ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJDragon Dreaming - ciekawa metoda realizowania projektów
Autor Wiadomość
Elza Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 140
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 6
Post: #1
Dragon Dreaming - ciekawa metoda realizowania projektów
.
Dragon Dreaming

Integralna realizacja projektu za pomocą inteligencji roju. Dragon Dreaming jest metodą realizowania projektów wspierających rozwój osobisty, wzmacniających społeczność, służących Ziemi. Metodę DD rozwinął John Croft wraz z żona Vivienne Elanta i wypróbował w wielu projektach Gaja Foundation. Postrzeganie świata i wiedza Aborygenów miesza się ze współczesną nauką, by wspólnie służyć jako narzędzie realizacji projektów.

Planowanie i wykonanie
Oprócz konwencjonalnego kierowania realizacją projektu, posiada jeszcze dwa równie ważne cykle: marzenia i świętowanie. Wizja jednych zapala ogień w sercach całej grupy, wprowadzając tym samym długotrwałą równowagę energetyczna. W naszej codzienności odbijają się na co dzień gry w wygranych i przegranych. Wierzymy, że aby móc wygrać, ktoś inny musi przegrać. Ciężkie życie na pustyni nauczyło Aborygenow, że gry w wygranych i przegranych w końcu mają śmiertelne zakończenie. Aby przetrwać musieli wynaleźć kulturę Wygrał-Wygrał. Dragon Dreaming wprowadza ową kulturę Win-Win do realizacji naszych projektów.

Projekty są naszym życiem. Wszystkie osiągnięcia ludzkości to wyniki projektów.
W obecnych przełomowych czasach możemy aktywnie i świadomie realizować nasze sny z myślą o przyszłych pokoleniach. Każdy projekt jest wizją jednostki. Dzieląc się wizją i napełniając nią serca innych ludzi, dodajemy mocy i zwiększamy możliwość realizacji.
Zaproszone byty budują związki dzięki którym, każdy wkładając swój potencjał powoduje rozwój projektu i potęguje kreatywność. Logika i intuicja łączą się, skupiając na wspólnym celu. Pozostawiając zawsze drogę wyjścia.
Dragon Dreaming ofiaruje wypróbowanym metodom skrzydła marzeń.

„Jeśli chcesz zbudować statek ,nie trąb ludziom o tym by zdobyli drewno, nie wydawaj poleceń, aby rozdzielić zadania. Lepiej naucz ich tęsknoty za dalekim, bezkresnym morzem„.    Antoine de Saint-Exupéry


W internecie praktycznie nic nie ma po polsku o tej metodzie ale w obcych językach jest sporo.

Ponizej jest wywiad z Ewą gdzie pod koniec tej rozmowy jest o Dragon Dreaming
Ewa Krause wraz z mężem Ralfem od wielu lat propagują ideę budowania społeczności żyjących zarówno zgodnie z naturą, jak i z harmonią społeczną. Idea ta jest formą powrotu do zasad życia plemiennego, pełnej otwartości, harmonii społecznej i wspólnego uczestnictwa w społecznym życiu.
a tu po angielsku

--------------------------------------------------------
http://Bardo.ekoOsada.pl
23.08.2013 02:18
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS