ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJIdea osady w której dzieci najważniejsze
Autor Wiadomość
okragly Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: 01.2018
Post: #1
Gwiazdka Idea osady w której dzieci najważniejsze
Witam. Chciałem się podzielić z wami wizją życia w osadzie z raju. Ponieważ jest długa, z obrazkami, zamieściłem ją tutaj: http://www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf    Czy taka wizja ma sens? Okrągły Uśmiech
24.01.2018 23:49
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 01.2016
Post: #2
RE: Idea osady w której dzieci najważniejsze
Witaj okragly
Jeśli brałeś udział w opracowywaniu tego rozpoznawczego wywodu pt. obsługa dziecka. to szacunek Ci za to i uznanie, uznanie dla przyczyniających się do tego rozpoznawania losu człowieczego .
Nie tylko niezwykła robota ale niezwykle ważne źródło świadomości .

Na razie przeczytałem część, bo nie chcę zaliczać a dokładnie wchłaniać . W części tej już spotkałem się z wieloma własnymi przemyśleniami . Teraz nabyłem pewności wiecznie mi brakującej .

cytaty;
-Starcy odchodzili
adn. chyba jeszcze niedawno można było natknąć się w fotoreportażach typu discovery na plemię/społeczność, gdzie ten zwyczaj był praktykowany. - nie raz nad nim rozmyślałem ( nie jestem ani przeciw i nie wiem czy za ).

- Życie w 99% to
30osobowa komuna, sobie równych, bez wyzysku, własności, hierarchii,
wspierali się (przyjacielska rozmowa jest formą iskania)
adn. Przy tym wątku odrodziła mi się nadzieja na siedlisko/pomysł . Pomysł nawet jakby ewoluował, tj. Pomysł skrzyknięcia ludzi ( odpowiednia-niezbędna liczba wg wzorca ) do zbiórki środków i nabycia ziemi (chociaż zbliżony areał tych ok. 30 km2) być może w tańszym obszarze (jeśli nie możliwe w Polsce) np. Kazachstan/Tadżykistan oraz wyposażania go do życia .
- Jeśli obca kobieta pojawiła się na ich terenie z radością została przyprowadzona do osady (o przyjęciu do stada decydowały kobiety). Aby uniknąć rozmnażania  wsobnego to kobiety opuszczały „gniazdo rodzinne”
-  Kobiety rodziły co 7 lat. Dawało to w raju średnio 3 dzieci na kobietę, co zapewniało prosta reprodukcje, liczba ludzi na całym świecie utrzymywała się na stałym poziomie, 200 tys. ludzi przez milion lat.  Ale wykarmienie urodzonego to tylko pierś matki i to 6 lat.
adn. mam w końcu odpowiedź, którą przeczuwałem niemrawie, na przyczynę przeludniania się ciągle ziemi .  

(tutaj podobnie opisywałem los współczesnego ale Tw. zdanie mi się podoba bardziej)-Trzeba tony cudzych śmieci wyrzucić, pozbyć się tych toksyn, bo poświęcamy życie dla cudzych celów   
adn.  obawiam się że sukcesywne odmę/ądrzanie się ludzi, w większości uniemożliwi im powrót w kierunku raju/matecznika .
-  I choć dozwolona jest totalna wolność, to nie ma rozwydrzonych dzieci. Cechą dzieci 99% jest ich niezależność od rodziców, samodzielność, chęć i umiejętność działania w grupie, łatwość nawiązywania i utrzymywania relacji. Są dojrzalsze i zręczniejsze w rozmowach z dorosłymi. Nie przechodzą kryzysu wieku dojrzewania.
adn. odpowiedź na wszystkie bolączki wychowawcze z dziećmi . ostatnio w jakimś solidniejszym reportażu zauważyłem że dzisiejsza nauka dostrzegła też zależność przebywania- częstego- dziecka pośród wielu dzieci a jego przyszłą relacją miedzy ludzką.
Nawet gdyby nie wszystkie informacje, tezy z Twojego opracowania/materiału pt. instrukcja obsługi dziecka były udokumentowane naukowo, to już z wieloma z nich nie mam problemu akceptacji/zrozumienia, za co jestem bardzo wdzięczny. Dziękuję. Pozdrawiam .
25.01.2018 22:25
Wpisy użytkownika Cytuj"
okragly Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: 01.2018
Post: #3
RE: Idea osady w której dzieci najważniejsze
witaj Jamore

dzięki za zainteresowanie, odniosę się do Twoich słów.
 
„Starcy odchodzili  - nie raz nad nim rozmyślałem ( nie jestem ani przeciw i nie wiem czy za)”  -ja, jeśli będę obciążeniem chciałbym się poddać eutanazji


„chociaż zbliżony areał tych ok. 30 km2”  -  wystarczy dać dzieciom poczucie, uzyskane poprzez wizualne oddzielenie się od obcych ludzi (np. krzewy, drzewa, nasyp ziemny)
 
zawodowo złamuje się budowaniem, idea osady zbudowana z doniesień naukowych, a one są sprzeczne, temat dotyczy czasu przed 100 000 laty, brałem więc to, co pasuje do konstrukcji „mojego domu”
26.01.2018 12:43
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 01.2016
Post: #4
RE: Idea osady w której dzieci najważniejsze
- w Polsce nie można oddać się eutanazji
- co do areału. bardziej myślałem w sensie przeliczeniowym na osobę (grupy wzorcowej) ziemi zapewniającej bezpieczeństwo- szczególnie żywieniowe. uwolnionej ziemi nigdy nie za dużo- zwierzętom należy się ona co najmnie tak jak ludziom . z jednej strony chciałbym ziemie uwalniać/oddawać ją naturze w miarę możliwości ale rozumie też zapętlenie (przeludnienie) się dzisiejszego świata . przy staraniach mądrych i uczciwych człowiek raczej ma szansę wyjść z obecnego kryzysu przeludnienia w ciągu wieku dwóch, jednak to nie mądrość ludzka ma w gestii decyzje na zgubny los świata .

chociaż już na tym etapie dostrzegam wątki dyskusyjne Tw. opracowania (gratuluje), to większość broni się w świetle dzisiejszej świadomości/wiedzy potencjalnej . te które sugerują rozważania, ożywiają zagadnienie jeszcze bardziej, robiąc nadzieję na dodatkowe ustalenia .
np. kobiety opuszczające w/w siedliska ( nie wiem na ile udało się to udokumentować) nie tylko nadają sensu/bezpieczeństwa losowi człowieka ale stawiają wyzwanie dla myślicieli/strategów. mogły opuszczać swe siedliska kierując się np. zawsze stronami świata starając się nie odchylać ustalanych lini . dawać by to mogło dodatkową gwarancję zbyt szybkiego (1,2 pokolenia) nakładania się genów . swoja drogą np. w Norwegi dopiero ok. 20 lat temu ustawowo zabroniono parzenia się w rodzinach ( np. rodzeństwo) .- na ulicach miast/wsi da się zauważyć skutki tego (prawdopodobnie tego- choroba faraonów).
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten zwrot poligamia zbiorowa, w każdym razie rozwiązania na podobne okoliczności istnieją do dzisiejszych czasów; Nomadowie Nepalscy żyją (chyba nadal) jeszcze nie dosyć że wg trybu koczowniczego, to w grupie (może troszkę mniejszej od wzorcowej) mają tylko jedną niewiastę rodzącą i każdego dnia tygodnia innemu przysługuje prawo intymności z niewiastą. dziećmi opiekują się wszyscy i z najwyższym pietyzmem jak własnym, bo nikt nie może powiedzieć, że czyjeś ono nie jest . znam fajne powiedzonko; na wsi mogłoby być o wiele lepiej gdyby kobieta miała ok. 5  mężczyzn, tylko żeby chłopy były zgodne .
26.01.2018 19:28
Wpisy użytkownika Cytuj"
okragly Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: 01.2018
Post: #5
RE: Idea osady w której dzieci najważniejsze
Jamore, w Afryce wschodniej, kolebce ludzkości, odkryto kości „rajskiej osady” sprzed 2 000 000 lat. Po badaniach genetycznych okazało się że mężczyźni byli spokrewnieni a DNA kobiet było niepokrewne.  Ja to intuicyjnie czuje, chodze sobie w braterstwie z kuzynami po sawannie, bo w osadzie z babami ciężko wytrzymać i jeśli spotkamy innego człowieka, mężczyzne to pogadamy z nim dowiemy się co na „świecie” słychać ale jak będzie chciał z nami do naszych kobiet, dzieci to mu grzecznie podziękujemy, jeśli będzie natrętem to mu porachujemy kości. Jeśli spotkamy dziewczynę to ją chętnie nakarmimy i przyprowadzamy do osady, seksując się po drodze (rajski gang bang)Język Po przyprowadzeniu dziewczyny do osady zaczyna się gra. Mężczyźni chcą żeby została, kobiety się nie zgadzają. Jeśli nowa przekona do siebie kobiety zostaje jeśli nie będzie musiała opuścić stado. Dziewczyna nie zginie, przyjmą ją w sąsiedniej osadzie. Młody samiec będzie przeganiany z każdego terytorium i albo wróci do swoich albo zginieSmutny

 
W raju była mocna energia seksualna, jednocząca, tworząca umysł, napęd i moc stada Kobiety ją kontrolują, mając na uwadze jedność stada, dlatego zdrady są nie do pomyślenia, ale będą się dziać rzeczy niezwykłe. Spełnienie marzeń wielu mężczyzn.   
26.01.2018 23:58
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 01.2016
Post: #6
RE: Idea osady w której dzieci najważniejsze
W link nie zagłębiam się bo chcę mieć spokojnie pracujący komputer .
Co do wagi/mocy altruizmu . Chyba w książce pt. Białe lwy muszą umrzeć, opisywane są obserwacje badań naukowców. Np. pieski preriowe w swym środowisku są pożywieniem dla drapieżników czyhających na nie z powietrza i lądu . Jednak gatunek nie tylko przetrwał ale miewa się dobrze w niektórych koloniach. Powodzenie przypisuje się altruizmowi . Bogactwo genów na ziemi/istot umożliwia że w stadzie znajdzie się kilka osobników o usposobieniu tzw. altruistycznym . To te osobniki rezygnując z zaspokajania głodu, po wyjściu z norek stają na czatach i dają sygnał innym że teren jest bezpieczny. Gdy kolonia sobie żeruje, one w wielkim skupieniu obserwują teren i przestrzeń powietrzną i jak trzeba alarmują . Obserwacje potwierdziły że zawsze były to te same osobniki . Nie pamiętam już czy rzeczywiście krócej żyły z powodu stresu, niedożywienia i tylko dlatego o tym nie piszę . Dalsze obserwacje pokazały, że gdy brakło tych osobników (nie pamiętam czy dla celów badawczych też chwytano je) kolonia drastycznie kurczyła się lub znikała na zawsze .
Inne obserwacje ( nie pamiętam czy z tej samej książki) opisują zachowanie się lwich samic wobec samców . Badania pokazały, że samice zdecydowanie częściej kopulowały z samcami o ciemnej grzywie . Eksperyment dodatkowy tym bardziej to potwierdził. Naukowcy przygotowali wierne modele lwich samców, jedne z jasną grzywą , drugie z ciemną grzywą i usytuowali je na sawannie . Samice z daleka już oceniając ignorowały lwy z jasną grzywą. Obserwacja ta skłoniła naukowców do bliższych badań genetycznych samców i okazało się że te z ciemną grzywą były zawsze lepiej odżywione . Dla samic kolor grzywy był informacją, że lepsze geny za nią się kryjące pozwoli potomstwu bywać lepiej odżywionymi .
- Ciekawe jak naprawdę miało się rolnictwo do pojawienia się problemów na miarę niemalże wypędzenia z raju a jak odnalazła by się w tej próbie losu człowieczego permakultura .... Czyżby w Afryce np. wszystkie plemiona w lepszych czasach zawsze pędziły koczowniczy tryb życia .. Zmierzam do tego, że problem masowej umieralności, chorób, niedożywienia masowego pojawiać zaczął się po interwencjach tam białych ludzi - czyżby np. krótko przed odwiedzinami białych ludzi w Afryce wszystkie plemiona pędziły koczowniczy tryb życia ( stabilna populacja vs zwiększona dzietność od momentu uprawiania/hodowli) .
Za teoria przedstawioną przez ciebie, przemawiać zaś mogłaby historia np. Majów, Inków . Co wytępili konkwistadorzy to jedno ale badania wykazały że niektóre kultury upadły - prawdopodobnie w skutek nieznanej choroby lub nieurodzaju . Zależność taka, że opierając egzystencję na uprawach zaczęli się dynamicznie rozmnażać, koncentrować a pułapka nieurodzaju naturalnie wisiała w powietrzu, czekając na mniej lub bardziej przypadkowe okoliczności fizyczno-atmosferyczne .
28.01.2018 00:28
Wpisy użytkownika Cytuj"
okragly Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: 01.2018
Post: #7
RE: Idea osady w której dzieci najważniejsze
-dzięki za informacje o linku, ja wpisałem słowa, które jak sądzę, najlepiej oddają, co chciałem powiedzieć a tu wyskakuje link, ja go nie umieściłem. Proszę administracje o usunięcie linku.

 
-altruizm. Słyszałem o mrówkach, u których codziennie dwie wychodzą wieczorem żeby zamknąć, od zewnątrz drzwi do mrowiska, na noc. One nocy nie przeżywają. Podobno mrówek wagowo więcej niż ludzi, a więc osiągnęły sukces.
Z naszego podwórka, pamiętam już chyba z 25 lat temu, młodzież licealna, dziewczyny, chłopcy, poszli w góry, załamanie pogody, oni nie przygotowani, zmarli najsilniejsi chłopcy
 
-co do koloru grzyw lwów, od odżywiania zbilansowanego zależy wszystko, prawidłowe jedzenie daje nam więcej szczęścia niż pieniądze. Jeśli lwice spytamy, czemu seksi się z ciemnymi grzywami odpowie, że nie wie. Nasze kobiety też mają swoje „radary” i też często nie wiedzą czemu wybrały tego a nie innego i myślę, że jeszcze niezbadane znaczenie ma właśnie odżywienie partnerów.
 
-choroby mamy odzwierzęce i cywilizacyjne. Europejczycy byli na nie częściowo odporni, kosztowało to miliony istnień, zawleczone na podbite tereny zdziesiątkowały tubylców. W raju nie chorowali
 
Jamore, co byś z tego wypracowania wyrzucił, mam wrażenie, że za długie
28.01.2018 20:10
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dzieci z plemienia Yequana sylwia 15 4 133 18.01.2019 01:04
Ostatni post: Qba
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS