Forum Ekoosada
Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (http://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: POSZUKIWANIA LUDZI I MIEJSCA (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: SZUKAM-OFERUJĘ SĄSIEDZTWO, TOWARZYSTWO, WSPÓŁPRACĘ (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania (/ekologiczne-zapraszam-na-wies-do-zycia-bycia-i-dzialania-id732)

Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Wini - 03.05.2017 08:49

Prowadzę małe ( 15 ha własnych + 10 dzierżawionych ) gospodarstwo na pojezierzu wałeckim w bezpośrednim sąsiedztwie żeglownego jeziora. Gospodarstwo jest ekologiczne choć zgłaszane do dopłat jako konwencjonalne. W gospodarstwie hoduje zwierzęta zagrożone wyginięciem w Polsce: owce wrzosówki - 45, koniki polskie - 9, kura zielononóżka - 12 + 80 młodych, pszczoły - 30 rodzin, poza tym mam parkę polskich owczarków nizinnych. owczarka niemieckiego i 3 dachowce. W gospodarstwie jest mnóstwo ziemi pod uprawę i jeden tunel foliowy na pomidory.
Zapraszam do poznawania życia na wsi, bycia wśród natury i działania bez jakichkolwiek oczekiwań wstępnych z mojej strony. Obowiązuje zasada: jak sobie pościelisz tak się wyśpisz lub świat jest moim kościołem, miłość jest moją religią. Czas uformuje konstelację współżycia w "Tuczno Raj"- tak nazwałem swoje / nasze miejsce na ziemi.
Jestem mężczyzną po 50, odżywiam się tradycyjnie, bez środków zmieniających świadomość, podpieram się wiarą w wszechpotężną siłę wszechświata. Jestem żeglarzem i wodniakiem, unikam wielkomiejskiego zgiełku. 
Pozdrawiam serdecznie wszystkich szukających..... Wini  

RE: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Wzajemnie - 03.05.2017 22:04

Co jest akutulalnie do pomocy w zamian za pomoc? Prosze o information

RE: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Wini - 04.05.2017 09:17

-Aktualne są wszelakie zasiewy przede wszystkim ziemniaki, ogórki cukinia i inne,    - wywóz pszczół na pożytek rzepakowy i przygotowanie miodobrania i robienie odkładów.
- grodzenie pastwisk dla koni
- codzienne doglądanie wszystkich zwierzaków
- dużo spacerów i obserwacji

RE: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Wzajemnie - 04.05.2017 23:23

Jakie strony jestes towarzyszu? Jesli juz to przyjazd rodzinny ;) chetnie sie nauczymy i pomozemy co nieco ;) ;)

RE: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Felja - 19.05.2017 11:59

Bardzo podoba mi się co piszesz o swoim gospodarstwie. Trochę daleko ale mogłabym sporadycznie przyjechać i pomóc, o ile się na coś przydam. 

RE: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Wini - 19.05.2017 17:41

Ważne żebyś Ty skorzystała z pobytu na wsi, pomogła sobie w odnalezieniu drogi szczęścia w byciu z naturą. Gdybyś z daleka jechała pociągiem to z Krzyża Wlk. mógłbym Cię odebrać.
Gdybyś miała się zdecydować, lub dalej zastanawiać - ustalenia szczegółowe zapraszam na rozmowę prywatną.

RE: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - ewamewa87 - 19.05.2017 18:33

Witam serdecznie, jestem zainteresowana spędzeniem czasu i pomocy w takim miejscu. Chciałabym zmienić swoje życie, odciąć się od ludzi i sytuacji które mi nie służą, skupić się na sobie i na swoich priorytetach, żyć na łonie przyrody by jak najpełniej istnieć. MIeszkam na wsi, także żadna praca mi nie straszna, potrafię gotować i piec proste ciasta, śpiewam i gram na akordeonie czym bym mogła umilić czas. Wyjechać bym mogła choćby od zaraz. Pozdrawiam serdecznie. Czekam na odpowiedź :)

RE: Zapraszam na wieś do życia, bycia i działania - Wini - 19.05.2017 22:04

Odpisałem z numerem telefonu na priv.