszkają we Wrocławiu z nieciekawych warunkach, ponieważ koszt wspólnego mieszkania jest tańszy od wynajmowania dla siebie pokoju czy mieszkania. A wspólne obiady są bardzo tanie nawet przy kupowaniu ekologicznej żywności. Oszczędność jest wielka, a jak czegoś nie masz to zawsze można pożyczyć od drugiej osoby a jak ona nie ma to masz jeszcze 9 :)
Obecnie jesteśmy w trakcie realizowania naszego bloga i jak tylko się pojawi to podeślę linka.
Wszyscy jesteśmy w wieku 20-30 lat i na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie kupić ziemi i się wybudować, ale chętnie odwiedzimy powstające lub istniejące ekoosady aby zobaczyć jak do tego się zabrać. Jeśli byłaby możliwość zamieszkania w jakiejś to też bardzo chętnie.
Na dzień dzisiejszy wszyscy myślą jak odciąć się od pracy we Wrocławiu, aby móc swobodnie przenieś się gdziekolwiek. 

Jak wspomniałam wcześniej teraz to chcielibyśmy zobaczyć Was i Wasze przedsięwzięcia aby przyswoić wiele pożytecznych informacji i zdobyć trochę doświadczenia. Teraz jest wiosna a to sprzyja różnym podróżom :)

Serdecznie Pozdrawiam
Kamila
17.05.2013 11:41
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #2
RE: Cohousing Żerniki Wrocławskie
:) Bardzo się cieszę z tego wpisu.

Jeśli chodzi o inicjatywę Ekoosada Bardo to mamy od początku przewidziany kawałek ziemi na takie wspólne przedsięwziecia, niedawno rozmawialiśmy w Pawłem o możliwości osiedlania się społeczności osób które mają osobowość i preferencje sprzyjające rozwojowi idei cohousingu. Obecnie twórcy siedlisk w ekoosadzie zamierzają indywidualnie odpowiadać i dbać o wybrane przez siebie kawałki ziemi , jednak byłoby świetnie mieć za sąsiadów dużą "cohousingową" rodzinę ;)
Trzeba się spotkać na żywo, zwłaszcza że mieszkacie niedaleko nas.

ekoosada.pl
17.05.2013 14:18
Wpisy użytkownika Cytuj"
Kamila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: 05.2013
Post: #3
RE: Cohousing Żerniki Wrocławskie
My również chcielibyśmy się z Wami spotkać, dlatego powiedz w jakich terminach można do Was przyjechać a ja porozmawiam z resztą grupy i spytam komu jeszcze pasują te terminy. To przyjedziemy większą grupą :)
17.05.2013 14:44
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  cohousing Kraków - poszukiwani CHĘTNI i pomysły architektoniczne Koala 8 17 751 24.04.2014 21:14
Ostatni post: Koala
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS