Forum Ekoosada

Pełna wersja: Po wizycie w Bardo...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
...wrocilismy do Matrixa i Systemu:)) giiz) Teraz caly czas mamy przed oczami obrazy, ludzi, energię. Bardzo jestesmy szczęśliwi że udało nam, się spotkać z Wami wszystkimi i zobaczyć "Poczatek":)
Na pewno chcielibysmy jeszcze przyjechać, bo czujemy mega niedosyt.

Było Pieknie - i teraz nie wiemy co z tym zrobić!!!:))

Sciskamy !!!
Sylwia i igor
Też wizytowaliśmy Mariusza w ekowiosce Bardo. I zamierzamy wrócić w to miejsce. Jeszcze nie poznaliśmy dalszej części ekipy osadników. Wszystko w swoim czasie. Pozdrawiamy. Ania i Andrzej z nadmorskich klimatów.
Cześc :) oj Bałtyk tez ma moc... uwielbiamy i wracamy w miarę możliwości. To niezla motywacja aby się z tamtąd przenieść:)!!!

No własnie ,ciekawi nas co innych ludzi popycha do takiej zmiany zycia, a co powstrzymuje jeżeli nawet chieliby to zrobic?


Pozdrawiamy.
Przypuszczam, że popycha miłość do ziemi, troska o własne zdrowie i naturalna potrzeba życia w zgodzie i w rytmie natury a powstrzymuje niepokój o utratę jakiegoś w miarę stabilnego źródła utrzymania i lęk przed tak drastycznymi zmianami, postawieniem wszystkiego na jedną kartę. Coś o tym wiem, bo czuję co popycha mnie i widzę co powstrzymuje mojego męża :)
Treściwie to ujęłaś :) Ale patrząc na to z drugiej strony czy nie potrzeba też odwagi aby zostać w "cywilizacji" będąc świadom, że oprócz stałych dochodów i pędu nic szczególnego nam nie daje. Odrywa nas od istoty naszej natury.
I
Tutaj ulubiona bajka :)
cyt:
Pewien bogaty biznesmen przybyły z północy zobaczył rybaka wygodnie wspierającego się o swoją łódź i palącego fajkę. Przedsiębiorca zdumiał się bezczynnością rybaka i zapytał:

Dlaczego nie rozkładasz sieci, by wyruszyć na połów?

Rybak spokojnie uniósł wzrok i odpowiedział:

Ponieważ mam dość na dzisiaj połowu.
Ale dlaczego nie łowisz więcej? - spytał ponownie przedsiębiorca.
A co bym zrobił z większą ilością ryb? - odpowiedział pytaniem rybak.

Na to przedsiębiorca z dumą odparł:

Mógłbyś zarobić więcej pieniędzy. Mógłbyś za to kupić lepszy silnik do swojej łodzi, a następnie mógłbyś wypłynąć na głębsze wody i złowić więcej ryb (...) Wkrótce mógłbyś zakupić lepsze nylonowe sieci do łowienia jeszcze większej ilości ryb i zarabiałbyś jeszcze więcej pieniędzy. Ostatecznie mógłbyś stać się na tyle bogatym, by kupić sobie nową łódź lub nawet flotę. Mógłbyś być tak bogaty jak ja (...)

A potem co bym robił? - zapytał zdziwiony rybak.

Na to przedsiębiorca odparł:

Mógłbyś odpoczywać i cieszyć się życiem!

A jak myślisz, co ja teraz robię (...) ? - odpowiedział zadowolony rybak.
:-))
Super bajka, Sylwio z jakże pięknym morałem - zakończeniem!
:-)
Powiem tak przyjechałem z grupą motocyklową i co dziwne duzo w zyciu widziałem ale tak majestatycznego klimatycznego miejsca jak tam jest naprawdę mało .. Chiałbym podziekowac za niesystemową goscinność :) REWELACJA na pewno wróce .. Wrocimy i bede polecał. Super...
Przekierowanie