ostatnie wpisy ostatnio w galerii SZUKAJ"Stodoła Wymyślacz" w Lublińcu zaprasza do współpracy.
Autor Wiadomość
Qba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 113
Dołączył: 11.2012
Post: #1
"Stodoła Wymyślacz" w Lublińcu zaprasza do współpracy.
Jeszcze prawie przez miesiąc można nas odwiedzać, jak i przyjechać do pomocy przy budowie.
Prowadzimy coś w rodzaju połączenia wolontariatu z warsztatami.
Nie zbieramy opłat za nic. Jedzenie jest wspólne, to co przywieziemy i razem ugotujemy.

Można się u nas nauczyć tynkować słomiane ściany, budować maty ze słomy;
-pomagać przy wykończeniu pieca kuchennego, który jest oparty o spalanie rakietowe.
Jesteśmy też w trakcie budowy systemu hydraulicznego, na bazie zbiornika akumulacyjnego. Chętnie dzielimy się doświadczeniem i wiedzą w zakresie budownictwa alternatywnego i naturalnego.
Można się poprzyglądać i wiele dowiedzieć.
KONTAKT : 733469669 Kuba

https://www.facebook.com/sztukajednosci/
01.09.2019 15:52
Wpisy użytkownika Cytuj"
Qba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 113
Dołączył: 11.2012
Post: #2
RE: "Stodoła Wymyślacz" w Lublińcu zaprasza do współpracy.
Stało się tak, że ogólna sytuacja na świecie dopadła również nas. Dlatego zdecydowaliśmy się na zbiórkę społecznościową na https://zrzutka.pl/3n6e2m
żeby dało się dokończyć naszą budowę.
Remontowany budynek nie jest prywatny. Należy do Stowarzyszenia Arte Unite i będzie zarządzany przez osoby tam zamieszkujące. Przy czym zarząd stowarzyszenia, zgodnie ze statutem, jest u nas tylko i wyłącznie władzą wykonawczą, decyzje podejmujemy wspólnie i jednogłośnie. Na takich właśnie zasadach tworzymy kolejne niezależne miejsce.
W budynku, który przygotowujemy, będziemy się zajmować szeroko pojętą edukacją świadomego życia w wolności. Będą się tam odbywać szkolenia, warsztaty i imprezy, poświęcone drodze do niezależności i kształtowaniu sposobów oraz procesów poszerzających możliwości, zarówno każdego indywidualnego człowieka, jak i całych społeczności. Chcemy się też zajmować projektami społecznymi, obejmującymi odkrywanie nowych, najlepszych rozwiązań, które dadzą możliwość oddolnego samozarządzania się, w zharmonizowany ze środowiskiem sposób. Więcej informacji o tym możecie znaleźć na naszej stronie internetowej:
https://www.arteunite.org/
jak również na naszym profilu FB:
https://www.facebook.com/sztukajednosci/

Każdy marzy o tym, by kształtować swoje życie zgodnie z tym, co uznaje za dobre. Jednak różnorodność pomysłów i rozwiązań na świecie, wciąż kłóci się ze sobą i sobie zaprzecza. Mimo to, jako ludzie wciąż zmieniamy świat. Każdy z nas pragnie się tym zająć jak najlepiej. Problem w tym, że wciąż nie wiemy co to znaczy lepiej, a zwłaszcza lepiej dla całego życia na Ziemi, którego jesteśmy częścią.

Ewolucja dotarła już do punktu, gdzie zmiana musi dotyczyć nas samych. Świadomość, którą zyskaliśmy w ciągu wieków, pokazuje nam wyraźnie, że nie możemy już planować i działać w zakresie jednego pokolenia, a tym bardziej jednostkowo. Nasza organizacja ma na celu stwarzanie godnych warunków do życia i do samostanowienia o nim. Chcemy zmieniać świat i relacje między ludźmi w nim panujące. Dlatego do naszych projektów, zapraszamy ludzi świadomych zagrożenia, jakie niesie obecny kierunek rozwoju cywilizacji.

Zależy nam na realnej deklaracji każdego, świadomego pojedynczego człowieka. Jeśli to czytasz, możesz to zrobić właśnie teraz, dorzucając się choćby niewielką kwotą. Wszyscy będziemy mogli zobaczyć ilu nas faktycznie jest...

W tym wypadku zdecydowanie ilość osób, biorących w tym udział zaświadczy o sukcesie planowanej przez nas zmiany. Jeśli to czytasz i jesteś tego świadomy, to właśnie teraz i tylko teraz jest moment, kiedy nie ma już innych osób, które zrobią to za Ciebie.

W tym trudnym czasie, kiedy tak trudno jest działać wspólnie, odnosimy się do Waszego zrozumienia sytuacji w jakiej znalazła się nasza osobista wolność, jak również wolność ogólnoludzka. Owoce naszych działań zdecydowanie mogą zmienić tą właśnie trudną sytuację. Zarówno w naszym życiu, jak również na Ziemi. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie w jaki sposób chcemy to zrobić, zapraszamy na naszą stronę. Są tam podane wszystkie szczegóły, jak również kontakt, gdzie można zadawać pytania i śledzić powodzenie naszego przedsięwzięcia.
(chodzi o stronę internetową, na fb przez komunikator również można uzyskać odpowiedzi na różne pytania)

Proszę, podawajcie tą informacje dalej do znajomych. Jest to tak samo ważne, jak samo dorzucenie się do naszej zbiórki.


Załączone pliki Miniatury
                       

https://www.facebook.com/sztukajednosci/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2021 15:49 przez Qba.)
16.03.2021 15:10
Wpisy użytkownika Cytuj"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Osada Koniczynka zaprasza do współpracy osadakoniczynka4listna 1 2 282 10.12.2016 20:27
Ostatni post: osadakoniczynka4listna
  ZAPROSZENIE na Sylwester w Lublińcu 2012 / 2013 Qba 4 4 609 26.12.2012 22:57
Ostatni post: rafikius
Kontakt  współpraca  Wersja bez grafiki  RSS