Forum Ekoosada
Survival, ekologia, szukam ciekawych znajomości - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (http://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: POSZUKIWANIA LUDZI I MIEJSCA (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: SZUKAM-OFERUJĘ SĄSIEDZTWO, TOWARZYSTWO, WSPÓŁPRACĘ (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: Survival, ekologia, szukam ciekawych znajomości (/ekologiczne-survival-ekologia-szukam-ciekawych-znajomosci-id299)Survival, ekologia, szukam ciekawych znajomości - Lupus84 - 18.02.2013 13:24

Witam wszystkich forumowiczów
Na imię mam Piotrek.
Na forum trafiłem z http://ekowioska.wordpress.com/blog/
Jestem spokojną osobą, szukającą swojego raju na ziemi. Interesuję się survivalem i od niedawna technologiami ekologicznymi.
Survivalem zacząłem się interesować jeszcze w czasach podstawówki, choć samo słowo "survival" jest znane mi od niedawna. Od 3 lat zacząłem interesować się tym bardziej poważnie. Powód? Być może chciałem być samodzielny i niezależny. Wpływ na tę decyzję ma też nasz rząd. Straciłem wtedy pracę. Różne myśli wtedy do głowy przychodzą. Co zrobić, jak się utrzymać? Co zrobić gdy utoniesz w długach i komornik z eksmisją przyjdzie? Naprawdę różne myśli przychodziły. W końcu udało mi się znaleźć znowu pracę. I jako tako żyłem z dnia na dzień. Kiedy wszystko zaczęło się układać, pomyślałem sobie, czemu by nie zrobić kursu na Instruktora survivalu? Zawsze przyda mi się takie coś. I kiedy miałem już prawie odłożone pieniądze, znowu krach... znowu zostałem bez pracy. I znowu zacząłem szukać alternatywy do pracy na etacie i tak trafiłem tu. :) Ot taka moja krótka historyjka...
Co do mojego sposobu odżywiania to nie jestem wegetarianinem. Lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić. Gdyż po pierwsze nie lubię zabijać zwierząt (chyba, że sytuacja mnie zmusi, ale dobrze, że takiej narazie nie miałem), a po drugie to swoje doświadczenie (pod względem survivalu) mam takie, że człowiek bez mięsa nie może długo pociągnąć (jeśli chodzi o przetrwanie i intensywny wysiłek). Dlatego liczę na was, że przekonacie mnie, że jest inaczej. Za co będę wam bardzo wdzięczny. Gdyż jeśli jakimś cudem udało by mi się zdobyć tego instruktora survivalu, to propagowałbym właśnie wegetarianizm, jako łatwiejszy sposób zdobycia pożywienia.
Czego tu szukam?
Inspiracji, pomocy (którą również oferuję), ciekawych znajomości, osób; które są w podobnej sytuacji jak ja, czyli stoją w martwym punkcie i niewiedzą, lub nie mają "kapitału" na start.
To tyle ode mnie.
Pozdrawiam :)


RE: Witam :) - Jacek - 19.02.2013 04:38

Cześć.
Survival, samowystarczalność - patrząc szerzej to taki prąd myślowy, styl życia, który rozwija w nas niezależność, pewność siebie, wewnętrzną mądrość. Zamiast być roszczeniowym ktoś staje się samodzielny a to z kolei odblokowuje w nas talenty i moce twórcze. Trochę poważnie zabrzmiało :) po prostu- fajnie że się tym interesujesz, zapraszam do wymiany i dyskusji i witam na forum.

Wydaje mi się , że z wegetarianizm funkcjonuje tylko wtedy gdy z głębi serca podejmujesz odpowiednią decyzję. Nie jest on czymś ani dobrym ani złym.
Samowystarczalność i survival pomaga aby spojrzeć na ten problem bezpośrednio. Co innego jak w markecie kupisz puszkę szynki a co innego jak musisz własnoręcznie zabić żywą istotę aby ją zjeść. Jak czujesz , że nie możesz przełknąć mięsa to go nie jesz, nie ma sensu kogoś przekonywać. Jeśli w danym momencie nie będziesz potrafił jeść mięsa to zmieni się Twoja konstytucja i Twój organizm będzie szukał innych rozwiazań aby pozyskać potrzebne składniki. Myślę, że to właśnie tak funkcjonuje.


RE: Witam :) - Lupus84 - 19.02.2013 10:21

(19.02.2013 04:38)Jacek napisał(a):  Cześć.
Survival, samowystarczalność - patrząc szerzej to taki prąd myślowy, styl życia, który rozwija w nas niezależność, pewność siebie, wewnętrzną mądrość. Zamiast być roszczeniowym ktoś staje się samodzielny a to z kolei odblokowuje w nas talenty i moce twórcze. Trochę poważnie zabrzmiało :)

Ilu ludzi zajmujących się szeroko pojętym survivalem - tyle jest teorii na ten temat i każda z nich ma ziarnko prawdy :)
Słowo survival stało się dziś bardzo komercyjne... nawet zwykły pobyt kilkugodzinny w lesie ludzie survivalem to nazywają.

Dziękuję za miłe przywitanie :) pozdrawiam serdecznie.