Forum Ekoosada
:) - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (http://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: POSZUKIWANIA LUDZI I MIEJSCA (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: SZUKAM-OFERUJĘ SĄSIEDZTWO, TOWARZYSTWO, WSPÓŁPRACĘ (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: :) (/ekologiczne--id261)

:) - jaco - 11.12.2012 05:30

Cześć… Dziwnie tu być…i dobrze jakoś …Tak na miejscu jak sądzę ;) Obserwuję forum od jakiegoś czasu. Więc cześć… Nigdy nie byłem eko, nigdy nie dążyłem do zakładania osady czy też do życia w sposób oderwany od hmmm naszej cywilizacji z jej systemem wartości itp. Wręcz przeciwnie. Nie czytałem żadnych książek, nie szperałem w sieci pod tym kątem, nie znałem żadnych ludzi w temacie… Zresztą do dzisiaj nie znam ze względu na sytuację dosyć samotniczą :) Dużo się stało i…obudziłem się. Za granicą :evil: I szukam sposobu na... No właśnie sam nie wiem :oops: Wiem za to do czego zmierzam i co jest do zaakceptowania dla mnie a co już nie. Ciekawe jest to że gdy dla samego siebie w końcu wygrałem? zrozumiałem że nie o taką wygraną mi chodziło…Że bieganie za niewłaściwymi ,,rzeczami,, nigdy się nie kończy jeśli człowiek nie jest świadom pewnych prawd. Tak w skrócie. Ekoosadnictwo jest dla mnie oczywistą, naturalną, konsekwencją takiego sposobu odczuwania. Być może to troszku nie jasne ale inaczej mi nie idzie, przynajmniej dzisiaj o 3. A przywitać się chciałem ;)

Odp: :) - Rea - 11.12.2012 13:13

WITAJ w "klubie" :D

Rea

Odp: :) - jaco - 11.12.2012 20:31

Cześć Rea :D Więc na spokojniej i w dzień... Niesamowicie widzieć że tylu ludzi zainteresowanych jest takim sposobem życia .Niesamowite że tylu osobom to wychodzi. Bardzo szukam przyszłości dla siebie w ekowiosce. W istniejącym projekcie lub nie. Może jako sąsiad... Mogę zjechać na objazdówkę po kraju. Internet to niesamowite narzędzie ale nie wystarcza a serce się rwie :) Więc pytanie po prostu szczere kogo i gdzie można poodwiedzać ? Może ktoś ma listę miejsc w których ludzie żyją w zgodzie z naturą? Pomóżcie :D

Odp: :) - miron_77 - 11.12.2012 21:05

czesc jaco
skad klikasz?

Odp: :) - jaco - 11.12.2012 21:08

Cześć miron 77 :) Z Francji

Odp: :) - miron_77 - 11.12.2012 21:20

pytalem nie tylko przez ciekawosc
_______
...i takze nie widze problemu, zeby odwiedzic jakies eko-projekty we Francji (byle nie w tych niesprzyjajacych warunkach pogodowych - mysle ze zaczynajac od wiosny).
Pozdrawiam
Miron

Odp: :) - jaco - 11.12.2012 21:26

Cały czas ( ale trochę obok rodzimych projektów ) szukam tutejszych ekowiosek. Jak coś na pewno dam znać :)

Odp: :) - Aga - 14.12.2012 13:18

hej:)

rozumiem Cię:)
przebudzenie jest dobre i samo Cie poprowadzi:) Ale dobrze jest być z innymi ludźmi, kórzy myślą i czują podpobnie, człowiek wtedy ma rzadkie poczucie, że nie jest wyobcowanym dziwakiem:) To budujące i miłe uczucie bycia zrozumianym:)
Polecam Ci wizytę w Bardo/Opolnicy, tam się dzieje trud wielki budowy ekoosady. Dzięki pracy i zaangazowania Elizy, Jacka i Pawła, mozemy się tutaj na forum spotkac i komunikować:) Oni robią wielką społeczną pracę dla takich jak my:)
Życze Ci miłego odkrywania siebie i nowej drogi. Choć dodam z własengo doświadczenia, że im większą świadomość mam tym trudniej mi z życiu... Ale to kwestia psobowości: reagowania i przyjmowania świata:)
Dobrego dnia i życia:)
Aga

Odp: :) - Jacek - 17.12.2012 15:33

cześć Jaco,
bardzo ładnie ująłeś w przywitaniu kwestię obudzenia, lepszego uświadamienia sobie. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

Odp: :) - emada - 20.12.2012 19:03

To niesamowite, że dzisiaj właśnie tu trafiłam...
Taka wizja śniła mi się od lat i nie mogła wyklarować w mojej małej główce.
Od kilku dni natomiast myślałam intensywnie o podjęciu jakiś kroków w kierunku bliżej nie określonym.
Teraz wiem, że właśnie tego chcę od życia.
Dopiero zapoznaje się z forum, jestem tu parę minut ale tak jak dzisiejszy dzień zaczął się totalnego braku motywacji do czegokolwiek, tak teraz jest we mnie pełno energii do działania i pomysłów :)
Chętnie zacznę również o poodwiedzania już istniejących ekowiosek, może jakaś wspólna podróż?
Jestem z centralnej Polski - Łódź wita :)

Odp: :) - improwizacji - 21.12.2012 01:04

witam?