ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJSIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ
Autor Wiadomość
Pawel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 72
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 2
Post: #1
SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ
Siejemy Przyszłość! Czy na Twoim polu, balkonie, w Twoim ogrodzie również zasiejemy przyszłość? Dołącz do międzynarodowej akcji przeciw GMO!

Akcja „Siejemy Przyszłość” polegająca na wspólnym siewie ekologicznych i tradycyjnych nasion została zapoczątkowana w 2007 roku przez szwajcarskie gospodarstwo biodynamiczne zajmujące się hodowlą nowych odmian zbóż i Fundację de L'Aubier. Jej celem jest nagłośnienie zagrożeń związanych z GMO oraz promocja nasion ekologicznych i tradycyjnych. Co roku przybywa krajów zaangażowanych w to przedsięwzięcie. W tym roku Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC koordynuje tę akcję w Polsce we współpracy z jej inicjatorami. A więc ''Siejemy Przyszłość w Polsce!'' Czy na Twoim polu, balkonie, w Twoim ogrodzie również zasiejemy nasiona przyszłości? Jeśli jesteś w stanie przeprowadzić akcję ‘Siejemy Przyszłość!’ prosimy o kontakt.

JAK I KIEDY?
Akcja ‘Siejemy Przyszłość!’ może odbyć się w gospodarstwie rolnym, w ogrodzie a nawet na balkonie np. wykorzystując donice. Należy jednak przestrzegać założonych z góry warunków:

Jako materiał siewny należy użyć nasion ekologicznych lub nasion tradycyjnych z pewnego źródła.
Gospodarze wydarzenia mają dbać o te zasiewy aż do zbioru.
W miarę możliwości gospodarze/organizatorzy zapraszają jak największą ilość siewców/uczestników z okolicy.
‘Siejemy Przyszłość!’ może być częścią festynu lub innej lokalnej uroczystości.
Wspólna akcja z regionalnymi partnerami (inne gospodarstwa, organizacje konsumenckie i ochrony środowiska, szkoły, etc.) nada akcji ‘Siejemy Przyszłość!’ więcej rozgłosu i skuteczności.
Gospodarze/organizatorzy próbują zdobyć jakąś osobę szeroko znaną i zaprosić ją do aktywnego udziału w akcji.
Przed rozpoczęciem wysiewu należy wygłosić krótki wykład wyjaśniający cel akcji.
‘Siejemy Przyszłość!’ odbywa się wspólnie i jednocześnie ze wszystkimi siewcami/uczestnikami wydarzenia. Wspólnie wysiewamy nasiona przyszłości.

TERMIN akcji “Siejemy przyszłość!” w Polsce: 14-29 kwietnia 2012

KOORDYNATOR AKCJI w Polsce: Paweł Kobielus, koordynator Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC.

A więc pomyśl jak przeprowadzić akcję ‘Siejemy Przyszłość!’? Można ją zrobić w gospodarstwie rolnym, na balkonie np. w donicach, w ogrodzie. A może masz w Twoim regionie gospodarstwo w którym kupujesz, którego jesteś partnerem i mógłbyś tam współorganizować akcję ‘Siejemy Przyszłość !’ ? PROSIMY O KONTAKT I OPIS WASZEJ AKCJI, abyśmy mogli dodać wszystko na stronę festiwalową. Akcja ''Siejemy Przyszłość w Polsce!'' jest częścią trwającego festiwalu KULTURA I NATURA. OCALIĆ POLSKIE NASIONA. STOP GMO! FESTIWAL BĘDZIE TRWAŁ AŻ DO WPROWADZENIA W POLSCE ZAKAZU UPRAW GMO wzorem innym krajów europejskich (Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Bułgaria, Grecja, Węgry, Luksemburg, Szwajcaria).


Informacje i zdjęcia z wydarzeń, które się odbyły wcześniej znajdziesz na http://www.avenirsem.ch a także u osób i gospodarstw, które ‘Siejemy Przyszłość!’ już przeprowadzały. http://www.facebook.com/media/set/?set=a...143&type=1

Mamy wielką nadzieję że włączysz się do tej wspaniałej i niezwykle ważnej akcji!

Jako koordynator zapraszam wszystkich ekoosadników do zorganizowania na swojej lub zaprzyjaźnionej ziemi akcji siewu.

http://www.siejemyprzyszlosc.info
30.03.2012 14:01
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Akcja "Siejemy Przyszłość" 14.04 poniedziałek, Bardo Jacek 0 2 567 12.04.2014 17:15
Ostatni post: Jacek
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS