Forum Ekoosada

Pełna wersja: Zielononóżki Kuropatwiane
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
                                                   Zielononóżki kuropatwiane
Hoduje kury zielononóżki kuropatwiane. 

Muszę powiedzieć hodowcom żeby nie szczepić tych kur, ani żadnych wylęgów sztucznych tylko naturalnie.

Poprzez szczepionki i sztuczne wylęgi, podawanie niewłaściwych i zmodyfikowanych pasz, rasa ta wtedy jest słabsza , podatna na choroby tzn. nie ingierować w ulepszanie tej rasy co natura stworzyła.

Są jeszcze nieliczne hodowle w Polsce w których ta rasa jest czysta, nigdy nie była szczepiona, wylęg naturalny, nieograniczony teren wybiegu, wtedy te kury nigdy nie chorują, są odporne na choroby.

Tak że jeśli ktoś chciałby je hodować niech poszuka czystej rasy która nigdy nie była ulepszana i udoskanalana od stuleci. 
Witaj Finciaku
1. do dobrego tonu (także w necie!) należy tradycyja powiedzenia "dzień dobry". gdy pojawiasz się u kogoś na podwórku.
2. twój text jest bardzo zdecdowany, wręcz rozkazujący i czytający łatwo poczuje się dominowany.
3. piszesz, iż jakby " tą rasę natura stworzyła" - jet to absolutna bzdura. Żadna rasa zwierząt domowych nie jest poprostu oswojoną dziką rasą - udomowienie zawsze od lat tysięcy szło w parze z hodowlą = z ulepszaniem.
4. nie wierzę by istniała jakakolwiek rasa jakiegokolwiek zwierzęcia domowego lub dzikiego, która byłaby tak odpora na choroby wszelakie, by nigdy nie chorowała!

Moja rada> nie misjonuj i nie wciskaj kitu. Swoje zdanie na wszelkie tematy możesz wyrazić upszejmiej, spokojniej i zaznaczyć iż jest to twoje prywatne zdanie, a nie imeratyw! Napewno twój czytelnik poczuje się lepiej!

Gruß
Ani
Przekierowanie