ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJSurvivarum
Autor Wiadomość
Kuri Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: 04.2013
Post: #1
Gwiazdka Survivarum
Witam!

Jestem nowy na forum, i przyznam, że założyłem konto na forum tylko z powodu pewnej idei, na którą wpadłem już jakiś rok temu, ale dopiero teraz postanowiłem się nią podzielić z ludźmi.

Jak powszechnie wiadomo, jest na świecie wiele ekowiosek. Wiele fundacji kupuje ziemie, zakłada swoje własne wioski. A gdyby tak te wszystkie fundacje złożyły się, i zakupiły najlepiej wyspę, gdzieś na Morzu Śródziemnym, a następnie powołały do życia wielką, globalną ekowioskę? Wiem, że może to brzmieć irracjonalnie, ale na prawdę, jeśli zliczy się budżety wszystkich fundacji, to idea zaczyna nabierać kształtów. Globalna ekowioska, którą nazwałem roboczo Survivarum, byłaby otwarta dla wszystkich, tak, aby każdy mógł do niej zajść/popłynąć w wypadku wyspy, i odpocząć od cywilizacji, natomiast ludzie mojego pokroju zamieszkaliby tam.

Kończąc, ta idea ma szansę na powodzenie, szczególnie dzięki crowdfundingowi, ale jednak potrzeba do tego jeszcze ludzi, którzy byliby gotowi na to, aby ideę ową wprowadzić w życie.

Co sądzicie o moim pomyśle?
19.04.2013 20:34
Wpisy użytkownika Cytuj"
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #2
RE: Survivarum
Cześć Kuri, witaj na forum. Idea piękna i myślę że popularna w sferze marzeń niejednego człowieka. Tak mi się od razu skojarzyło, "Rajska Wyspa" jest taki film z młodym DiCaprio - polecam ;)

W każdej śmiałej idei,  jest potencjał o ile ją "zasilasz" swoim działaniem, ujawniłeś swoje marzenie, jest to pierwszy krok abyś znalazł chętnych do współdziałania.

(Przeniosłem twój wątek do odpowiedniego działu.)

ekoosada.pl
20.04.2013 02:23
Wpisy użytkownika Cytuj"
Kuri Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: 04.2013
Post: #3
RE: Survivarum
Rajską wyspę oglądałem ;)

Idea jak idea, sądzę, że było wiele podobnych pomysłów, ale znając życie większość upadła. Teraz pytanie "czemu?". Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, tak że nie mogę się przygotować na nadejście problemów, które dławiły poprzednie pomysły.
W pierwszej kolejności zamierzam nawiązać kontakt z GEN ponieważ tylko z organizacją tego typu stworzenie Survivarum ma rację bytu. Kolejne będzie nawiązywanie kontaktów z całą rzeszą mniejszych organizacji, a na koniec oczywiście zbieranie środków. W tym czasie mam nadzieję, że za pośrednictwem GEN uda się znaleźć wyspę która jest na sprzedaż, no i w efekcie kupić ją. Teoretycznie kolejnym krokiem mogłoby być utworzenie na terenie wyspy własnego księstwa (księstwa należącego do wszystkich mieszkańców, gdzie nie byłoby żadnej "siły wyższej"), aby całkowicie uwolnić obywateli od spraw typowo "podatkowych" itp.

Eh.... Jakby to się udało zrobić w ciągu 20 lat byłoby dobrze...
20.04.2013 13:52
Wpisy użytkownika Cytuj"
Smoogy
Unregistered

 
Post: #4
RE: Survivarum
Ile kosztuje taka wyspa? Jak duża? I gdzie?
20.04.2013 15:04
Cytuj"
Kuri Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: 04.2013
Post: #5
RE: Survivarum
Nie mam pojęcia ile będzie kosztowała taka wyspa, czy jakiej będzie powierzchni <to powinna już załatwiać fundacja, co ja co, ale do fundacji będą mieli poważniejsze podejście niż do pojedynczego człowieka, który chce sę dowiedzieć ile taka wyspa będzie kosztować>. Ale mogę napisać, że jak dla mnie powinna być jak największa, i najlepiej byłoby, gdyby leżała gdzieś u wybrzeży Grecji <miły i przyjemny klimat>. Ogólnie na terenie Grecji jest wiele bezludnych wysp, niektóre są naprawdę olbrzymie.
22.04.2013 19:07
Wpisy użytkownika Cytuj"
Smoogy
Unregistered

 
Post: #6
RE: Survivarum
Kuri .... Ubierzemy cię w garnitur zacisniemy krawat i bedą mieli poważne podejście do sprawy, nie musi być fundacji. ;)
23.04.2013 12:37
Cytuj"
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 319
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #7
RE: Survivarum
dziś przypadkowo natknąłem się na portal privateislandsonline - świetny katalog wysp do sprzedania dla marzycieli i milionerów. można tam sobie zobaczyć jaki jest koszt zakupu wyspy ;)

ekoosada.pl
10.05.2013 10:02
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS