ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJtechnologie bezprzewodowe WIFI i sieć komórkowa "oficjalnie" uznaje się za szkodliwe
Autor Wiadomość
Jacek Offline
moderator
****

Liczba postów: 314
Dołączył: 02.2012
Udostępnione galerie: 9
Post: #1
technologie bezprzewodowe WIFI i sieć komórkowa "oficjalnie" uznaje się za szkodliwe
Sprawa dość powszechnie znana że promieniowanie elektromagnetyczne degraduje człowieka, zapraszam do lektury:
http://bioemf.pl/2012/12/miedzynarodowe-...a-zdrowia/
oraz tu:
http://faktydlazdrowia.pl/promieniowanie...szkodliwe/
Wikipedia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wp%C5%82yw...na_zdrowie

jak ktoś jest dociekliwy to po wpisaniu odpowiedniego zapytania w google znajdzie wiele informacji w tym linki do badań i dokumentów źródłowych. Nawet rozpatrując temat intuicyjnie sprawa jest jasna.

Nie włączaj w swoim domu sieci WIFI. Masz w domu ruter który rozdziela internet bezprzewodowo? zmień połączenie na kabel LAN,no i zrezygnuj ze smartfonów, one nie mają możliwości połączenia z siecią poprzez kabel.
Jeśli już musisz mieć w domu WIFI to zastanów się czy potrzebna Tobie taka moc nadajnika, sprawdź czy po obniżeniu mocy - po wykręceniu anten jesteś w stanie łączyć się w pobliżu nadajnika WIFI, może inny model ma słabszy nadajnik? sprawdź. Nie pozostawiaj włączonego nadajnika WIFI w nocy. 
 Rozmawiasz przez komórkę? rób to wyłącznie poprzez zestaw słuchawkowy lub z dala od głowy w trybie głośnomówiącym. Jeśli sporo dzwonisz bo na tym polega Twoja praca i robisz to z miejsca gdzie masz internet to zainteresuj się technologią voip (protokół SIP), czyli rozmową telefoniczną poprzez internet, istnieją do tego nawet specjalne aparaty telefoniczne, które możesz podłączyć do rutera kablem LAN, , zerknij na porównywarkę cen na połączenia voip w Polsce: http://etelefonia.pl/ (kliknij na Ceny połączeń M-Z, okazuje się że są operatorzy ze stawką 5gr/min na komórki).
Może typowy zestaw samochodowy GSM w domu się sprawdzi, takie zestawy mają zewnętrzną antenę którą możemy zamontować za oknem. Tak przy okazji rozmowa przez komórkę w metalowej klatce jaką jest auto to wyższa dawka promieniowania niż poza autem.
Zastanów się nad zmianą modelu telefonu komórkowego. Znalazłem bazę niemal wszystkich telefonów GSM, gdzie możesz sobie przeglądać modele pod względem siły promieniowania tzw. SAR (specific absorption rate), producent telefonów od kilku lat ma obowiązek pochwalenia się tym parametrem w danym modelu telefonu:
http://www.handystrahlung.ch/sar.php

dodane 31.stycznia 2016:
Tu jest ciekawy artykuł na te tematy:
http://www.dobreprogramy.pl/Telefonia-ko...69911.html
18.10.2015 20:10
Wpisy użytkownika Cytuj"
motylek30 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 05.2017
Post: #2
technologie bezprzewodowe WIFI i sieć komórkowa uznaje się za szkodliwe
ale powiedzmy sobie szczerze, niby jest negatywne działanie elektroniki, ale jakoś chyba na małą skalę bo byłoby dużo głośniej o tym
25.05.2017 21:26
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS