ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJprzedstawiam się
Autor Wiadomość
KOOBIK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: 08.2012
Post: #1
przedstawiam się
Witam, wszystkich ciepło - śmiałem się jeszcze rok temu, że w Niemczech, Holandii czy Francji kostka słomy do celów biobudownictwa => czyli prekompresowana kostka słomy - kosztuje 3…5 i więcej euro, a na aktualnie swoją - budowaną „lepiankę” proponowano mi w Polsce rozsypującą się, źle i słabo sprasowaną – z luźną słomą nadająca się właściwie do wykonania mieszanki z gliny lekkiej do produkcji bloczków z gliny lub glinobitki, kostkę słomy po 2,5 ...5 zł. Szukałem dalej i zorientowałem się że jest wielu zainteresowanych, entuzjastów, ludzi na rozdrożu i … sprawa na dłuższą rozmowę. Sam, w temacie biobudownictwa, budownictwa organicznego i życia w zgodzie z natura siedzę od przeszło 12 lat tylko, że dotychczas nie w Polsce. Przyszło powrócić do kraju i zaczynać wszystko od nowa na gołym polu – dosłownie! Postanowiłem że zacznę od podstaw na swoje potrzeby i być może na błaga innych od wiosny uruchamiam „firemkę – ekologiczną manufakturę” produkującą ekologiczne materiały budowlane z surowców organicznych (glina, słoma, włókna naturalne - len, konopie, piasek, drewno inne dodatki naturalne) dla potrzeb biobudownictwa i budownictwa organicznego oraz budowa obiektów budowlanych z tychże materiałów. Jak się uporam z problemem awaryjnego, przykrycia „głowy” jakimś tymczasowym dachem, służę pomocą i swoim doświadczeniem. Z natury jestem samotnikiem, ale kontaktowym . Moja lokalizacja wielkopolskie k/Poznania, jeszcze raz ściskam Wszystkich! KOOBIK
Jestem bardzo rady,że znalazłem to forum
25.08.2012 20:19
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #2
Odp: przedstawiam się
Cześć Koobik. Witaj na forum. Masz rację - za naszą zachodnią granicą wszystko co dotyczy biobudownictwa jest o wiele bardziej rozwinięte... jednak "rynek" nie lubi próżni - teraz i w Polsce mamy grupy które realizują projekty "bio". Twój pomysł aby powołać do życia firemkę - manufakturkę która produkuje akcesoria przydatne w biobudownictwie i ekofarmach jest bardzo dobry.
Tak na marginesie - w Polsce kostkę słomy też można zrobić dobrą tyle że musisz sam ustawić rolnikowi stopień kompresji kostki w jego maszynie i dokładnie wytłumaczyć po co Ci te kostki.
Dziękuję , że chcesz podzieliś się tu swoim doświadczeniem - to bardzo ważne. Życzę owocnych znajomości i współpracy z uszestnikami tego forum.

ekoosada.pl
01.09.2012 11:42
Wpisy użytkownika Cytuj"
Indianka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 12.2012
Post: #3
Odp: przedstawiam się
Witaj,

Jeśli mogę doradzić, to bym namawiała na zakup dobrze zbitej kostki słomy z prasy niemieckiej. One z reguły mocniej ubijają słomę.
No i do celów budowlanych to by była najlepsza słoma pszenna lub pszenżytnia.
Możesz też rolnikowi podpowiedzieć, czy chcesz mniejsze czy większe kostki.
29.12.2012 18:40
Wpisy użytkownika Cytuj"
Indianka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: 12.2012
Post: #4
Odp: przedstawiam się
Są też do wyboru kostki małe, takie po np. od 10 do 20 kilogramów, ale można też spotkać ogromne kosty wielkości tapczana, gdzieś metr na dwa metry. Z takich wielkich kost to można błyskawicznie postawić chałupę ;) Jak z prefabrykatów :)
29.12.2012 18:42
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS