ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJPiątkowa - Załazek
Autor Wiadomość
slawkor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: 02.2012
Post: #1
Piątkowa - Załazek
Witam serdecznie , nazywam się Sławek wraz z moją żoną Renatą , dziećmi Małgosią i Kubą mieszkamy od września 2011 na Pogórzu Przemyskim . Postanowiłem otworzyć ten wątek gdyż idea powstania wioski zamienia się w fakt , wczoraj kolejna osoba zakupiła grunt na Załazku i zamierza budować dom .
Piątkowa i Załazek Piątkowski skupiły już uwagę kilku rodzin, póki co stanowimy luźną formację bez formalnych zapisów , myślę że przyjdzie i na to pora gdy znajdzie się czas na wspólną herbatę i rozmowę przy ognisku .
Są dalsze możliwości zakupu ziemi , zainteresowanych odsyłam do postu na tym forum o Załazku , gdzie opisałem miejsce i możliwości .Służę także pomocą i odpowiem na wszelkie pytania .
Piątkowa czyli teren zabezpieczony przez Wojtka Zborowskiego obejmuje areał 70 ha łąki z której obecnie wydzielamy około 20 ha terenu zakrzaczeń . Na chwile obecna jest możliwość dzierżawy gruntu , lub wykupu udziału w współwłasności .
Mamy możliwość budowy domków gospodarczych 35 m2 - na parceli jest duża stajnia , można więc powiększać gospodarstwo o nowe budynki gospodarcze jeden na każde 500 m2 parceli :) .
Na terenie zakrzaczeń wydzieliliśmy już dwa siedliska na których uprawiamy ziemie i sadzimy rośliny , w tym roku od wiosny powstaje kopuła geodezyjna i trzy domki 35 m2 .
Planujemy w tym roku budowę domu wspólnego dla wioski , ekocentrum wioski , przykład rozwiązań low -eko- budownictwa i energii odnawialnej , jak również rozwiązań permakuturowych . Jest to działanie wspólne z zaprzyjaźniona fundacją ekologiczną .
Od wczesnej wiosny działamy aktywnie kategoriach rolniczych, sadzie i budowlance .
Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze permanentne warsztaty ekowioskowe


Zapraszam Sławek
15.03.2012 13:25
Wpisy użytkownika Cytuj"
Doriska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: 02.2013
Post: #2
RE: Piątkowa - Załazek
Witam, z opisu widzę, że Piątkowa prężnie się rozwija, to wspaniałe wieści. Czy w tym roku będą organizowane jakieś warsztaty/ spotkania na terenie Piątkowej? A te domki 35 m to w jakiej technologi są budowane?
20.02.2013 20:47
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS