ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJdojeżdżający do eko-osady.
Autor Wiadomość
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 219
Dołączył: 01.2016
Post: #1
dojeżdżający do eko-osady.
witam
z powodu ograniczeń fizycznych chyba nie będzie mi dane żyć/ żyć jak bym chciał . mam na myśli życie wg permakulturowych zasad . nie tylko że, niestety nie będę mógł budować własnego domu z gliny przy dużym własnym zaangażowaniu ale raczej też nie podołam areałowi ziemi, który dałby mi status rolnika ekologicznego . zanim okaże się że będę musiał odnaleźć się w mieście - niestety,- sprawdzę i ten pomysł.
-
jak Sądzicie drodzy permakulturowcy czy jest możliwe aby w odpowiedniej eko-osadzie znalazło się miejsce dla mnie jako tzw dojeżdżającego . ./ ? ponieważ nie mógłbym utrzymać się egzystencjalnie w ekowiosce, pieniądze na egzystencję zarabiałbym poza wioską . zależałoby mi jednak na tym aby posiadać domek- dobrze aby był z gliny- i chociaż ok. 20 arów ziemi . niedostateczny swój udział w budowie domku oraz pozostałe koszty pokryłbym . starałbym się mieć zwierzęta i rośliny w miarę możliwości, tj gdybym nie musiał wyjeżdżać zagranicę na zarobek . być może byłaby też możliwość powierzania odpłatnie swego dobytku pod opiekę na czas nieobecności  ..
23.01.2016 01:19
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #2
RE: dojeżdżający do eko-osady.
Ekoosada o którą pytasz to po prostu miejskie ogródki działkowe. Masz tam "permakulturę", masz po sąsiedzku osoby, które lubią pracę z ziemią i które tak jak Ty są dojeżdżające. Możesz wybudować mały domek - także z gliny. Jesli chodzi o zwierzęta to możesz opiekować się kurami. Możesz przy tym codziennie chodzić do pracy i codziennie być w swojej "ekoosadzie". 
23.01.2016 08:12
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przed założeniem Osady -Wspólnoty słów kilka et cetera..... wszebad 1 189 04.08.2020 15:49
Ostatni post: wszebad
  Szukam osady i pozytywnych osób Linux 0 1 841 19.01.2015 17:23
Ostatni post: Linux
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS