Forum Ekoosada

Pełna wersja: Warsztaty z ekobudownictwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W dniach 2 do 4 września 2012 Europejska Fundacja Wspierania Innowacji i Przedsiębiorczości "Krzemowa" z Bydgoszczy organizuje warsztaty z ekobudownictwa na placu budowy Earthshipa w Merzeszynie pod Gdańskiem.

Start o 15.
Zapewniamy posiłki dzięki uprzejmości Hotelu Kozi Gród oraz miejsce pod namiot. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o przesłanie kilku informacji:
> Imię
> Nazwisko
> Data urodzenia
> Mail
> Tel
> W jaki sposób chcesz włączyć się w budowę Eartshipa i czym się zajmujesz.

aleksandra.lewalska(małpa)krzemowa.org do 2 września 2012, niestety ilość miejsc ograniczona)

Poza tym poszukujemy cały czas kamerzysty(montażysty i realizatora).


Więcej informacji na temat działalności Fundacji na stronie krzemowa.org lub na Facebooku: facebook.com/krzemowa


Program Earthship opiera się na wybudowaniu pierwszego w Polsce (w Mierzeszynie pod Gdańskiem mapa) samowystarczalnego domu z wszechobecnych odpadów. Naszą uwagę i czas poświecimy również badaniom nad alternatywnymi technikami eko-budownictwa.

Earthships to budynki, do których budowy wykorzystuje się materiały z recyklingu: zużyte opony samochodowe, butelki, metalowe puszki oraz lokalnie dostępne materiały budowlane: ziemię, drewno, piasek, żwir i kamienie (materiały załącznik Nowy Model). Funkcjonują one doskonale w każdym klimacie, a w energię i wodę zaopatrywane są ze źródeł odnawialnych, co umożliwia budowanie w pełni funkcjonalnych domów w miejscach zupełnie odciętych od cywilizacji (więcej informacji można znaleźć w prezentacji: http://prezi.com/ey0uuoqgtc5x/earthship/
brakuje waznej informacji: czy warsztaty są płatne czy darmowe ??
Czas trwania 2-3dni, dlaczego tak krótko ? Czy budowa jest juz na jakims etapie ??
Przekierowanie