ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJPolskie Ekoosady
Autor Wiadomość
Ire33 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 02.2017
Post: #1
Gwiazdka Polskie Ekoosady
Witam wszystkich!

Jestem nowy na tym forum, ale od jakiegoś czasu tutaj zaglądam. Jednak teraz postanowiłem się zarejestrować i podzielić z wami pomysłem który jakiś czas temu urodził mi się w głowie. Interesuje mnie wasza opinia na ten temat.

Z góry chciałbym zaznaczyć że bardzo mi się podoba idea tego forum i mam nadzieję że będzie się ono rozwijało bo uważam że odwala kawał dobrej roboty.

Pomysł o którym wcześniej wspomniałem polega na stworzeniu strony interaktywnej mapy Polskich ekoosad. Jednak nie chodzi mi tutaj tylko o mapę, ale i informacje jakie użytkownicy mogliby znaleźć na takiej stronie. Niezbędne byłoby zaangażowanie się samych osad w rozwój tej strony poprzez prowadzenie własnych stron, dzieleniem się postępami w budowie, wydarzeniami, aktualnościami a w przyszłości można by było stworzyć mini bazarek do wymiany albo sprzedaży własnych wyrobów aby wspierać siebie nawzajem.

Zdaję sobie sprawę że większość osad ma swoje strony i tam umieszcza swoje aktualizacje, ale wiem po sobie że gdy szukałem takich osad to znalazłem zaledwie 6 z czego jedna dopiero zaczyna powstawać. W tym projekcie chodzi mi raczej o to aby to było centrum w którym znajdowałby się zbiór osad które dobrowolnie chciałyby zaangażować się w ten projekt. Aktualność która pojawiałaby się na stronie osady byłaby umieszczana na stronie głównej projektu z odnośnikiem a same aktualności przeglądałoby się w podobny sposób jak to ma miejsce na facebooku.

Jednak na tym projekt by się nie kończył. Piszę na waszym forum, dlatego że liczę na waszą współpracę bo właśnie podobne forum będzie niezbędne aby ludzie mogli wymieniać się informacjami Oczywiście można stworzyć nowe, ale poco skoro można połączyć siły.

Sukcesywnie można dodawać inne opcje, które wspomogą rozwój tego projektu. 

Z pewnością większość ludzi zdaje sobie sprawę, że takie ekoosady to jest przyszłość, niestety w Polsce to jeszcze raczkuje. Wydaje mi się że gdyby istniała taka strona która pokazywałaby że taka organizacja ludzi jest możliwa, że to faktycznie działa i to nie w jednym miejscu lecz w wielu miejscach w Polsce to z pewnością zainteresowanie ludzi by wzrosło.

Zapraszam do dyskusji, wyrażania opinii i ludzi którzy zechcieliby zaangażować się w rozwój tego projektu.
23.02.2017 21:25
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jamore Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: 01.2016
Post: #2
RE: Polskie Ekoosady
Podzielam pomysł na projekt . Może niektórym ciężko jest materialnie i zrezygnowali z internetu .. Nie mniej potrzeba jest dość poważna, bo decydując się na zmianę życiową o 180 stopni, wątpliwości nie brakuje . Nawet będąc już na swoim siedlisku, chętnie chciałoby się zaopatrywać w zdrowsze/naturalniejsze (potwierdzone) sadzonki, nasiona, zwierzątka, które chyba każdy wolałby nabyć od podobnie postrzegających Naturę . Szukając po omacku, nawet znajdując zadeklarowanego eko-osadnika, nic się o nim nie wie i kupując od takiego potencjalnego, ryzykuje się dopiero rozpoznanie . Czasem przekonać się będzie można dopiero po kilku latach co się kupiło, posadziło itp. Wg Twojego pomysłu byłaby większa przejrzystość i obie strony czerpałyby z tego korzyść .
25.02.2017 00:08
Wpisy użytkownika Cytuj"
Ire33 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 02.2017
Post: #3
RE: Polskie Ekoosady
Zamysłem tego portalu jest raczej integracja eko osadników i lepszy kontakt między osadami. Przede wszystkim pokazanie ludziom w Polsce że taki styl życia jest możliwy i rozpropagowanie go. Z tego co widzę to sporo osób po prostu nie wierzy że coś takiego jest możliwe. Moja mama mimo że czytała Anastazję to do czasu aż jej tego nie uświadomiłem myślała że w Polsce coś takiego nie istnieje.

Internet nie naprawdę nie jest problemem bo od kilku lat w Polsce jest on całkowicie za darmo, co prawda bez zawrotnej szybkości ale ważne że jest. Wystarczy kupić modem i kartę sim.. podaje link https://aero2.pl
27.02.2017 12:52
Wpisy użytkownika Cytuj"
ZuzaWu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: 07.2017
Post: #4
RE: Polskie Ekoosady
Hej :)
Czy taka mapa w końcu powstała ? Szukam takich miejsc w woj.pomorskim i okolicach i znalazłam tylko osadę Raj póki co. Proszę o tropy jeżeli znacie jakieś inne , które można odwiedzić w tej okolicy. Pozdrawiam Zuza
09.07.2017 13:11
Wpisy użytkownika Cytuj"
Kamila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: 05.2013
Post: #5
RE: Polskie Ekoosady
Cześć wszystkim, istnieje już taki portal gdzie społeczności ekoosadowe, cohousingowe, kooperatywy spożywcze itp mogą się zarejestrować i działać, wymieniać się wiedza i doświadczeniem, organizować wspólnie fajne projekty. Portal się COHOTO. Powstałz inicjatywy moich przyjaciół, z którymi mieszkałam przez rok w 12 osób w jednym dużym domu aby poznać się bliżej i sprawdzić na ile jesteśmy gotowi aby tworzyć ekoosadę.  Ten portal posiada mnóstwo ciekawych narzędzi dla takich społeczności. Obecnie go promuje z przyjaciółmi a w tym roku chcemy odnaleźć wszystkie istniejące lub nowopowstające ekoosady i zachęcić jej do połączenia sił w tym temacie. Aby stworzyć Polską sieć ekoosadowych społeczności. Zapraszam was serdecznie do portalu, tam możecie się zarejestrować i zobaczyć czym dysponujemy. Szerzymy idee współpracy, kooperatywizmu, coworkingu i wiele innych.
Oprócz tego promujemy idee Okrągłego Miasteczka a także domy kopułowe.

Zapraszam również na wydarzenie, które organizuje Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM oraz Fundacja Ogrody Permakultury zapraszają na V Spotkanie Polskich Alternatywnych Społeczności które odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 20017 r. w Jabłonce na Podkarpaciu.więcej info
15.08.2017 17:05
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS