Forum Ekoosada
spis ekowiosek oraz pytania co do nich - Wersja do druku

+- Forum Ekoosada (http://ekoosada.pl/ekowioska)
+-- Dział: POSZUKIWANIA LUDZI I MIEJSCA (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: Ludzie i miejsca - informacje, inspiracje, dyskusje (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: spis ekowiosek oraz pytania co do nich (/ekologiczne-spis-ekowiosek-oraz-pytania-co-do-nich-id885)

spis ekowiosek oraz pytania co do nich - gumisia - 08.07.2018 14:58

Proszę o napisanie tutaj jakie są w Polsce ekowioski. Zastanawia mnie też jak to funkcjonuje pod względem finansowym, nikt nie zarabia tylko ludzie dzielą się darami swojej pracy czy twory pracy są sprzedawane a potem zysk wspólnie dzielony? Jak rozwiązują kwestie edukacji - przecież szkoła jest na pewno daleko. Co z starszymi osobami? Odkładają na starość pieniądze (jeśli się tylko dzielą darami to ich nie mają) czy młodsze pokolenie ich utrzymuje? Czy jeszcze inaczej? I czym się różni ekowioska od od, powiedzmy kilku sąsiadów którzy działają ekologicznie? Pytam się o nazwę bo nie wiem jak w przyszłości szukać ich lokalizacji w necie gdybym się zdecydowała żyć w takiej społeczności

RE: spis ekowiosek oraz pytania co do nich - wszebad - Wczoraj 17:34

Gumisio.....nie chcę Cię rozczarowywać ale wydaje mi się , że temat ekowiosek w Polsce wciąż raczkuje. Owszem jest sporo inicjatyw ale... albo są to krótkotrwałe działania grup osób młodych (przygoda) lub grup znajomych , albo zamieszkiwanie w sąsiedztwie i pomoc sąsiedzka. Nie słyszałem o czymś takim w formie komuny .. Ja uważam zresztą że to niezdrowe ;-)

howgh