ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJZioła, ziółka , zielska - podręcznik
Autor Wiadomość
Renata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: 03.2012
Post: #1
Zioła, ziółka , zielska - podręcznik
Znalazłam taki podręcznik dla początkującego zielarza;
dość ciekawie napisany , są tu m.in.zodiakalne kompozycje ziół
kalendarz zbioru ziółek , przepisy kulinarne ..
http://tadeuszczernik.files.wordpress.c ... /ziola.pdf
Renata
21.03.2012 01:10
Wpisy użytkownika Cytuj"
aeeon Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: 03.2014
Post: #2
RE: Zioła, ziółka , zielska - podręcznik
Nie wiem czy słyszał tu ktoś o alchemii roślinnej, tzw. spagyrii, gdzie na bazie roślin/ziół wg. dość specyficznej procedury możemy wytwarzać eliksiry. Plus powinien być taki, że lek wytworzony w ten sposób powinien działać nie tylko na ciało, ale i na sfery bardziej subtelne, w związku z tym bardziej na przyczyny. Na pierwszy rzut oka temat wygląda dość ezoterycznie, niemniej sądzę, że został po prostu zapomniany i jak wiele innych metod medycyny naturalnej został zastąpiony skomercjalizowaną medycyną zachodnia, co jak wiemy uzależnia nas mocno od instytucji szpitala, lekarza, antybiotyków, itp. Natura nam pozostawiła wiele dobrodziejstw.
Jak szukałem w google coś na ten temat to wyskakują tylko strony o grach komputerowych, Harrym Poterze lub fantastyce :P Aż nie mogę uwierzyć, że ten temat w Polsce jest tak niepopularny, np. w Australii są kursy jak wytwarzać w domu takie lekarstwa.

Ktoś tu pisał w innym temacie o boreliozie, więc tak sobie pomyslałem, że gdyby wziąśc daną roślinę leczniczą i przygotować eliksir metodą spagyrii to jego skuteczność by mogła wzrosnąć wielokrotnie.

Ciekaw jestem czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie?
08.05.2014 16:40
Wpisy użytkownika Cytuj"
ecological Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: 04.2014
Post: #3
RE: Zioła, ziółka , zielska - podręcznik
Taak, alchemia roślinna:-) jest taka roślinka nie bez powodu nazywa się alchemilla Uśmiech , z niej można np. tworzyć takie cudowne elixiry.
@aeeon, o spagyrii można poczytać na stronach angielskojęzycznych. Ale tak naprawdę, wg mnie taką wiedzę najlepiej czerpać bezpośrednio, ze źródła, czyli od doświadczonych zielarzy czy naturopatów, czy też "czarownic " OczkoI znowu- nie uciekniemy od duchowości Uśmiech , to tutaj niezbędne. Dodam coś jeszcze na temat skutków działania takich preparatów- poza homeostazą i leczeniem (pisałeś o przyczynach)- działa to też na rozwój duchowy. Zatem- reasumując, tak, ma też działanie bardziej subtelne, ale nie tylko w kierunku leczenia czu utrzymywania organizmu w równowadze. Przyśpiesza też rozwój duchowy, pozwala i pomaga się rozwijać.
@renata- ta książka jest nawet ok, ale raczej dla początkujących:-)
Pozdrawiam :-)
08.05.2014 19:15
Wpisy użytkownika Cytuj"
aeeon Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: 03.2014
Post: #4
RE: Zioła, ziółka , zielska - podręcznik
Ja czytałem, że działa to na kanały energetyczne, np. w jodze się mówi o nadi i jeszcze jakimś jednym kanale (poza czakrami), więc niejako spełnia to taką funkcję jak np. pranayama.
Tak czy inazej dla mnie to nie jest do końca rozwój duchowy, ja to definiuje ciut inaczej, bo duchowość pochodzi z Ducha, tutaj te energie są niższe, więc ktoś może za wcześnie rozwinie niektóre energie, nie mając siły woli by nie wykorzystywać ich egoistycznie.
Generalnie wielu mistrzów wschodnich nie poleca pranayamy, kundalini jogi, etc. z tychże przyczyn. I ja tutaj się zgadzam, co nie znaczy, że w celach terapeutycznych, leczniczych nie można użyć tej czy innej metody. Ja się tym tematem zainteresowałem bo moja mama zachorowała ciężko (nowotwór), ale miała operacje i jej się poprawiło, zobaczymy na ile.
Generalnie uważam, że najwyższe metody są te najprostsze jak odpowiednia modlitwa, te które jakby nasz rozum i egoizm odrzuca na dzień dobry są najlepsze, tam gdzie nie masz żadnego oparcia dla ego, że tak powiem.
Warto jednak zaznaczyć, że istotnym elementem w przygotowaniu tych eliksirów jest modlitwa własnie.

Pomijając ten wątek alchemiczny, zbieracie jakieś zioła poza własną działką? Myslałem, żeby się wybrać w tym celu do lasu lub w jakieś inne miejsce, tylko trochę mi brakuje wiedzy gdzie czego szukać, mam taki poradnik w pdf "Atlas roślin leczniczych".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2014 21:16 przez aeeon.)
08.05.2014 19:58
Wpisy użytkownika Cytuj"

Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS