Forum Ekoosada
wita jaras z Poznania - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (http://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: POSZUKIWANIA LUDZI I MIEJSCA (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: SZUKAM-OFERUJĘ SĄSIEDZTWO, TOWARZYSTWO, WSPÓŁPRACĘ (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: wita jaras z Poznania (/ekologiczne-wita-jaras-z-poznania-id353)wita jaras z Poznania - jaras - 24.05.2013 13:51

hej
witam się z wami na forum mym pierwszym wpisem
muszę się przyznać, że jest to mój w ogóle pierwszy wpis na jakimkolwiek forum, więc się przełamuję, ale czego się nie robi dla dobrej idei :)
ja obecnie jestem mieszczuchem poznańskim, choć nie od zarania, kontakt z naturą miałem zawsze i zawsze była dla mnie ważna, trochę brakuje mi go w metropolii (od dawna miasto nie zaspokaja mych potrzeb), dlatego zaczynam szukać...

Szukając zajechałem z moją rodzinką do anty-systemowca Mariusza (właściwy człowiek na właściwym miejscu, aż się chce wracać ;), obejrzałem włości ekoosady (niestety mijając się z założycielami) i chcę się włączyć w jej powstawanie, na ile pozwolą możliwości. Na ten czas jeszcze nie jesteśmy gotowi z rodzinką aby zamieszkać w ekoosadzie, ale jestem wielkim zwolennikiem takich przedsięwzięć i zapatruję się na nie na przyszłość. 
Działam co nieco w branży budowlanej (projektowanie), być może przydadzą się moje umiejętności i kontakty z branżowcami. Chętnie włączę się czynnie w budowanie domu naturalnego i nie tylko domu. Pomocna i chętna jest również moja druga połowa Ola, która wkręca się w gotowanie i permakulturę (dużo inspiracji i nauki od Mariusza).
Będę śledził forum i wysyłam do Jacka moje namiary na prywatną wiadomość
Na razie to tyle
PozdrawiamPrzejrzałem sobie galerię z budowy domu Anji i Marco , bryła budynku super, bardzo optymalnie jeśli chodzi o straty ciepła (brak naroży) tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Byliście na etapie budowy ścian, ale może wiecie jak zaizolowana jest podłoga, bo ze zdjęć widać, że jest cienka i nie ma wypełnienia słomą, czy zastosowali wełnę. Pytanie też odnoszę do dachu?


RE: wita jaras z Poznania - Elza - 04.06.2013 20:32

.
Witaj Jaras ( nie wiem jak masz na imie )
Miło nam słyszeć ze uraciłeś swoje dziewictwo forumowe u nas  Duży uśmiech

Jest sporo takich osób jak Ty ze tylko czytają treść bo sie wstydzą pisać albo nie mają czasu ale nie ma sie czego wstydzić. Zapraszamy do udzielania sie, zadawania pytań lub dzielenia się swoimi doświadczeniami bo bez Waszych wpisów to forum nie będzie istnieć a sami nie mamy na tyle czasu aby wszedzie odpowiadać. Już jedno takie forum ekoosadowe umarło śmiercią naturalną kilka lat temu dlatego piszcie czytający ! 

Z Twoich okolic Poznania jest para Aga i Łukasz którzy czasami do nas przyjeżdzają i być może dołączą na stałe do naszej ekoosady: Aga


RE: wita jaras z Poznania - rafciu - 27.04.2016 11:52

jaras, a gdzie ta osada...? tez szukamy miejsca...


RE: wita jaras z Poznania - Elza - 27.04.2016 14:45

ekoosada Bardo w Kotlinie Kłodzkiej przy miejscowosci Bardo Śląskie
www.Bardo.ekoOsada.pl

Jak chcecie cos kupic to niestety pozostały na to ostatnie dni przed wejsciem w życie nowej ustawy rolnej
http://ekoosada.pl/ekowioska/ekologiczne-ekoosada-bardo-dyskusje-pytania-relacje-odwiedzajacych-id356