ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJPoszukiwana aparatura pomiarowa
Autor Wiadomość
Qba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: 11.2012
Udostępnione galerie: 1
Post: #1
Poszukiwana aparatura pomiarowa
Witajcie Chcemy podzielić się naszymi osiągnięciami w zakresie budowy instalacji wodnej potrzebnej do ogrzewania budynku. Jednak żeby tego dokonać, potrzebna jest aparatura pomiarowa m.in. do szybkości przepływu wody. Poszukujemy również kamery termowizyjnej. 

Nasz system oparty jest o akumulacyjny zbiornik warstwowy o pojemności około 2500 l. Zbiornik ten służy do podgrzewania wody do łazienek / kuchni, oraz zasila ogrzewanie płaszczyznowe w całym budynku. 

https://www.facebook.com/pg/sztukajednos...6403861885

Sam zbiornik podgrzewany jest za pomocą solarów na glikol, podkowy 30 KW zamontowanej w piecu rakietowym, oraz podkowy na grawitacji 4 KW zamontowanej w piecu do gotowania. Opcjonalnie, czy też dodatkowo, może być zasilany grzałkami, o ile znajdziemy odpowiednie alternatywne źródło prądu. Plan jest taki, by zmierzyć możliwości takiego systemu i opublikować to w systemie open source, tak by każdy kto chce, mógł sobie coś takiego wybudować sam. 

Mamy nadzieję, że sporą ciekawostką będzie ekonomiczność takiego systemu. Na razie jesteśmy w trakcie budowy i po wstępnych obliczeniach. Zbiornik stoi na piętrze i jest już zalany wodą. Jeśli ktoś jest zainteresowany takim tematem, bądź jest hydraulikiem, nawet z minimalną wiedzą czy praktyką, to możemy zaprosić do uczestnictwa w dalszej części budowy tego systemu, oczywiście pod kierownictwem autora projektu.

kontakt  unite@wp.pl

https://www.facebook.com/sztukajednosci/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2018 13:26 przez Qba.)
25.06.2018 12:53
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS