Forum Ekoosada
Eko sztuczki (książka) - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (http://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: SAMOWYSTARCZALNOŚĆ - WIEDZA I INFORMACJE PRAKTYCZNE (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: INNE POTRZEBNE DROBIAZGI (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Eko sztuczki (książka) (/ekologiczne-eko-sztuczki-ksiazka-id79)Eko sztuczki (książka) - Elza - 01.04.2012 04:39

Eko sztuczki w domu
W książeczce EKO-SZTUCZKI, wydanej przez Centrum Komunikacji Społecznej czytelnicy znajdą pomysły, jak zwiększyć wydajność bez zwiększenia wydatków oraz konsumpcji. Jak dbać o dom bez korzystania z detergentów, jak przechowywać jedzenie, by się nie marnowało, jak ponownie wykorzystać rzeczy pozornie do niczego się już nie nadające. Będą to zmiany proste, ale skuteczne, a jednocześnie przynoszące dużo satysfakcji. Cóż może być przyjemniejszego, niż poczucie, że za jednym zamachem oszczędzamy zdrowie, pieniądze i emisję gazów cieplarnianych?

Eko sztuczki w domu do pobrania tu:
http://zielona.um.warszawa.pl/sites/zielona2.um.warszawa.pl/files/Eko%20sztuczki%20w%20domu_0.pdf
-------------------------------
Eko sztuczki w ogrodzie
W niniejszej książeczce spróbujemy odpowiedzieć na pytania:  "Czy możliwy jest ogród bez „chemii” i sztucznych nawozów? Dlaczego gleba jest najważniejsza? Czy gleba żyje? Jak ograniczyć do minimum ogrodnicze wydatki? Co tak naprawdę dzieje się na kompostowniku? Który nawóz trzeba kupić, a co można przyrządzić samemu? Czy chwasty da się polubić i jak je wykorzystać? Czy da się walczyć z chorobami i szkodnikami roślin, chroniąc owady pożyteczne? Dlaczego nie należy odstraszać dziecka od rabat i jak wykorzystać ogród w wychowaniu?"

Eko sztuczki w ogrodzie do pobrania tu:
http://zielona.um.warszawa.pl/sites/zielona2.um.warszawa.pl/files/Eko%20sztuczki%20w%20ogrodzie.pdf


Re: Eko sztuczki (książka) - Astrolog - 04.04.2012 22:19

Wow! UM Warszawa! Coś się rusza!


RE: Eko sztuczki (książka) - reginna - 07.05.2016 21:43

Zasiadam do czytania. Na te tematy sama wiem sporo (na pewno nie wszystko, to wiem na pewno) i chętnie zobaczę inne spojrzenie, a może takie samo. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji, fajnie, że się tutaj znalazła bo wcześniej jej nie znałam. 


RE: Eko sztuczki (książka) - Jamore - 08.05.2016 19:21

Elza, ukłony ode mnie za linki a Pani Matka Natura Ci tego nie zapomni. Przy oczyszczalniach ekologicznych/biologicznych rzecz niezbędna.


RE: Eko sztuczki (książka) - Jamore - 21.05.2016 18:04

Hallo, czy Ktoś robił już mydełko/płyn wg receptur z ks. pt. eko-sztuczki w domu ?

Pytam, bo używam szarych mydeł ze sklepu . O ile mydło w kostkach myje należycie, to te w płynie - znane ( biały ...) jest liche w myciu . Używam też szarego mydła czeskiego - takie cuchnące ( smród podobny do kreozotu z komina) myje aż nadto . Ale skoro intensywnie zapachuje, to może z szarym mydłem łączy je tylko kolor ...


RE: Eko sztuczki (książka) - smakiziemi - 21.06.2017 01:20

są co najmniej dwie panie na internetach co pokazują krok po kroku jak zrobić mydło domowym sposobem, poszukaj na jutubach - tworzyły one swojego czasu też szkolenia mydlarskie, więc pewnie teraz już jest zatrzęsienie blogowe domowych mydlarzy i mydlarek ;-)


RE: Eko sztuczki (książka) - ilona - 02.07.2017 22:23

Wielkie dzięki za te publikacje, świetnie się je czytało, a najbardziej mi się spodobało "Gdzie rośnie perz, tam, chłopie - gmerz!" :D bo akurat mam urodzaj perzu