Forum Ekoosada

Pełna wersja: EKO WIOSKI i PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych. Od wielu lat interesują mnie inicjatywy tego rodzaju i uczestniczę w nich czynnie - jeżdżąc tamże i pisząc o nich w różnych miejscach. zachęcam do przeczytania conajmniej 9 odcinków KREATORZY ZMIANY na stronie http://www.itv-lne.pl/E.D.BIA ŁEK, w których są me relacje i refleksje na temat co to znaczy żyć w takim środowisku..i co znaczy dla przyszłości świata. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu EwaDa
Donoszę ze w Ekoosadzaie Opolnickiej mamy następnych osadników. Praktycznie wszystkie działki maja nowych opiekunów. Zapowiada się wspaniały rozdział dla Gór Bardzkich, gdzie powstała nowa społeczność ludzi zdeterminowanych w niesieniu twórczych impulsów w dziedzinach braterskiej ekonomi, dbałości o środowisko naturalne i krajobrazowe, zdrowy styl życia, kreatywność w asocjacjach, budowania więzi społecznych ma zasadach dobrosąsiedztwa wzajemnej pomocy, krzewieniu rożnych form działalności kulturalnej, również dla społeczności lokalnej. rozwijaniu i reaktywowaniu technologi przyjaznych dla środowiska przyrodniczego, jak i zdrowia ludzi ( w szeroko rozumianym sensie ). Tworzymy grupę suwerenów, którzy widząc dekadencje naszej cywilizacji, postanowili połączyć siły, aby z jednej strony rozpalić twórczy ogień i dać innym otulić się w jego cieple, a z drugiej strony nauczyć innych jak rozniecić podobny żar. Pozdrawiam i trzymajcie za nas kciuki. D.I.
Ludzie, wrzucajcie jakieś filmiki!? cokolwiek.
Dziś jak Cie niema na jutubie to nikt nic nie wie!

Also, ktos biegły mógłby wrzucić jakiś spis eko osad, eko wiosek z całego kraju?
Dopoki nie zmieni sie u nas system polityczno-ekonomiczny, czyli nie wymysli sie czeogs innego od kapitalizmu to ja nie widze mozliwosci realnej powrotu do takiego zycia w szerszym sensie. Po prostu wiekzosci ludzi nie bedzie stac na zakup ziemi i domu.
"Dopóki" człowiek skupia się na "dopóki" nigdy nic nie zmieni, każdy wielki ogień potrzebuje małej iskry
Myslmy realnie. Jak chcesz przekonac przecietnego mieszczucha do naszych racji? Ludzie musza za cos zyc, miec cos zjesc, ubrac sie. A obecny system jest nastawiony na miasta i technologizacje. Rozsadniej byloby mowic, ze to o czym tutaj mowimy to jest dla jakiegos tam procenta ludzi (niewielkiego raczej).
ja nie chcę nikogo do niczego przekonywać, nie mam żadnych swoich racji,
jeżeli coś mi się nie podoba i chcę to zmienić, to muszę to zmienić w sobie, a nie kogoś przekonywać by się zmienił, 
są ci co niszczą świat, są ci co z nimi walczą i są ci co po prostu są ludźmi,
Przekierowanie