Forum Ekoosada
Witam, mam nadzieję, że znajdę tu trochę ciekawych informacji, poznam ludzi... - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (http://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: POSZUKIWANIA LUDZI I MIEJSCA (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: SZUKAM-OFERUJĘ SĄSIEDZTWO, TOWARZYSTWO, WSPÓŁPRACĘ (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: Witam, mam nadzieję, że znajdę tu trochę ciekawych informacji, poznam ludzi... (/ekologiczne-witam-mam-nadzieje-ze-znajde-tu-troche-ciekawych-informacji-poznam-ludzi-id275)Witam, mam nadzieję, że znajdę tu trochę ciekawych informacji, poznam ludzi... - FreeMan - 31.12.2012 22:01

Witajcie kochani!
Bardzo mi miło, że trafiłem na to forum. Jednak jako nowemu, na początku wypada się przedstawić. Tak więc napiszę poniżej kilka (no dobra, wyszło więcej niż kilka) zdań o sobie oraz o tym, co mnie tutaj zaprowadziło.

Mam 24 lata, niedawno skończyłem studia, obecnie mieszkam i pracuję w Warszawie. Przez sporą część życia myślałem, że idę dobrą drogą, by zapewnić sobie szczęście i bogactwo (niekoniecznie tylko materialne). Jednak od jakiegoś czasu uświadamiam sobie, że być może idę w zupełnie przeciwnym kierunku. Z lekkim przerażeniem słucham starszych kolegów cieszących się z dożywotnich kredytów mieszkaniowych czy plazmowych telewizorów. Albo tych nieco młodszych, dla których szczyt marzeń to najnowszy telefon komórkowy i kolejna setka znajomych na pewnym portalu społecznościowym.

Przyglądam się temu wszystkiemu i zastanawiam czy mnie też to czeka? Czy wchłonie mnie system i pogoń za rzeczami, których do niedawna bym się wypierał? Już przecież pracuję w wielkomiejskiej korporacji marnując mnóstwo czasu na przejazdy pomiędzy wynajmowanym pokojem a biurowcem. Jeszcze niedawno bym się zapierał, że nigdy tak nie skończę. Ludzie gratulują mi sukcesu, a ja nie wiem co im odpowiedzieć. I tylko zastanawiam się czy to już tak zawsze będzie wyglądać.

Aha, od razu mówię, że nie chodzi o toksyczną pracę. Pracowałem wcześniej w innych miejscach, obecne jest najlepsze z nich i pełne sympatycznych ludzi. Po prostu nie do końca czuję, że pasuję do tego wszystkiego. Chcę od życia więcej niż tylko czekania na kolejny weekend. Właściwie to moja "ewolucja" zaczęła się już dawno. Przestałem uważać ekologów za szkodliwych nierobów (kiedyś tak niestety było, bo przecież czemu jakieś żabki czy drzewka mają być ważniejsze niż drogi i osiedla? No i teraz te drogi i osiedla stanowią większość mojego krajobrazu). Zacząłem dbać o środowisko, coraz mocniej tęsknię za naturą (ale taką prawdziwą, miejskie parki to tylko marna imitacja). Nawet w weekendy zamiast chodzić po imprezach, wolę się wybrać na spacer albo przejażdżkę do lasu. Do tego zastanawiam się nad przejściem na wegetarianizm.

Ok, dość tego bo i tak już pewnie nikt nie czyta  :P.
W każdym razie, pewnego dnia, zastanawiając się czy to ze mną jest coś nie tak, czy może istnieją podobni ludzie, zacząłem szukać czegoś o alternatywnych stylach życia. Od linku do linku, trafiłem tutaj. Bardzo się cieszę, że jednak nie wszyscy chcą się wpasowywać w system. Mam nadzieję, że znajdę tu trochę ciekawych informacji, poznam ludzi, którzy stoją za tymi pomysłami, a być może nawet zaangażuję się w jakiś projekt.

Pozdrawiam serdecznie,
FreeMan.


Odp: Witam :) - Jerzy - 31.12.2012 22:50

Czyta, czyta i już trzyma za Ciebie kciuki. Ekologia ma wiele barw. Nie trzeba być ekologicznym ortodoksem by żyć w zgodzie z naturą. Choć jesteśmy dwa razy od Ciebie starsi, dopiero niecały rok temu przeszliśmy na wegetarianizm, co nie znaczy, że przez czterdzieści parę lat dręczyliśmy zwierzęta i łamaliśmy młode drzewka : ). Jeżeli szukasz prawdziwej natury to koniecznie wybierz się do Puszczy Kampinoskiej rzut beretem od centrum Warszawy. My mieszkamy blisko lasku Bielańskiego tu też można znaleźć ciekawe chwastowiska. Widzę, że zadajesz sobie dużo pytań, tak trzymaj.
Pozdrawiam


Odp: Witam :) - rafikius - 02.01.2013 12:58

FreeMan napisał(a):Witajcie kochani!.....
Ok, dość tego bo i tak już pewnie nikt nie czyta :P.....
FreeMan.

Cześć
Jeśli miałbym nie czytać, to bym w forum nie uczestniczył :)
Witaj na słusznej drodze


Odp: Witam :) - Rea - 02.01.2013 13:21

Cytat:Ok, dość tego bo i tak już pewnie nikt nie czyta
Ja też czytam i to z radością ,bo widzę jak się NASZE-ludzi myślenie zmienia. :D
Przy okazji Tobie i wszystkim Ekoludkom życzę :w tym NOWYM 2013 ROKU niech się Wam spełni WSZYSTKO co przez WAS wymarzone i dla WAS najlepsze !