ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJPodsumuj swoje wymagania i ogłaszaj się gdzie możesz
Autor Wiadomość
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #1
Podsumuj swoje wymagania i ogłaszaj się gdzie możesz
Cytuję ofertę, którą zamieściliśmy w różnych miejscach podczas poszukiwań ziemi na siedlisko, może takie podsumowanie się komuś kiedyś przyda:


Kupię gospodarstwo typu siedlisko lub grunty bez budynków, które mają zagwarantowaną możliwość stworzenia siedliska. Stan domu i zabudowań nie ma dla mnie tak wielkiego znaczenia -mogą to być całkiem dobre zabudowania ale równie dobrze mogą to być obiekty do wyburzenia ; ważne aby gospodarstwo miało nadany adres oraz aby były prąd i woda.

Mam kilka preferencji:
1. Wolałbym aby gospodarstwo było w jednym kawałku. Im większy areał tym lepiej. Byłoby bardzo korzystnie gdyby istniała opcja dokupienia dodatkowego areału od sąsiada itp. Obszar między 5 a 15ha byłby dla mnie optymalny. Nie jestem jednak milionerem więc będę rozpatrywał wyłącznie oferty mieszczące się w granicach zdrowego rozsądku.
2. Chcę aby gospodarstwo było typowym siedliskiem ; z dala od zabudowy sąsiedzkiej. Ma to być ładny zakątek przyrody a nie wyłącznie długie i wąskie pole orne.
3. Lepiej aby gospodarstwo było na południowo-zachodniej części Polski niż na północno-wschodniej. Regiony Warmii, Mazur, Podlasia oraz terenów usytuowanych bardzo blisko polskiej granicy wschodniej na razie nie rozpatruję, gdyż zależy mi na dłuższym okresie wegetacji roślin.
4. Nie interesują mnie mokradła, tereny grząskie oraz tereny, na których kiedykolwiek była powódź ; w związku z tym dodatkowym atutem jest każdy teren usytuowany powyżej 200m n.p.m.
5. Nie interesują mnie miejsca gdzie całość areału jest pochylona na północ.
6. Nie interesują mnie miejsca z uciążliwym sąsiedztwem - miejsce ma być wolne od hałasu, zanieczyszczeń, smrodu, linii wysokiego napięcia itp.
7. Grunty/pastwiska mogą być zaniedbane,nieuprawiane natomiast ważna jest dla mnie jakość ziemi ; nie chcę miejsca, w którym dominuje bardzo niska klasa gruntów.
8. Bardzo chcę być samowystarczalny jeśli chodzi o wodę . Cenna jest dla mnie odpowiednia warstwa wodonośna oraz własna studnia. Jeśli na terenie gospodarstwa istnieją takie dodatki jak mały staw lub strumyczek lub źródełko to są one dla mnie dodatkowymi atutami.

ekoosada.pl
28.02.2012 08:22
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS