Forum Ekoosada

Pełna wersja: Zakaz GMO ? PILNE !
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowni Państwo,

W dniu MARSZU W OBRONIE PSZCZÓŁ Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki podpisał projekt rozporządzenia w sprawie wprowadzenia ZAKAZU stosowania materiału siewnego odmian genetycznie zmodyfikowanych. PROJEKT ten jest długo oczekiwanym aktem prawnym, który NIEZWŁOCZNIE powinien wejść w życie, nim rolnicy rozpoczną sezon wiosennych siewów. Tymczasem Minister Sawicki rozwiewa nasze nadzieje pisząc: ''Zakaz...będzie wprowadzony po uprzednim uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej...'' Negocjacje z Komisją Europejską, które mogą trwać długie miesiące, należy prowadzić po uprzednim wprowadzeniu w życie zakazu w Polsce. Taką kolejność wydawania decyzji podjęły wszystkie kraje, które już dawno mają wprowadzone zakazy na kukurydzę MON810 i ziemniaka Amflora.
PROSIMY O POMOC I PILNE WYSYŁANIE LISTÓW DO MINISTRA ROLNICTWA z treścią podobną jak poniżej; adresy również poniżej. Prosimy o kopie Waszych listów.

UWAGA!!!
LIST -PONIŻEJ- DO MINISTRA SAWICKIEGO należy skopiować, podpisać i wysłać na podane adresy.


Marek Sawicki
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
e-mail: <!-- e --><a href="mailto:marek.sawicki@minrol.gov.pl">marek.sawicki@minrol.gov.pl</a><!-- e -->
tel.: 226231510; fax: 226231788

DOMAGAMY SIĘ NATYCHMIASTOWEGO wprowadzenia zakazu stosowania materiału siewnego wszystkich odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy MON 810 oraz uprawiania ziemniaka Amflora. NATYCHMIASTOWE WPROWADZENIE TAKIEGO ZAKAZU, nim rolnicy rozpoczną sezon wiosennych siewów, JEST W INTERESIE POLSKI. Negocjacje z Komisją Europejską, które mogą trwać długie miesiące, należy prowadzić po uprzednim wprowadzeniu w życie zakazu w Polsce. Taką kolejność wydawania decyzji podjęły wszystkie kraje, które już dawno mają wprowadzone zakazy na kukurydzę MON810 i ziemniaka Amflora.

Z poważaniem, ........
imię, nazwisko, zawód i/lub organizacja


=================================================
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114
<!-- e --><a href="mailto:biuro@icppc.pl">biuro@icppc.pl</a><!-- e --> [url=http://www.icppc.pl">http://www.icppc.pl</a><!-- m --> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gmo.icppc.pl">http://www.gmo.icppc.pl</a><!-- m --> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.eko-cel.pl]http://www.eko-cel.pl[/url]
to jest ważne - wrzucam to jako temat nadrzędny "przyklejony"
Znalazłam informacje o których może nie wszyscy wiedzą a które zainteresują mieszkańców Warszawy i nie tylko.
Wklejam:

-Będą bębnić przeciw GMO
3 kwietnia pod kancelarią Premiera zabębni największy bęben świata – wszystko po to, żeby przekonać go do wprowadzenia w Polsce zakazu uprawy modyfikowanej genetycznie kukurydzy – zapowiada Greenpeace, organizator protestu.
Od 12.00 do 20.00 bębnić będą z nami konsumenci, rolnicy, naukowcy, kucharze, artyści i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Bez względu na to, czy zdecydują się Państwo na współpracę z nami, serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu – przekonują organizatorzy akcji.
Protest odbędzie się 3 kwietnia 2012 roku przy al. Ujazdowskich 1/3 – naprzeciwko kancelarii premiera.
Podczas wydarzenia spróbować będzie można zupy kukurydzianej i tortilli wolnych od GMO.-
Przekierowanie