Forum Ekoosada

Pełna wersja: Niszczenie przyrody przez zakład energetyczny, co robić ??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie 
Może ma ktoś informacje dotyczące odległości w jakiej może elektrownia wycinać drzewa od linii energetycznej. Czy powinna zawiadomić właściciela działki itp.
Na mojej działce dzisiaj wycieli drzewo owocowe bardzo cenne dla mnie, to była rzadko występująca piękna dzika jabłoń, nie zagrażająca wysokością linii energetycznej, a bardzo rzadko spotykana ze względu na gatunek. Potem okaleczyli koronę gruszy polnej która mogła być kiedyś nawet pomnikiem przyrody.
Gruszka tryskała zdrowiem i była czymś co cieszyło moje oko. Tego okrutnego wandalizmu dokonali na terenie Natura 2000, w Parku Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego. 
W mojej ocenie drzewa były w bezpiecznej odległości od linii energetycznych.

[attachment=214] [attachment=215] [attachment=216] [attachment=217] [attachment=218] [attachment=219] [attachment=221]

Wbrew mojej woli wkroczyli na moją posesję (bez prawa służebności, bez wcześniejszego powiadomienia) po zakończeniu prac wręczyli mi wizytówkę żeby się skontaktować. To pogwałcenie nie tylko prawa własności ale przede wszystkim natury.

Może macie podobne doświadczenia, proszę o informację jak możemy powstrzymać dalszą dewastację roślin, bez uzasadnienia, stosownych nakazów i pozwoleń. A gdzie poszanowanie własności?

Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych. 
Witaj,
Bardzo smutna sprawa.
Lecz obawiam się, iż z energetyką nie wygrasz. A nawet jeśli dostałbyś jakiekolwiek odszkodowanie, to przecież nie przywróci ci drzew!
Na przyszłość doradzam podejście bardzo polskie >
kontakt z firmą króra tejże cięcia przeprowadza na zlecenie energetyki i datek na dobrą flaszkę z proźbą kontaktu przed akcjami, by wtedy wspólnie decydować, co i jak będzie cięte.
Gruß
Ani
Okazuje się że można wypełnić oświadczenie i po problemie. 

W załączeniu przesyłam wzór.
Ważne tylko żeby poinformować przed wycinaniem, co w moim przypadku umknęło wycinającym.
Pozdrawiam
[attachment=223]
Nie można wchodzić na czyjąś posesję bez zgody właściciela i po prostu wycinać sobie drzewa. Obawiam się, że bałagan jaki mają w energetyce i tak nie zmieni fakt, że złożyłeś takie oświadczenie. Nie jest też prawdą, że z energetyką nie wygrasz. Trzeba walczyć i nie pozwalać na takie procedery. Niech wreszcie nauczą się, że nie mogą sobie robić co im się żywnie podoba.
Przekierowanie