ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJJak kupić ziemie rolną pod eko osadę?
Autor Wiadomość
Tash Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: 01.2020
Post: #1
Jak kupić ziemie rolną pod eko osadę?
Witam.
To mój pierwszy posta a zarazem temat, więc się przedstawię. Mam na imię Dawid i od dłuższego czasu myślę o tym by założyć eko osadę, lub do niej dołączyć.
Jedna sprawa nie daje mi niestety spokoju. Z faktu iż nie jestem rolnikiem i nie posiadam zawodu z tym związanym, co sprawia że nie wiem od czego zacząć. 
Wszystko sprowadza się do tego iż z informacji jakie do tej pory udało mi się zdobyć, nie mam prawa do zakupu ziemi rolnej. 

Tu pytanie do osób którym już udało się zorganizować ziemię i poczynić pierwsze kroki ku założenia takiej osady. Jak wam się to udało? jak to osiągnąć. 
Myślę o kursie na technika pszczelarza.  Ale osiągnięcie poziomu r17. to jak by się nie starać 2 lata. Kolejne 2 lata w mieście.  

Czy są jakieś sposoby aby nabyć ziemię bez wymaganych uprawnień. ?
17.01.2020 12:32
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: 01.2016
Post: #2
RE: Jak kupić ziemie rolną pod eko osadę?
Witaj Dawid. Prawie nie mieszczę się w grupie osób do których kierujesz pytanie i też nie pamiętam szczegułów ale to co mogę da ci szybciej wytchnienie.
Jeszcze ponad ok. 1 rok temu można było nabyć jako nie rolnik, działkę rolną do 30 arów oraz do 50 arów z zabudowaniami . Obecnie można na podobnych zasadach nabyć do 1 hektara działki rolnej. Piszę podobnych, bo o ile 1 hektar jest pewny, to nie wiem czy jest to jakoś proporcjonalnie podzielone w stosunku do wcześniejszych proporcji ( 30 i 50 arów).
Podobieństwo może być też zachowane do działki większej niż 1 hektar, tj. wtedy nie rolnik też moze nabyć taki areał ale za pośrednictwem ANR-u i po spełnieniu szeregu warunków, głównie pierwszeństwo zakupu dla rolników, sąsiadów, gminy ANR-u itp. Jednakże praktyka pokazywała, że przychylność ANR-u była duża powyżej 4 kl ziemi jeśli chodzi ponad 1 hektar (obecny).

(;))
17.01.2020 13:32
Wpisy użytkownika Cytuj"
Tash Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: 01.2020
Post: #3
RE: Jak kupić ziemie rolną pod eko osadę?
Dzięki za podpowiedź. Jamore, potwierdziłeś to co sam samemu do tej pory dało mi się ustalić. Reasumując, jest możliwy większy niż 1 h zakup ziemi, ale uzależniamy się od decyzji urzędników. Zastanawiam się jednak czy nie lepiej zrobić sobie jakiegoś technika związanego z rolnictwem, szperając w internecie znalazłem kursy np: na technika rolnictwa, które można zrobić online, w dość szybkim czasie. Trochę gorzej z wymarzonym przeze mnie technikiem pszczelarstwa, bo nie znalazłem możliwości przyśpieszenia edukacji, a nie ukrywam pszczelarstwo jest w obrębie moich zainteresowań. 
Obawiam się że zakup ziemi do 1 h, może być zbyt mały, na potrzeby osoby dążącej do samowystarczalnego żywieniowo gospodarstwa. 
17.01.2020 13:45
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PRZEMYŚLENIA: zanim kupisz ziemię, sprawdź wszystko... miron_77 4 3 396 04.05.2014 10:20
Ostatni post: miron_77
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS