ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJNieruchomości w internecie - jak efektywnie szukać/oferować
Autor Wiadomość
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 317
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #1
Nieruchomości w internecie - jak efektywnie szukać/oferować
Gdy szukałem nieruchomości wypracowałem następującą metodę:

Spisałem sobie kryteria, które musi spełnić nieruchomość (ale uwaga ideałów nie ma - nie kupisz nigdy gdy dasz sobie zbyt wymagający filtr).Gdzieś na forum wrzuciłem takie moje podsumowanie-kryteria dla przykładu.
Następnie wybrałem największe internetowe serwisy ogłoszeniowe i je przeczesywałem niemal codziennie, istnieją też bardziej niszowe serwisy rolnicze gdzie ogłoszeń o sprzedaży ziemi jest mniej ale za to są konkretniejsze i w bardziej realnych cenach. Wybierałem oferty zapisując całe strony (przeglądarki zapisują strony np. w postaci formatu ".MHT" - to lepsze niż zakładki bo ogłoszenia wygasają i możesz stracić cenny kontakt). Po tygodniu takich poszukiwań już orientujesz się jaka jest podaż i jakich cen oczekują sprzedający, po dłuższym czasie poszukiwań, np. po miesiącu gdy znikają oferty można się już zorientować na jakim poziomie cenowym jest popyt.

Jeśli oferta jest obiecująca to staramy się doprowadzić do tego aby znać numer ewidencyjny działki oraz miejscowość. Jeśli ogłasza się osoba prywatna to bez problemu te dane nam udostępni , jeśli jest to biuro to musimy podpisać umowę zanim ten numer dostaniemy. Wiele biur zgadza się na podpisanie umowy zdalnie - czyli przesyłają umowę mailem - podpisujemy ją i odsyłamy zwrotnie podpisany skan.

Mając numery działek i nazwę miejscowości oglądamy na zdjęciach satelitarnych widok działki z góry , widać też sąsiedztwo, nachylenie terenu, linie, drogi itp - jest w Polsce serwis internetowy, który to umożliwia - oto link :
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Obsługa geoportalu:
1.wybieramy z menu po lewej strony "szukaj obiektów geograficznych"
2 wpisujemy nazwę miejscowości i numer działki
3 klikamy wyszukaj - czasem lista zawiera wiele miejscowości o te samej nazwie - wtedy trzeba zwrócić uwagę na powiat.
Aplikacja ma możliwość mierzenia powierzchni działek , mierzenie odległości , jest tam zarówno mapa z podziałem ewidencyjnym jak i mapa topograficzna.

Istnieje też serwis pilot.pl (można tam włączyć widok satelitarny) pilot bazuje na googlemaps, fotografie satelitarne obu serwisów się różnią, ponadto w pilot.pl nie znajdziesz działki po numerze ewidencyjnym.

Jeśli po takiej wstępnej selekcji nieruchomość wydaje się obiecująca to jechaliśmy ją zobaczyć . Jazdy gdzieś daleko bez tej wstępnej analizy i bez obejrzenia z satelity kończyły się stratą czasu i paliwa.

Na ogół ogłaszają się sprzedający ale nic nie stoi na przeszkodzie aby i strona kupująca się ogłaszała np. w serwisach ogłoszeniowych, na forach, na przystankach - takie ogłoszenie może przynieść lepszy efekt.

ekoosada.pl
08.06.2012 14:57
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 01.2016
Post: #2
RE: Nieruchomości w internecie - zapowiedzi ułatwień nabywania ziemi
http://niezalezna.pl/229735-beda-zmiany-...cie-ziemia


Cytat:- Ci, którzy sądzą, że odejdziemy od kontroli ziemi rolniczej, że dopuścimy znowu do obrotu spekulacyjnego, że ziemię będą kupowali ludzie, którzy nigdy rolnikami nie będą, a tylko będą kupowali po to, żeby lokatę robić i za jakiś czas z zyskiem sprzedawać - tak nie będzie
 - podkreślił szef resortu rolnictwa.
Cytat:Uśmiech- Można rozważyć, jak "leciutko" poluzować możliwość sprzedaży stosunkowo niewielkich działek" dla tych, którzy nie są rolnikami, którzy "chcieliby więcej niż 30 arów na potrzeby siedlisk, dla osób które chciałby się osiedlać na wsi Oczko
04.07.2018 14:32
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 01.2016
Post: #3
RE: Nieruchomości w internecie - jak efektywnie szukać/oferować
http://niezalezna.pl/234574-zmiany-w-obr...           dobry kierunek .
30.08.2018 22:56
Wpisy użytkownika Cytuj"
jacekw Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: 08.2018
Post: #4
RE: Nieruchomości w internecie - jak efektywnie szukać/oferować
Ta ustawa niczego nie zablokowała. Bogaty-zaradny-z bandą prawników da sobie radę. Utrudnienia są jak zwykle tylko dla zwykłych ludzi. 
31.08.2018 10:25
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 01.2016
Post: #5
RE: Nieruchomości w internecie - jak efektywnie szukać/oferować
Zablokowała, wstrzymała grabież i to już 2 tygodnie po wyborach . Niestety przez ok. 25 lat zwijania Polski nawieziono na słupowe działki mnóstwo ciężkiej chemii / toxyn w beczkach które zalegają głębiej lub płycej . Ilości super kontenerowców właśnie od ok. 2 lat są po-dpalane w ramach nie dokończonego zwijania Polski .
Wody nadal- jeszcze - się nie oszczędza a te i tamte pzl-owskie chemie już zdredukowały pitność wody w pl studniach do ok. 15 % powierzchni całej naszej Ojczyzny .
31.08.2018 19:11
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nieruchomości opracowane pod kątem wyjazdu w Podkarpackie Jacek 14 6 798 18.04.2013 13:15
Ostatni post: Smoogy
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS