Forum Ekoosada
zapraszamy wolontariuszy - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (https://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: POSZUKIWANIA LUDZI I MIEJSCA (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: GIEŁDA OFERT: Bezinteresownie / za opiekę (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: zapraszamy wolontariuszy (/showthread.php?tid=718)zapraszamy wolontariuszy - naturnicy - 11.03.2017 23:28

Jesteśmy parą po 40-ce. Mieszkamy w urokliwym miejscu na terenie podgórskim, na południowo-wschodnich rubieżach. Żyjemy tu w małym, drewnianym domku, w prosty sposób od 17 lat. Ostatnio zaczęliśmy budowę domu w technologii bloczki słomiano-gliniane. Powstały już: fundament, szkieletowa konstrukcja drewniana i dach. Obecnie poszukujemy chętnych do pomocy przy produkcji bloczków, zajęciach budowlanych oraz w ogrodzie.

Uprawiamy ekologiczny ogród oraz sad z obfitością owoców.
Własne warzywa, nasiona strączkowych, orzechy, owoce i chleb domowego wypieku oraz kaszowe dodatki stanowią bazę naszego wyżywienia.
Oferujemy:
- kontakt z piękną i dziką przyrodą,
- urozmaicony krajobraz z lasami, łąkami, strumieniami i zaroślami,
- oddalenie od sąsiednich gospodarstw.
- możliwość zdobywania doświadczeń w budownictwie alternatywnym oraz pracy w ogrodzie ekologicznym,
- wspólne działanie i niedziałanie,
- nocleg i posiłki.
Warunki życia proste: kuchnia polowa, prysznic pod chmurką oraz kranik polowy, kibelek zewnętrzny, nocleg w namiocie lub pod dachem we wiacie, dostęp do prądu i internetu.
Wszystkich (obu płci), zainteresowanych tego typu doświadczeniami, serdecznie zapraszamy od kwietnia do października. Prosimy pisać na priv. lub kontakt telefoniczny58830132846. (UWAGA: pierwszej i ostatniej cyfry w podanym numerze telefonu nie wybieramy :) - to tak, żeby nie ujawniać wyszukiwarce numeru)
zapraszamy do kontaktu i przyjazdu :)


RE: zapraszamy wolontariuszy - korasek - 30.06.2017 22:17

Jestem w tym miejscu, ukrytym pośród lasów i łąk od dłuższego czasu i zachęcam zainteresowanych alternatywnym budownictwem i praktyczną budową z gliny lekkiej do przyjazdu.
Po tygodniach prób i błędów doszliśmy do fajnych rezultatów. Jeśli ktoś planuje budowanie takim sposobem warto przybyć bo można się wiele nauczyć.Oczko