ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJPati
Autor Wiadomość
Pati Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: 05.2012
Post: #1
Pati
Witam
Bardzo się cieszę, że znów powstało ekowioskowe polskie forum :)
Docelowo szukam miejsca dla siebie w ekowiosce/wspólnocie. Obecnie mieszkam w Warszawie. Wcześniej mieszkałam na wsi na Roztoczu i na Pogórzu Izerskim w Gajówce gdzie również powstaje ekowioska. ( 5stronswiata.pl ). Od lat poszukuję rozwiązań na życie, które byłoby rzeczywiście zdrowe i w harmonii z naturą Ziemi. Wierzę, że tworzenie małych alternatywnych społeczności może być szansą na uzdrowienie planety na wielu poziomach (osobistej, lokalnej i globalnej). Ostatnio uczyłam się jak być doulą- osoba udzielająca informacyjnego, emocjonalnego i fizycznego wsparcia przyszłej mamie (i rodzinie). Postanowiłam wnieść w ten temat ważne dla mnie wartości takie jak ekorodzicielstwo, poród naturalny, rodzicielstwo bliskości, naturalne odżywianie itp. ( wspierajzycie.wordpress.com ) Zajmuję się również propagowaniem idei porodu lotosowego. Uczestniczę w projekcie community garden na Warszawskich ogródkach działkowych i uczę się rozpoznawania roślin jadalnych dziko rosnących (pixxe.org) . Piekę chleb. Jem rośliny i staram się unikać mleka. Jestem entuzjastką ruchu Rainbow. Pomagam w propagowaniu Idei Nowej Ziemi ( nowa-ziemia.pl ). Projekt jest w trakcie reorganizacji a strona w przebudowie. 23-24.06 organizujemy otwarte spotkanie w Mrozach pod Warszawą. Chciałabym współtworzyć miejsce gdzie szanuje się cykle i rytmy Ziemi, człowieka i Życia w ogóle. Kluczowym dla mnie aspektem w budowaniu społeczności jest uwzględnienie dzieci i ich potrzeb rozwojowych. Mam doświadczenie w edukacji domowej. Jestem mamą czwórki dzieci.
15.05.2012 01:13
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #2
Odp: Pati
Cześć Pati ! Świetnie, że tu jesteś. Brakuje tu osoby, która propaguje takie tematy . Te sprawy niebawem będą nas bardzo interesowały ;)

ekoosada.pl
15.05.2012 15:05
Wpisy użytkownika Cytuj"
Robert Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: 04.2012
Post: #3
Odp: Pati
Cześć Pati, miło cię spotkać tu i wiedzieć, że chęć życia w ekowiosce nadal jest ci bliska ... Ja nazywam się Robert i to co mnie fascynuje w ruchu ekowiosek i społeczności intencjonalnych to sposoby życia alternatywnie do proponowanego SYstemu oraz ludzie. Ziemia choć ważna jest jednak na drugim miejscu po społeczności ...
19.05.2012 01:17
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek i Asia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: 02.2012
Post: #4
Odp: Pati
Pati, moglabys cos wiecej powiedziec o tym spotkaniu w Mrozach? Na stronie nic nie znalazlem. Chetnie bysmy wzieli w nim udzial.
19.05.2012 12:44
Wpisy użytkownika Cytuj"
Pati Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: 05.2012
Post: #5
Odp: Pati
Cześć Jacku i Robercie:). Co do spotkania w Mrozach to projekt jest w okresie zmian, niedługo będą wprowadzone zmiany na stronę. Ja pełnię na ten moment rolę raczej pomocnika. Realizacja spotkania została na razie zawieszona. Wstępnie myślimy o przełożeniu na wrzesień. Ale miejsce jest dostępne więc jeśli byłaby grupa chętnych i ustalilibyśmy termin to można tam zrobić spotkanie "intergracyjne" :) Jest to dom na wsi z dobrymi warunkami, przestronnym salonem i obszernym ogrodem. Jedzie się tam pociągiem około 1h 20 min z Warszawy. Ja chętnie też bym odwiedziła nowe miejsca jeśli będą jakieś spotkania.
Spotkania Idei Nowej Ziemi planowaliśmy zorganizować według klucza jakim jest Konstytucja Nowej Ziemi i jej kolejne punkty, jako punkt wyjściowy do dyskusji itp.: http://nowa-ziemia.pl/pl/konstytucja/pokoj.html . Co o tym myślicie?
Projekt został stworzony przez Ghala, którego nie ma już z nami. Ghal pozostawił po sobie książki, w których dzieli się własnymi emocjami, tym co głęboko odczuwał i jaki miał wgląd. Żałuję, że nie będzie już nam dane żyć razem we wspólnocie, gdyż jego spisane słowa są wyjątkowo spójne z tym co ja zawsze odczuwałam.
Nie mam za wiele czasu przy komputerze ale chciałabym wzbogacić Wasz dział ekorodzicielstwo w miarę możliwości :) puki co staram się uzupełniać mojego bloga. Pozdrawiam!
27.05.2012 19:04
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek i Asia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: 02.2012
Post: #6
Odp: Pati
Konstytucja Nowej Ziemi to ciekawy pomysl, szczegolnie przydatny w roznych tworzacych sie wlasnie spolecznosciach alternatywnych dajaca w razie zaistnienia sporu punkt odniesienia jesli wczesniej byla przez wszystkich zaakceptowana. Mysle, ze pewne konkretne jej elementy powinny byc doprecyzowywane przez konkrekretna spolecznosc jak np: kwestia wegetarianizmu. Taka lokalna konstytucja zabezpieczala by obecnych mieszkancow przed nowymi osadnikami, ktorzy na wstepie by wiedzieli jakie zasady sa tu obowiazujace tak by nie bylo niepotrzebnych pozniejszych sporow. Pod obecna sie jak najbardziej podpisuje i chetnie wezne udzial dyskusji nad tworzeniem sie takiego zapisu...
Co do spotkania, to jestesmy jak najbardziej za.. Daj nam znac.. ;-)
28.05.2012 18:14
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS