ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJII Otwarty Zjazd Kooperatyw Spożywczych
Autor Wiadomość
marta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 03.2013
Post: #1
II Otwarty Zjazd Kooperatyw Spożywczych
Dzień dobry! 

W imieniu łódzkiej Kooperatywy Spożywczej miło mi poinformować, że II Otwarty Zjazd Kooperatyw Spożywczych odbędzie się w Łodzi, w dniach 25-26 maja 2013 r., najprawdopodobniej w dużej przestrzeni pofabrycznej zwanej WiMą. 

Planowane są dwa główne moduły warsztatów - pierwszy, pierwszego dnia poświęcony kooperatywnym problemom i modelom działania - partycypacji, komunikacji wewnętrznej, rozszerzania działalności, współpracy z lokalnymi rolnikami. Tak aby stworzyć platformę wymiany wiedzy i wspólnego przepracowywania niepowodzeń, co pozwoli nam usprawnić codzienne działanie. Trwają konsultacje nt dokładnych treści i rodzaju/ilości warsztatów, sugestie proszę przekazywać Gabrysi Jarzębowskiej (gabriela.jarzebowska@gmail.com), która w najbliższym czasie będzie się kontaktować ze wszystkimi kooperatywami. 

Drugi moduł dotyczyć ma raczej kontekstu naszego działania, ma dać możliwość podszkolenia się - i tu wstępne propozycje - z zakresu ekonomii społecznej, wiedzy o odpowiedzialnej konsumpcji, suwerenności żywieniowej, ogrodnictwa miejskiego. A do tego oczywiście inicjatywy integracyjne: spotkanie na zasadzie PechaKuchy, na którym będzie można zaprezentować jakieś swoje bieżące i przyszłe pomysły/projekty oraz koncert. Dużą nadzieję pokładamy w pogodzie - jeżeli dopisze, będzie można skorzystać z parku, który jest koło fabryki i stanowi bardzo przyjemną przestrzeń rekreacyjną.

Więcej wiadomości już wkrótce na reaktywowanej zjazdowej stronie internetowej: http://zjazdkoop.wordpress.com/galeria-zdjec/

pozdrawiam,
Marta Madejska
Kooperatywa Spożywcza w Łodzi
17.03.2013 14:01
Wpisy użytkownika Cytuj"
marta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 03.2013
Post: #2
II Otwarty Zjazd Kooperatyw Spożywczych
Rejestracja na II Zjazd polskich kooperatyw spożywczych trwa jeszcze do poniedziałku. Przewidywane rozważania samoorganizacyjne, warsztaty, dokształcanie, dużo dobrego jedzenia, później również muzyki i rozmów. 

Warto! 

Zgłosić można się przez stronę: http://zjazdkoop.wordpress.com/zgloszenie_udzialu/
18.05.2013 10:00
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS