Forum Ekoosada

Pełna wersja: Eko sztuczki (książka)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Eko sztuczki w domu
W książeczce EKO-SZTUCZKI, wydanej przez Centrum Komunikacji Społecznej czytelnicy znajdą pomysły, jak zwiększyć wydajność bez zwiększenia wydatków oraz konsumpcji. Jak dbać o dom bez korzystania z detergentów, jak przechowywać jedzenie, by się nie marnowało, jak ponownie wykorzystać rzeczy pozornie do niczego się już nie nadające. Będą to zmiany proste, ale skuteczne, a jednocześnie przynoszące dużo satysfakcji. Cóż może być przyjemniejszego, niż poczucie, że za jednym zamachem oszczędzamy zdrowie, pieniądze i emisję gazów cieplarnianych?

Eko sztuczki w domu do pobrania tu:
http://zielona.um.warszawa.pl/sites/ziel...domu_0.pdf
-------------------------------
Eko sztuczki w ogrodzie
W niniejszej książeczce spróbujemy odpowiedzieć na pytania:  "Czy możliwy jest ogród bez „chemii” i sztucznych nawozów? Dlaczego gleba jest najważniejsza? Czy gleba żyje? Jak ograniczyć do minimum ogrodnicze wydatki? Co tak naprawdę dzieje się na kompostowniku? Który nawóz trzeba kupić, a co można przyrządzić samemu? Czy chwasty da się polubić i jak je wykorzystać? Czy da się walczyć z chorobami i szkodnikami roślin, chroniąc owady pożyteczne? Dlaczego nie należy odstraszać dziecka od rabat i jak wykorzystać ogród w wychowaniu?"

Eko sztuczki w ogrodzie do pobrania tu:
http://zielona.um.warszawa.pl/sites/ziel...rodzie.pdf
Wow! UM Warszawa! Coś się rusza!
Zasiadam do czytania. Na te tematy sama wiem sporo (na pewno nie wszystko, to wiem na pewno) i chętnie zobaczę inne spojrzenie, a może takie samo. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji, fajnie, że się tutaj znalazła bo wcześniej jej nie znałam. 
Elza, ukłony ode mnie za linki a Pani Matka Natura Ci tego nie zapomni. Przy oczyszczalniach ekologicznych/biologicznych rzecz niezbędna.
Hallo, czy Ktoś robił już mydełko/płyn wg receptur z ks. pt. eko-sztuczki w domu ?

Pytam, bo używam szarych mydeł ze sklepu . O ile mydło w kostkach myje należycie, to te w płynie - znane ( biały ...) jest liche w myciu . Używam też szarego mydła czeskiego - takie cuchnące ( smród podobny do kreozotu z komina) myje aż nadto . Ale skoro intensywnie zapachuje, to może z szarym mydłem łączy je tylko kolor ...
są co najmniej dwie panie na internetach co pokazują krok po kroku jak zrobić mydło domowym sposobem, poszukaj na jutubach - tworzyły one swojego czasu też szkolenia mydlarskie, więc pewnie teraz już jest zatrzęsienie blogowe domowych mydlarzy i mydlarek ;-)
Wielkie dzięki za te publikacje, świetnie się je czytało, a najbardziej mi się spodobało "Gdzie rośnie perz, tam, chłopie - gmerz!" :D bo akurat mam urodzaj perzu
Przekierowanie