ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJGrażyna i Paweł Kobielus z córką Julią
Autor Wiadomość
Pawel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 72
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 2
Post: #1
Grażyna i Paweł Kobielus z córką Julią
Grażyna i Paweł Kobielus z córką Julią,

Od ponad 20 lat prowadzimy gospodarstwo ekologiczne. Propagujemy zdrowy styl życia, prowadzimy warsztaty edukacyjne. Praktykujemy samowystarczalność w szerokim spektrum. Jesteśmy wegetarianami. Naszymi zainteresowaniami są alternatywne kierunki uprawy ziemi, medycyny, ekonomii, budownictwa… Prowadzimy różne akcje podnoszące świadomość społeczną np. związane z GMO.
Kupiliśmy wspólnie z Elizą i Jackiem ziemię w Kotlinie Kłodzkiej i zajmujemy się tworzeniem tam ekoosady. Jest to reakcja na rozbicie struktur społecznych, oraz na ignoranckie traktowanie przyrody przez współczesnego człowieka, dlatego będziemy zakładać tam ogrody samowystarczalne. Docelowo chcemy stworzyć osadę opartą na samowystarczalności żywnościowej, przy wykorzystaniu naturalnych metod uprawy ziemi, oraz energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Wszystko to powinno się odbywać z poszanowaniem środowiska naturalnego które ma być domem dla nas, naszych dzieci i wnuków.
Preferujemy wegetariański styl życia, nie jest to jednak warunek konieczny. Ludzi, zwierzęta, rośliny i pozostałe aspekty natury chcemy traktować uważnie, z należnym szacunkiem.
Chcemy stworzyć struktury społeczne oparte na dobrosąsiedztwie i wzajemnej pomocy. Każdy ogród będzie miał swoją autonomię i prywatność, a oprócz tego powstaną miejsca do wspólnych działań i spotkań. Niezależność finansowa członków ekoosady zależy od ich kreatywności, optymalne byłoby generowanie dochodów na miejscu. Nie chcemy zakładać komuny nakierowanej na jakąś religię czy filozofię. Pragniemy czerpać z różnych kierunków wspierających zdrowy rozwój fizyczny i duchowy. Chcemy wykorzystać mądrość i tradycję naszych przodków, jak i nowoczesne technologie ekologiczne. Optymalna wielkość gruntu dla każdej rodziny to ok.1ha ziemi.


kobielus.most.org.pl
bardo.ekoosada.pl
01.03.2012 23:29
Wpisy użytkownika Cytuj"


Wiadomości w tym wątku
Grażyna i Paweł Kobielus z córką Julią - Pawel - 01.03.2012 23:29
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS