Forum Ekoosada

Pełna wersja: EcoBuild 2013 w Londynie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 5uo010.jpg]

veni, vidi, vici
____________________

ogromna hala ExCeL i targi EcoBuild 2013 - samemu nie sposób było ogarnąć. Spróbuję podzielić się kilkoma doświadczeniami - będę edytował ten wątek, dzisiaj wrzucam trzy krótkie filmiki do galerii (ostatni nieco intymny, nagrałem swój "pierwszy raz"...). Jakość telefonu komórkowego, subiektywna forma, ale nie występowałem tam roli reportera, więc po konkretne materiały odsyłam do...
Nie wiedząc na jakim poziomie będzie webinar w wykonaniu polskich delegacji Cohabitatu czy Ekocentryków - widziałem tylko, że nie marnują czasu (piszę to w ostatni dzień EcoBuild, więc ich materiał jeszcze nie jest dostępny) - polecam ich produkcje "w ciemno", nie mając w tym żadnego interesu.
/edycja 07 marca 2013/
________________________________________________________________________

Oczywiście słoma i glina  na targach EcoBuild zajmowała znikomą część - ważne jednak, że można było zobaczyć, dotknąć, ubrudzić się gliną, zadać pytania. Poznałem panią Barbarę Jones (więcej tutaj, wymagana znajomość angielskiego: http://strawworks.co.uk/ ), i choć nie streszczę tu jej seminarium, bo siedziałem za Ekocentrykami nagrywającymi ten wykład, to pochwalę się książką jej autorstwa:

[Obrazek: 35id8v7.jpg]

...i nie mogłem się powstrzymać - poprosiłem o podpisanie książki (nie jestem łowcą autografów)...

[Obrazek: 14e9c75.jpg]

dla mnie osobiście był to najmocniejszy punkt EcoBuild 2013
/edycja 08 marca 2013/
_______________________________________________________________________
Nie należy zapominać, że w naszych czasach wiele rzeczy może być opisane jako "eko", gdy tylko spełnia określone przez aktualnie obowiązującą ustawę wymagania do uzyskania certyfikatu. I tu przestroga - nie całe EcoBuild było ekologiczne w podstawowym tego słowa znaczeniu. Kolejny fakt: wiele firm, które przyjechało na targi, planowało zrobić interes: podpisać kontrakty, zareklamować się, nawiązać kontakty, nawet jeśli mają w swojej ofercie tylko 10% artykułów z certyfikatem.
Jak często naklejka "eko" podnosi wartość produktu? "Eko-pasta" ma prawo, według niektórych, kosztować więcej niż "pasta" bez uzasadnienia w poniesionych kosztach wytworzenia produktu. Ale nie będę kontynuował tego tematu - szukajcie w internecie a znajdziecie.
_________________________________

Oświetlenie LED - prezentacje, możliwość zadania pytań, także możliwość zakupu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany konkretnymi nazwami firm, proszę dać znać - nie wiem jednak czy te firmy prowadzą sprzedaż/wysyłkę na terenie Polski. Kupiłem na stronie interenetowej kilka "żarówek" LED o mocy 7W i wydajności 330 lumenów, jeszcze nie otrzymałem przesyłki. Jak będzie o czym - napiszę na forum w odpowiednim dziale, według opisu: 80% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

__________________________________

Żywe ściany oparte na hydroponice - czyli hodowli bez użycia ziemi, gdzie stosunkowo niewielkie ilości wody są nośnikiem pokarmu dla roślin (więcej tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hydroponika). Zalety takich ścian to miedzy innymi: izolacja termiczna, izolacja akustyczna, efekt estetyczny i psychologiczny, możliwość monokultury bo nie ma zmęczenia gleby, itd. Przykładowa ekspozycja na EcoBuild:

[Obrazek: 25klily.jpg]

[Obrazek: j9n79f.jpg]

__________________________________

/edycja 09 marca 2013/
Przekierowanie