ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJPowstaje Ruch Wolnej Ziemi
Autor Wiadomość
Qba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: 11.2012
Udostępnione galerie: 1
Post: #1
Powstaje Ruch Wolnej Ziemi
Pierwsze zalążki Ruchu Wolnej Ziemi, istniejące w sposób faktyczny na terenie Polski zainicjował Henry Schumacher, tworząc w 2000 r w Bieszczadach Fundację Plemię Sanu. http://santribe.rainbowcrystalland.org/ Henry przyjechał do Polski w 1991 r odkrywając przyszłe miejsce do życia z grupą skautingową Rodziny Tęczy. W tamtym czasie szukali oni miejsca na europejskie Zgromadzenie Rainbow Family, które odbyło się w 1991 r w dolinie Tworylne. https://www.welcomehome.org/W 2001 również w Bieszczadach w Komańczy pojawiła się też ośmioosobowa grupa Tęczowy Krąg, która za cel postawiła sobie założenie organizacji, umożliwiającej posiadanie ziemi jako wspólnej i niepodzielnej własności. http://zb.eco.pl/publication/projekt-teczowy-krag-p1929l1

Dzięki temu w 2004 r w Grabówce udało się zarejestrować Stowarzyszenie Arte Unite, które w 2012 r otrzymało na wspólną własność budynek gospodarczy. https://www.facebook.com/sztukajednosci/ http://www.arteunite.org/

Tęczowy Krąg został założony pod Bydgoszczą przez ludzi z międzynarodowego posthipisowskiego ruchu Rainbow Family - Rodzina Tęczy.

W tym samym czasie dzięki Arturowi Milickiemu powstała Fundacja dla Ziemi i Ludzi założona w roku 2011.https://mamaziemia.wordpress.com/

Również dzięki Arturowi, powyższe inicjatywy udało się zebrać i uruchomić jako Ruch Wolnej Ziemi.

Wszystkie wymienione tutaj organizacje, można uznać za inicjujące Ruch Wolnej Ziemi ze względu na szczególne uwzględnienie podejmowania w nich decyzji przez kosensus, czyli jednogłośnie. Na terenie Polski, pierwowzorem w tym temacie był statut napisany przez Jaremę Dubiela dla Stowarzyszenia Ręką Dzieło. Jednak tamta organizacja nigdy nie stawiała sobie za cel wspólne posiadanie Ziemi.


Główne założenia :Tworzymy ogólnopolski Ruch na rzecz uwalniania Ziemi spod własności indywidualnej, dla wspólnot ekoosadowych.

Mianem „Wolnej Ziemi” określamy taki teren, który jest użytkowany i zarządzany wspólnie, społecznie, przez pewną grupę ludzi na zasadach równości i braterstwa w intencji dobra i korzyści zarówno użytkowników tej ziemi, jej sąsiadów, całej ludzkości, przyrody oraz przyszłych pokoleń. / ze strony http://wolnaziemia.pl/pytania-i-odpowiedzi/Ziemia, zarówno jako Planeta, jak i ta pod nogami postrzegana jako grunt, który może być czyjąś własnością, nigdy nie była i nie będzie należała do człowieka. To my ludzie przynależymy do Ziemi i odkrywając to, możemy również odkryć naszą faktyczną funkcję i misję tu gdzie jesteśmy..

a jesteśmy opiekunami i strażnikami naszej Planety, naszego Domu i Miejsca w Kosmosie. Jako gatunek, ale również indywidualnie.To my należymy do tej Planety. Jesteśmy jej opiekunami i strażnikami. Będąc równymi wobec miejsca, w którym żyjemy, stajemy się równi wobec siebie. W oparciu o udane zapisy białych plam na mapie prawa i zakładanie organizacji o strukturach poziomych, możemy tworzyć świat oparty o nasze zwyczaje, wewnątrz każdego demokratycznego państwa i to zupełnie legalne.

Jednym z tych zwyczajów jest wyeliminowanie własności prywatnej, tam gdzie mogła by ona zaistnieć jako władza człowieka nad człowiekiem. 

/Zakładając, że dane miejsce ma właściciela, to właśnie owy właściciel może zawsze zdecydować ostatecznie i to jego decyzje są egzekwowane przez oficjalne i funkcjonujące we współczesnym społeczeństwie prawo. W związku z tym, wszyscy inni ludzie znajdujący się w tym własnie miejscu, niestety podlegają decyzją jednej osoby: właściciela./

Ta sama władza, jest przekazywana z pokolenia na pokolenie za pomocą tak prostego narzędzia jak dziedziczenie majątku -czyli posiadania terytorium.

Jedną z głównych przyczyn powstania Ruchu Wolnej Ziemi jest przerwanie łańcucha dziedziczenia i przekazywania sobie władzy.Nie mamy potrzeby przeciwstawiania się jakiejkolwiek władzy, ale też nie mamy potrzeby jej tworzyć, ani uczestniczyć w przekazywaniu sobie tej zbędnej dla wolności tradycji.U nas nikt nie jest u kogoś, wszyscy jesteśmy u siebie.Jakakolwiek forma posiadania wspólnej ziemi oparta o struktury władzy człowieka nad człowiekiem eliminuje ideę przestrzeni, gdzie każdy może być równy, zarówno wobec miejsca w którym żyje, jak i wobec innych ludzi. Czyli tym samym eliminuje ideę wolnej Ziemi.Jednym z głównych założeń, powinno też być wspólne decydowanie w sprawach, które dotyczą Ruchu. W przyszłości pozwoli to nam wszystkim na rozwój i ewoluowanie zgodnie z jednogłośnie ustalanym kierunkiem.

Można porozmawiać też na osobnym forum Ruchu wolnej Ziemi : https://cohoto.net/grupa/80/forum

https://www.facebook.com/sztukajednosci/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2018 15:32 przez Qba.)
21.06.2018 15:26
Wpisy użytkownika Cytuj"
ohayo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: 05.2018
Post: #2
RE: Powstaje Ruch Wolnej Ziemi
W Polsce może być to ciężkie, gdyż wkrótce może wyrosnąć farma wiatrowa pod domem, śmierdzący indycznik, czy też obóz dla uchodźców, których PiS po cichu sprowadza. A urząd skarbowy może w każdej chwili to zarekwirować bez powodu.
22.06.2018 23:49
Wpisy użytkownika Cytuj"
Qba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: 11.2012
Udostępnione galerie: 1
Post: #3
RE: Powstaje Ruch Wolnej Ziemi
Spotkałem się już z takimi zarzutami, jednak nikt nie potrafił udowodnić faktycznego odniesienia do prawa, czyli tym samym do rzeczywistości. W związku z tym, jestem skłonny stwierdzić, że Twoje obawy są bezpodstawne. Np. farmy wiatrowe mają swoje odrębne przepisy dotyczące budowy, domyślam się że indyczniki również. 

W związku z tym pojawia się pytanie : co chciałeś osiągnąć pisząc taki komentarz ?

https://www.facebook.com/sztukajednosci/
23.06.2018 09:52
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Godzina dla Ziemi 2012 WWF -- 31 marca Elza 1 1 150 31.03.2012 15:49
Ostatni post: Elza
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS