ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJPoprowadzę gospodarstwo, dołączę do projektu ekowioskowego lub coś w tym rodzaju:)
Autor Wiadomość
CarlosVoyager Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: 08.2019
Post: #1
Poprowadzę gospodarstwo, dołączę do projektu ekowioskowego lub coś w tym rodzaju:)
Witam serdecznie.
Od kilku dni czytam to forum i różne Wasze historie. Przyznam, że napawają mnie optymizmem a chwilami poruszają. Postanowiłem więc tym razem spróbować tutaj swojej szansy. To mój debiut literacki na jakimkolwiek forum, przyprowadziła mnie tu potrzeba. Potrzeba zmiany:)


Jestem (prawie) dojrzałym mężczyzną, od lat interesuje mnie samowystarczalność, budownictwo ekologiczne, permakultura, święty spokój i takie tam... Niestety, moje zainteresowanie jak dotąd było czysto teoretyczne; gromadzenie informacji, książki Megre i inne, filmiki z YT itd. Jakoś nie mogłem oderwać się od miasta, etatu i starego stylu życia. Owszem były epizody w szklarni czy przy koniach. W mieszkaniu (jeśli akurat miałem) zawsze były doniczki z kwiatami, papryką, bazylią i innymi.
Teraz to się zmieniło i jak w tytule jestem chętny samodzielnie poprowadzić gospodarstwo, ewentualnie przyłączyć się do ludzi, którzy już działają a potrzeba im chętnych rąk do pracy, tudzież do rozwoju projektu.
Z racji (prawie) dojrzałości i sporego doświadczenia życiowego jestem świetny (święty) w wielu dziedzinach, co sprawia, że bardzo trudno pracować mi na etacie, nawet jeśli kierowniczym. Potrzebuję wyzwań o szerokich możliwościach działania (mycie kibelka też się zalicza).
Obecnie, z powodu mojego dotychczasowego trybu funkcjonowania, nie mogę jeszcze pozwolić sobie na swój kawałek ziemi, a chcę już działać w tym temacie, więc postanowiłem jak widać:) Pragnę teraz inwestować swoją wiedzę i energię w sprawy istotne dla mnie i podobnie myślących, popychać do przodu takie właśnie inicjatywy. Najbardziej ciągnie mnie do uprawy roślinek oraz wszelkich prac przy pielęgnacji zieleni (nawet dużych drzew).
Chętnie nauczę się stolarstwa, pszczelarstwa, sadownictwa, budownictwa ekologicznego, pieczenia chleba. Potrafię stawiać mury oporowe z kamienia, operować pilarką łańcuchową, szpadlem i patelnią, prowadzić auto/ciągnik/quada z przyczepą lub bez, oraz wiele z tego, co duzi chłopcy potrafią:)
Prawda jest też taka, że potrzebne jest miejsce, gdzie można w spokoju zająć się również sobą. Beton miasta i życie w pędzie nie służy temu.

To tyle w dużym skrócie.
Oferuję teraz parę pracowitych rąk, niespożyte pokłady energii, pozytywne patrzenie na wszechświat, entuzjazm, szczerość oraz poczucie humoru:P
Miejsce idealne to okolice pogranicza polsko - słowackiego.

Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia i będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tym temacie.
16.08.2019 18:18
Wpisy użytkownika Cytuj"
Weganka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: 08.2019
Post: #2
RE:
Witaj, nie będę się wiele rozpisywać, bo w sumie moja idea jest dość podobna do Twojej, czyli szukam pomysłu na ucieczkę z miasta. Trafiłam na to forum i zupełnie nie potrafię się w nim rozeznać, więc pozwolę sobie dopytać czy już masz jakiś obraz jak ono działa. Z boku sprawia na mnie wrażenie całkiem martwego miejsca, w którym ludzie zadają pytania i najczęściej nikt na nie nie odpowiada lub padają  dwie, trzy odpowiedzi, ale może króluje tu opcja odpowiadania na privach i forum w ten sposób żyje? Podpowiesz może jak założyć ewentualnie nowy wątek, bo w sumie chciałam zobaczyć czy są tu osoby chcące od zera budować swego rodzaju niezależną autarkię, która tworzona będzie na wspólnie wypracowanych zasadach. Z góry dzięki za ewentualną odpowiedź. 
07.09.2019 14:45
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PREZENTACJA PROJEKTU FreeLab Grabówka freelab 3 5 332 26.08.2018 13:06
Ostatni post: Qba
  szukam pracy, pensjonat,agroturystyka, gospodarstwo ekologiczne zaba 0 1 168 12.07.2018 15:25
Ostatni post: zaba
  Poszukuję miejsca i pracy blizej natury Las /sad/ gospodarstwo GreyWolf 3 2 567 18.04.2017 15:01
Ostatni post: GreyWolf
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS