ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJEkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Autor Wiadomość
jowro5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 06.2012
Post: #1
EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Alooohaa EkoLudki!
Z Cohabitatu wątek tutaj przenosze ... w hydeparku gąszcz taki ... , trudno mi się tam poruszać ;)

Na razie wrzucam tutaj moje dotychczasowe maile ... :)

Alooohaa Entuzjaści gliny i słomy :)

Ja, JoAśka Wrońska szukam ekologicznych Ludzików, którzy w południowej części powiatu poznańskiego chcieliby ŻYĆ w zgodzie z Naturą :)

Marzy mi się Osada, Sioło… domów glinianych i Sąsiedzi, którzy żyją z Pasją !
I każdy będzie robił to, co kocha :)

Jam pedagog na emeryturze, mogę naturalnym żłobko-przedszkolem się zająć w ramach pomocy sąsiedzkiej , żeby pociechy od początku na łonie Natury wzrastały :)

Kocham Dzieci!…. Mój zawód to moja Pasja … Misja, Powołanie … w tym Wcieleniu !

Mamy trzech dorosłych Synów …. Wnuczkę i Wnuka … Suczkę, kotkę. Były chomiki, szczury, patyczaki, pająki … ale wszystko to za mało, żeby moją pasję pedagogiczną wyczerpać…. Kochałam swoją pracę, nawet tą w gimnazjum, chociaż łatwo nie było … Nic mi nie straszne po gimnazjum z 1000 uczniów, którzy w mojej świetlicy często bywali , oj często … zastępstwa ;) Jak z naćpanym uczniem dałam radę … to z czym nie dam ? Czekałam na karetkę leżąc z uczniem na zejściu …na szkolnym boisku … I tak długo
bym mogła, ale po co ? Te dwa przykłady tylko po to, że nic nie jest dla mnie problemem … Problemy są po to, żeby je rozwiązywać i ja lubię bawić się w te klocki :)
Aha! Jeszcze trzy misje Wrońskiego przeżyłam…

Ze wszystkim dam radę, bo jestem niepoprawną Optymistką … i wsparcie "Sekretu" posiadam! Thx Rhonda za ten oczywisty "S" :)

Gdzie diabeł nie może … tam ja wlezę i załatwię … ;)
Nie ma innej opcji :)

Niedawno poznałam Mistrzowskiego Bartosza, który bawi się w początkujące zielarstwo, soki, napoje, przetwory, wina i nalewki:) wszystko zdrowotne i jak najlepiej smakujące:). W planach mają z żoną ... wybudować piec gliniany według starych projektów do pieczenia chleba:). Ja na razie w zwykłym piekarniku piekę, ale będę mieć "Na klepisku" (tak się będzie chata zwała) prawdziwy piec kaflowy z fajerkami ... wiecie, co to takiego ?

Poza tym u mnie będą warzywka, sad … kózki, kurki ... i co mi się tam zamarzy :D
Pszczółki ….też muszą być ….Pszczelarz mile widziany :)

Ochhhhhhhhhhh ! Czego tam nie będzie ... wszystko naturalne, na eEMach hodowane :)


Czym są Efektywne Mikroorganizmy™?
EM™ to kompozycja mikroorganizmów,stosowana do: produkcji nawozów naturalnych, nawozów organicznych, środków poprawiających kondycję gleby, kompostów. Techologia EM™ znajduje również szerokie zastosowanie w produkcji m.in. dodatków paszowych.
Gdzie narodziła się Technologia EM™?
Naukowcy zajmujący się problemami rolnictwa od dziesiątków lat dyskutowali na temat zaszczepiania gleby pożytecznymi mikroorganizmami w celu stworzenia korzystniejszego środowiska mikrobiologicznego do uprawy roślin. Jednakże sama technologia i jej praktyczne zastosowanie zostały opracowane przez Prof. Teruo Higa z Uniwersytetu Ryukyus na Okinawie (Japonia).
Czy receptury preparatów EM™ zawierają genetycznie modyfikowane gatunki mikroorganizmów?
Nie, preparaty EM™ nie zawierają modyfikowanych genetycznie gatunków mikroorganizmów. Jest to całkowicie sprzeczne z zasadami na których opiera się Technologia EM™– technologia rolnictwa naturalnego.


Więcej po kliknięciu w ten link emgreen.pl/index.php?strona-glowna,80 ... wybrałam pierwszy ... lepszy ;)

Na eEMach pracują w Gospodarstwie Doświadczalnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Brodach
up.poznan.pl/rgdbrody/index.php/home
Ale o Bodach może następnym razem …

Teraz jeszcze kilka słów o ziemi …

Od kilku miesięcy oglądamy działki, tak ok. 35km na południe od Poznania i latem którąś nabędziemy :) Są różnej wielkości … mnie by 2000m2 wystarczyło na moje potrzeby. Ceny 70-80PLN/m2 w biurach nieruchomości. Mamy jeszcze upatrzonych kilka ogłoszeń…
Bartosz mi naklikał :"popytać ludzi czy nie wiedzą kto może mieć ziemię na sprzedanie nawet rolną 4 klasy którą można odrolnić lub w planach uwarunkowań gminy badz planach zagospodarowania przestrzennnego jest juz przewidziana pod zabudowe jednorodzinna. wtedy mozna sie jeszcze z rolnikiem dogadac:)" Tak byłoby najtaniej … tylko trzeba by jeszcze sporo czasu poświęcić … Zobaczymy :) "Sekret" muszę wykorzystać … :}

Wracając do działki …

Las iglasty minimum z jednej strony …. I otwarta przestrzeń po horyzont … z lasem :)
W chacie pod oknem kuchennym zlew z widokiem na las iglasty i brzozy … A w lesie grzyby, maliny, jagódki …. I czego dusza zapragnie. Wszystko naturalne, nieskażone cywilizacją … chyba przedobrzyłam ;) A właśnie, że nie!!! Tak będzie … powietrze nad Osadą będzie nieskażone :) Energia alooohaa krążyć będzie … "Sekret" to załatwi :D

Jakieś jeziorko w pobliżu …

Chyba świtać zaczyna … ;) Oczy mi się zamykają …
I to by było na tyle … na dzisiaj :)
Jutro dalej snuć będę swoją wizję i szukać Ludzików … jak na wstępie :)Świtająco pozdrawiam cały Cohabitat :)
02.06.2012 14:59
Wpisy użytkownika Cytuj"
jowro5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 06.2012
Post: #2
cd ... EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Alooohaa …. ekoLudziki :)

Jutro się chyba ma ku końcowi … będę snuć dalej …

Dzień tak jakoś szybko minął … fcb., Cohabitat, fcb., Cohabitat …. o obiedzie zapomniałam … ;)

Zamiast obiadu … będzie o jedzeniu ;)
Mam chęć coś o kuchni poklikać :) … „Na klepisku”… 5 przemian królować będzie z dodatkami p. Bożenki :) … Bożenka kucharzy w Brodach … wspominałam o nich :)
Byłam tam jesienią ub. roku i teraz w maju ... o północy spacerkiem do obory poszliśmy ... krówki w większości spały ... i tylko patrząc na nie wiadomo było, że to obora ... bo charakterystycznego aromatu :) obory nijak wyczuć się nie dało, chociaż to może wina węchu palacza, czyli mojego ;)
Ale główny Gospodarz tego Gospodarstwa Doświadczalnego mówił, że to zasługa eEMów :)

A jakie żyto tam rośnie !!! Już jesienią było wypasione w porównaniu z sąsiadów siewami, a wiosną to już ... niebo a ziemia ...!!!

Wspaniałych przetworów nakupiliśmy :) Np. kapusta kiszona darta ! nie krojona !

W lipcu na tydzień tam wpadniemy, bo 2 dni to za mało, żeby wszystkim się porozkoszować … I to żarełko … :) P. Bożenka chyba bardzo kocha gotować, czego przez wrodzoną skromność nie przyznaje, ale jest Mistrzynią :) . Zupa dyniowa …poezja, placki ziemniaczane …. jagnięcina…. a jak podaję topinambur* …niebo w gębie :) Kompot z mirabelek, dżemy, powidła, twarożki … wszystko ekologiczne :)

Na kolacje skusiłam się na bigos i kiełbasę … zazwyczaj pół zjadam i cholamid cały łykam, a hrabia ;) Wroński ( po nim mam nazwisko ;)) kończy po mnie … A tu całą pochłonęłam i jeszcze mi było mało ! Więc dołożyłam … co ? … długo by wyliczać :)

Rozmarzyłam się wspomnieniami … ale wszystko jadłam i moje kamienie, tudzież inne dolegliwości cywilizacyjne nie pojawiły się ( cholamid zawsze z sobą mam, ale tam nie był potrzebny :) … wreszcie najadłam się do syta :D… bez cholamidu ….jupiiiiiiiiiii

A po kolacji, po powrocie do pokoju …świeża mięta na nas czekała we w pełni wyposażonym aneksie kuchennym … :) Żadnych tam herbat made in … tylko wspaniała polska mięta … prosto z ogródka ... :)

Ojjj … zgłodniałam na wspomnienie tamtego jedzonka 
Czas proszę :)

Zanim pokonałam sześć metrów, jakie dzielą mnie od kuchni … przypomniałam sobie, że mam jeszcze jajka kurek zielononóżek, słoninę … na cztery palce :) i olej rzepakowy na zimno tłoczony … od ekologicznych Ludzików, w sąsiedztwie Bród żyjących …w Marszewie :).

Nietrudno sobie wyobrazić … co na kolację zjadłam :)

Słonina … tylko w Marszewie taką widziałam i oczywiście kupiłam :)
Gęś wiejską też kupiłam …pierwszy raz w życiu robiłam i pomimo, że chyba moją rówieśniczką była to z kombiwara wyjęta prezentowała się i smakowała przednio :) Do tego surówka z młodej kapusty … po nocy w świetle latarki z Jurkiem wybierałam „ największą” … tak Kasia zaordynowała :)
Rodzinie smakowały … kozie twarożki, rzodkiewki, sałata, szczypior … wszystko „na pniu” poszło :)

Pozdrawiam Zbyszku wszystkich w M :) To Tobie winnam dozgonną wdzięczność za namiary na Cohabitat …:) Very big Mahalo !!!

Znajomi odradzali glinę … „jak chcesz ekologiczny… to z bali” …
Pierwszy raz domek z gliny zobaczyłam na jakimś programie Discovery jakieś dwa lata temu … Leśnik taką chatkę sobie postawił … zauroczyła mnie ta lepianka :) Ale to w UK było i zastanawiałam się, czy w Pl są takie … poza Biskupinem ;)

Całą zimę buszowałam w necie i o glinie czytałam … była mi coraz bliższa… A jak Cohabitat znalazłam… webinar przeżyłam :) to już wiedziałam … tylko hrabiego trzeba było do tej koncepcji przekonać ;)
Ale to chłop ugodowy … skoro tyle lat ze mną wytrzymał ;) … to i na chatą z gliny się zgodził !!! Może dla świętego spokoju … nieważne … Ważne, że z gliny moja wymarzona Chata będzie :D:D:D

Kończę, bo jutro niedługo się skończy … ;)
Cdn …
I to by było na tyle …

Gliniano – słomiane pozdrowionka
JoAśka z „ Na klepisku”


* ziemniak … to dla Pokolenia Indygo …. Chociaż chyba … raczej … nie tylko 


PS. Wielki thx :) za maile … i wspierająco – inspirujące … ciepłe słowa :)
Szczególnie pozdrawiam Asie ze świetlicy … praca na tym odcinku polskiej Edukacji jest bardzo trudna, ale też i Satysfakcja przeogromna :D
02.06.2012 16:24
Wpisy użytkownika Cytuj"
jowro5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 06.2012
Post: #3
cd "Na klepisku "
JoAśka z "Na klepisku" wysyła ... Energię Alooohaa EkoLudkom :)

Dzisiaj jeszcze w Cohabitacie nie byłam, ale ciągle myślę o glinie :) tylko w trochę innym kierunku się udałam … Do Ministerstwa Środowiska dzwoniłam … informacje o terenach ekologicznych w Wielkopolsce chciałam jakieś zdobyć :)

Odesłali mnie do Centrum Informacji o Środowisku … Bardzo miła, młoda Kobieta poinformowała mnie, że maila mam napisać … odpowiedzą … Znacie ten temat ;) No to ja jej w skrócie … na emeryturze jestem, nie wiem, ile jeszcze po pracy w polskim gimnazjum pożyje, nie mam czasu na maile, szybko info muszę mieć… Po krótkiej rozmowie okazało się, że za mało tam Ludzików pracuje i dlatego tak to trwa …! W tym wypadku to nie wina biurokracji i przepisów … ( Następnego maila do MŚ będę klikać w tej sprawie ... nowe miejsca pracy trzeba stworzyć ...)

No to o fcb zapytałam ... z kimś się konsultowała ... więc poprosiłam o rozmowę z tym kimś w temacie fcb biegłym ... Tym razem młody, męski głos usłyszałam ... adresami mailowymi wymieniliśmy się z Jaśkiem ... i po chwili stronkę Ekoportalu polubiłam :)... chyba jako pierwsza :) Coś tam na tej gołej stronce naklikałam ... kilka wiadomości Im wysłałam ... Zobaczymy co dalej :)

Na http://www.ekoportal.gov.pl zajrzałam, ale tam tyleeeeeeeeeee info … nie czytałam jeszcze …w wolnej chwili tam wpadnę … pewnie w następnym wcieleniu czas znajdę ;)

Skrzynkę mailową mam zawaloną … więc na maile na razie nie odpowiem …sorry :)
Po pólnocy postaram się poczytać i odklikać :) Teraz do wspomnianego ministra coś tam skrobnę, żeby zaczął działać … :)

A najszybszy kontakt to na fcb <3 ( na fcb robi się z tego serduszko:), a co Wam się pokaże, to się okaże, jak maila dostaniecie ) … Joanna Wrońska Poznan lub UMK Toruń … na zdjęciu ramiona ku niebiosom, czyli Najwyższej Energii wyciągam :)

A tak na marginesie ...

Kilka dni temu hrabia ;) stopę drzwiami od autka mi potraktował, niechcący oczywiście ;) … ale uziemiona jestem, chodzić nie mogę … A od tygodnia miałam siać, plewić …ale w obecnej sytuacji, choć cztery litery mi doskwierają, to jednak dzięki „nieszczęściu” nie posiałam … tylko glinie cały czas poświęcam, a to przecież najważniejsze na tę chwilę, bo już trzeba słomę kontraktować  I tak to działa mój Sekret … w moim najlepiej pojętym interesie, którego ja sama w tym zakręceniu czasami nie zauważam … 

NIECH MOC SEKRETU BĘDZIE Z WAMI !!!!!

I to by było na tyle na dziś w temacie szukania ziemi pod Osadę

Dzisiaj z ministerialnym pozdrowieniem ;)

JoAśkaPs.
W wolnych miejscach powinny być kropeczki, ale dzięki Klari wiem, że jakieś robactwo w poprzednim mailu w miejsce kropek wlazło, więc już wielokropków unikam ;)
02.06.2012 17:30
Wpisy użytkownika Cytuj"
jowro5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 06.2012
Post: #4
Odp: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Alooohaa EkoLudki!

Net mi świruje ... chyba ruter do wymiany :(

Szukam hektara ziemi IV klasy ( za namową Mistrzowskiego Bartka...), żeby dla wszystkich chętnych starczyło na nasze Chatki :) Może jakąś fundacje … albo coś innego powołamy … jeszcze musze się w tym temacie podszkolić :)

Dzisiaj pełnia była i na nerwowych obywateli trafiałam ... Jutro będzie lepiej ... jak będą konkrety dam znać ( jak net pozwoli).

Skrzynkę mailową mam zawaloną ... Dla EkoLudków ... nową założyłam <!-- e --><a href="mailto:jowro5@wp.pl">jowro5@wp.pl</a><!-- e --> Piszcie konkretnie kto tą lokalizacją zainteresowany i ile ziemi do Szczęścia Wam potrzebne :) Resztę z pomocą Sekretu załatwię :)))

NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI !!!!!

I to by było na tyle ....

JoAśka ... co ma tylko słomę ... nie mylić z sianem ;) ... w głowie :)

Ps. Mam nadzieję, że tym razem to do Was dotrze.
Na wszystkie maila na starą skrzynkę odpowiem ... jak już ziemia będzie ... TO teraz najważniejsze !
05.06.2012 01:57
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #5
Odp: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Pozdrawiam i życzę aby ładnie zrealizowało się to co zamierzasz.
z fundacji warto się podszkolić skoro ją rozpatrujesz - tutaj masz bardzo obszerny dokument o fundacjach : Wpisz na forumowej wyszukiwarce słowa : Fundacja poradnik
Jeśli jesteś na etapie szukania nieruchomości to nieco moich doświadczeń znajdziesz w dziale PRZYGOTOWANIA, ANALIZY, PRZEPISY - ZANIM STWORZYSZ EKOSIEDLISKO
Jeśli masz czas i ochotę dziel się śmiało przemyśleniami co do organizacji Twojego przedsięwzięcia.

ekoosada.pl
08.06.2012 15:09
Wpisy użytkownika Cytuj"
jowro5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 06.2012
Post: #6
Odp: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Alooohaa Jacku !
Mahalo za linki :) Skorzystam na pewno ! Na razie jestem po rozmowach w dwóch UG ... zaliczyłam kilku kierowników ...Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Zagospodarowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska, doradców unijnych ... wizytówek większą ilość zebrałam ... Rozmawiałam z dwoma sołtysami :) W niedzielę spotykam się z rolnikami i cene hektara będę negocjować :) W poniedziałek planuje spotkanie z Marszałkiem w Poznaniu i fundacją ... w Kórniku. We wtorek jeszcze jedno ważne spotkanie ... :)
Dzisiaj oglądałam ziemię porośniętą żytem, z trzech stron otoczoną lasem ... pokochałam to miejsce od pierwszego wejrzenia <3 !!!!!
Sekret mnie prowadzi i wszystko " idzie " po mojej myśli :)))
Ekologiczne pozdrowionka :)
16.06.2012 03:47
Wpisy użytkownika Cytuj"
jowro5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 06.2012
Post: #7
Odp: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Alooohaa EkoLudki w Wielkopolsce :)
" Na klepisku" przybiera coraz realniejsze kształty :))) Zakup ziemii coraz bliższy ... miesiąc, góra dwa ! Wspierana Mistrzowską Energią Bartosza i nie tylko ... idę "jak burza" :)
Rutera jeszcze nie wymieniłam ... net więc świruje ;)
Zaczynam myśleć o zakontraktowaniu słomy, żeby chatkę czym prędzej stawiać ... a przynajmniej kostki już zacząć robić ... :)))

EKOMOC JEST Z NAMI !!!!!

I to by było na tyle ...

przeszczęśliwa JoAśka :))))))))))))))))))))))
16.06.2012 04:05
Wpisy użytkownika Cytuj"
burczymucha Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: 08.2012
Post: #8
Odp: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
jowro5 ciekawi mnie Twoja lokalizacja siedliska - sam szukam w Wielkopolsce i jeśli była by okazja to byłbym chętny na 1~~2 ha ziemi
forum.anastazja.org
05.08.2012 19:17
Wpisy użytkownika Cytuj"
Aga Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 07.2012
Post: #9
Odp: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Witaj Joaśka;)

tyle w Twoich słowach energii i wiary, że aż miło czytać:)
Jestem bardzo ciekawa, czy już udało się Tobie wybrać miejsce na Twoje "klepisko":)?

Jesteśmy z Poznania i wypatrujemy w Wielkopolsce takiego wspólnego siedliska:) TO W DUŻYM SKRÓCIE:)


Chętnie byśmy się z Tobą/Wami spotkali by porozmawiać.

Napisz proszę czy jest to możliwe:) Będziemy bardzo wdzięczni za sygnał:)

Aga i Łukasz
18.11.2012 23:18
Wpisy użytkownika Cytuj"
justynapers Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: 10.2013
Post: #10
RE: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Cudownie byloby miec Was za sasiadow :-)!!!!! Jestem w Poznaniu od kilku miesiecy po 10-letniej nieobecnosci. Ciesze sie, ze jest tu juz grupa ludzi, ktora mysli podobnie jak ja. :-)Witajcie!
04.10.2013 10:40
Wpisy użytkownika Cytuj"
MagdaZielezinska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: 01.2014
Post: #11
RE: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Witam my też chcielibyśmy zamieszkać w przyjaznym sąsiedztwie, jesteśmy abstynetami wegetarianami i znaleźliśmy kawałek ziemi w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to stare gospodarstwo, które już ma zabudowania  mogące być naszym centrum wspólnotowym i pomóc nam w budowie. Działka znajduje się niedaleko parków krajobrazowych w powiecie słupecki, 0,5km do sklepu, szkoły: do przystanku jeszcze bliżej. Chcielibyśmy kupić ziemię na Fundacje żeby móc pozyskiwać środki na rozwój osady.

Na codzień zajmujemy się edukacją ekologiczną i realizacjami typu ogrody leśne, tynki gliniane piece w technologi Rocket Stove.


Czy jest ktoś zainteresowany zamieszkaniem z nami? Mamy już statut i rozmawialiśmy z właścicielami działki. Więcej szczegółów na priv ekomotywa@gmail.com
08.01.2014 08:22
Wpisy użytkownika Cytuj"
assoluto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 12.2014
Post: #12
RE: zebranie osób o tych samych poglądach do wspólnego przedsięwzięcia
Witam wszystkich ...dopiero sie tu zarejestrowałem...i przegladam posty...widze ze sa bardzo ciekawe niejednokrotnie co utwierdza mnie coraz bardziej w trafnosci mojego tu pobytu...:)
Jestem z Wielkopolski i szukam ciekawego miejsca dla siebie w którym spedze jesien zycia otoczony sasiadami z którymi bedzie mi po drodze..
Pozdrawiam wszystkich cieplutko
11.12.2014 21:16
Wpisy użytkownika Cytuj"
assoluto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 12.2014
Post: #13
RE: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Witam wszystkich serdecznie..:)
jestem z Wielkopolski z krainy podziemnych pomarańczy...
dopiero sie tu rozgladam szukam podobnych do siebie z którymi bedzie mi po drodze byc moze blisko siebie mieszkać...
pozdrawiam
11.12.2014 23:05
Wpisy użytkownika Cytuj"
Wlada Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: 03.2014
Post: #14
RE: zebranie osób o tych samych poglądach do wspólnego przedsięwzięcia
Witaj na forum:)
12.12.2014 21:06
Wpisy użytkownika Cytuj"
Mlodzieniec Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: 09.2015
Post: #15
RE: EkoLudków w Wielkopolsce poszukuje :)
Hej,

Jestem nowy na tym forum ale bardzo interesuje mnie temat ekoosady.

A jeszcze bardziej interesuje mnie czy udało Wam się te osady założyć :) Pochwalcie się proszę i opowiedzcie co było dalej :)

Pozdrawiam
Młodzieniec :)
29.09.2015 18:44
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  poszukuję pani do wspólnego zamieszkania w domku na wsi galeryjka999 3 4 387 22.07.2021 17:53
Ostatni post: Agata38
  Para poszukuje domu:) sylwiap913 0 784 10.01.2021 14:37
Ostatni post: sylwiap913
  Poszukuję osób do pomocy w tworzeniu zdrowej przestrzeni Slowianin 6 3 126 05.01.2021 20:41
Ostatni post: brzezina
Gwiazdka Rodzina 2+1 poszukuję miejsca, ludzi chętnych do wspólnego działania Polska Wschodnia MateoCampesino 3 1 823 01.01.2021 14:42
Ostatni post: Witus
  Poszukuje osoby do pomocy na gospodarstwie Maciek 0 957 13.07.2020 11:34
Ostatni post: Maciek
  Kobieta poszukuje partnera do wspólnego gospodarzenia dakaro 4 2 903 04.11.2019 20:46
Ostatni post: bastrek75
  poszukuję osoby do towarzystwa i pomocy w domu i opiece nad dzieckiem justyna 0 1 501 01.09.2019 17:13
Ostatni post: justyna
  poszukuje pani do wspógospodarzenia zuraw 6 2 624 01.09.2019 16:41
Ostatni post: justyna
  Poszukuje Pani svensson 2 1 800 17.12.2018 20:48
Ostatni post: jacekw
  poszukuję pracy/wolontariatu z dala od zgiełku na okres kilku tygodni bądź dłużej. GreyWolf 1 1 924 05.03.2018 11:42
Ostatni post: justyna
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS